reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa i mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona. Jestem mamą prawie rocznych blizniakow. Mam synka i corcie. Ciąża dwujajowa 2o2k. Poród przez cesarskie cięcie w 36+5 tc że względu na rozmiar dzieci gin nie chciała czekać. W szpitalu maluchy zrobiły ogromne wrazenie, podobno były ogromne jak na bliźniaki a dla mnie były kruszynkami. Synek urodził się z wagą 3900 55cm, a córka 3200 53cm. Po porodzie cały personel dziwił się że maluchy nie pchaly się same na świat. Nie odeszły mi wody nie miałam skurczy.. cesarka była zaplanowana.
Gdyby któraś miała pytania to piszcie. Bliźniaki to cud. Podwójne szczęście i radość. Zawsze wszystkim powtarzam że Bóg wybiera na mamy bliźniąt wyjątkowe kobiety 😉
Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa i mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona. Jestem mamą prawie rocznych blizniakow. Mam synka i corcie. Ciąża dwujajowa 2o2k. Poród przez cesarskie cięcie w 36+5 tc że względu na rozmiar dzieci gin nie chciała czekać. W szpitalu maluchy zrobiły ogromne wrazenie, podobno były ogromne jak na bliźniaki a dla mnie były kruszynkami. Synek urodził się z wagą 3900 55cm, a córka 3200 53cm. Po porodzie cały personel dziwił się że maluchy nie pchaly się same na świat. Nie odeszły mi wody nie miałam skurczy.. cesarka była zaplanowana.
Gdyby któraś miała pytania to piszcie. Bliźniaki to cud. Podwójne szczęście i radość. Zawsze wszystkim powtarzam że Bóg wybiera na mamy bliźniąt wyjątkowe kobiety 😉
Pozdrawiam
O jaaa ale to pięknie napisane, nie pomyślałam o tym w ten sposób. Narazie gryzlam się jak to wszystko ogarnąć.
Ja urodziłam córkę w 41tc i ważyła 3000g 😂 Twoje maluchy faktycznie były pokaźne :)
 
O jaaa ale to pięknie napisane, nie pomyślałam o tym w ten sposób. Narazie gryzlam się jak to wszystko ogarnąć.
Ja urodziłam córkę w 41tc i ważyła 3000g 😂 Twoje maluchy faktycznie były pokaźne :)
Poradzisz sobie. Moja babcia zawsze mi tak powtarzała. A była prababcia podwójnie bliźniąt. Zawsze jej powtarzalam że ona to dopiero musi być wyjątkowa . A ty w ciąży czy już mama?
 
Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa i mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona. Jestem mamą prawie rocznych blizniakow. Mam synka i corcie. Ciąża dwujajowa 2o2k. Poród przez cesarskie cięcie w 36+5 tc że względu na rozmiar dzieci gin nie chciała czekać. W szpitalu maluchy zrobiły ogromne wrazenie, podobno były ogromne jak na bliźniaki a dla mnie były kruszynkami. Synek urodził się z wagą 3900 55cm, a córka 3200 53cm. Po porodzie cały personel dziwił się że maluchy nie pchaly się same na świat. Nie odeszły mi wody nie miałam skurczy.. cesarka była zaplanowana.
Gdyby któraś miała pytania to piszcie. Bliźniaki to cud. Podwójne szczęście i radość. Zawsze wszystkim powtarzam że Bóg wybiera na mamy bliźniąt wyjątkowe kobiety 😉
Pozdrawiam
Ja jestem właśnie w takiej ciąży, 16+4, 2o2k na 98% dziewczynka i chłopiec :) Bardzo jestem ciekawa jak to wszystko będzie, to moje pierwsze dzieci. Chciałbym, żeby miały kiedyś ze sobą dobry kontakt, ja z bratem miałam straszną kosę, miewam do dziś :D Mam nadzieję, że uda się tego uniknąć. Ale najpierw trzeba szczęśliwie donosic :) Jak wrażenia po roku z taką parka? :)
 
Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa i mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona. Jestem mamą prawie rocznych blizniakow. Mam synka i corcie. Ciąża dwujajowa 2o2k. Poród przez cesarskie cięcie w 36+5 tc że względu na rozmiar dzieci gin nie chciała czekać. W szpitalu maluchy zrobiły ogromne wrazenie, podobno były ogromne jak na bliźniaki a dla mnie były kruszynkami. Synek urodził się z wagą 3900 55cm, a córka 3200 53cm. Po porodzie cały personel dziwił się że maluchy nie pchaly się same na świat. Nie odeszły mi wody nie miałam skurczy.. cesarka była zaplanowana.
Gdyby któraś miała pytania to piszcie. Bliźniaki to cud. Podwójne szczęście i radość. Zawsze wszystkim powtarzam że Bóg wybiera na mamy bliźniąt wyjątkowe kobiety [emoji6]
Pozdrawiam

Gratulacje! Powiedz ci zrobiłaś że takie duże urosły [emoji6]? Dużo przytyłaś w ciąży?
 
Ja jestem właśnie w takiej ciąży, 16+4, 2o2k na 98% dziewczynka i chłopiec :) Bardzo jestem ciekawa jak to wszystko będzie, to moje pierwsze dzieci. Chciałbym, żeby miały kiedyś ze sobą dobry kontakt, ja z bratem miałam straszną kosę, miewam do dziś :D Mam nadzieję, że uda się tego uniknąć. Ale najpierw trzeba szczęśliwie donosic :) Jak wrażenia po roku z taką parka? :)

Każdy kto ma styczność z bliźniakami dorosłymi powtarza mi że bliźniaki to troszkę inaczej niż zwykle rodzeństwo. Też się o to martwię bo mam 2 córki 4,5 roku różnicy pomiędzy nimi i czasem ręce opadają jak się kłócą i sobie dokuczają. Także ja jestem dobrej myśli i Ty też bądź. Będzie fajnie [emoji4][emoji106]
 
Poradzisz sobie. Moja babcia zawsze mi tak powtarzała. A była prababcia podwójnie bliźniąt. Zawsze jej powtarzalam że ona to dopiero musi być wyjątkowa . A ty w ciąży czy już mama?
Ja mam już dwójkę dzieci, na szczęście odchowane, bo jak bliźniaki się urodza to będą mialy 10 i 7 lat. O 3 dziecko prosiłam męża kilka lat, teraz wszyscy się śmieją że Bóg mi dał już na zaś jedno 😁. U mnie dopiero 8+2 maluszki.
 
Ja jestem właśnie w takiej ciąży, 16+4, 2o2k na 98% dziewczynka i chłopiec :) Bardzo jestem ciekawa jak to wszystko będzie, to moje pierwsze dzieci. Chciałbym, żeby miały kiedyś ze sobą dobry kontakt, ja z bratem miałam straszną kosę, miewam do dziś :D Mam nadzieję, że uda się tego uniknąć. Ale najpierw trzeba szczęśliwie donosic :) Jak wrażenia po roku z taką parka? :)
To również moje pierwsze a zaraz ostatnie dzieci. Po komplikacjach w trakcie cesarki już więcej nie mogę mieć... a ten rok cudowny. Każda nowa umiejętność każdy uśmiech są bezcenne... ja nie narzekam bo mam na prawdę grzeczne dzieci. Ominely nas problemy z brzuszkiem choroby przeziębienia. Noce przesypiaja całe od kiedy chodzą a zaczęli bardzo szybko bo po skończonym 10 miesiącu już były krótkie dystanse...wcześniej tylko jedna pobudka. Nie mamy problemu z uczuleniami, maluchy mają ogromny apetyt. Najczęściej jedli gotowane ale również sloiczki. To był najpiękniejszy rok w naszym życiu.
Ja cała ciążę nastawilam się na Armagedon... ale naprawdę da się wszystko ogarnąć. Od początku jesteśmy z mężem sami.. nie mamy nikogo do pomocy bo rodzina mieszka ponad 300km od nas. Najważniejsza jest rutyna i utrzymanie rytuałów. Kąpiel mleko i spac itp.
Powodzenia
 
reklama
Gratulacje! Powiedz ci zrobiłaś że takie duże urosły [emoji6]? Dużo przytyłaś w ciąży?
Starałam się jeść zdrowo. Mimo wszystko cukier miałam podwyższony i do końca ciąży dieta cukrzycowa... nie z zalecenia lekarza no on problemu nie widział ale ja sama dla siebie chciałam.. naprawdę dbalam co jem.. od 29 tygodnia taka dietę stosowałam, a podobno na koniec najwięcej się tyje więc akurat wtedy bardzo się pilnowałam. Przytylam łącznie 18 kg. Od razu po porodzie wszystko zeszlo...
 
Do góry