reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Cześć kobitki, jestem w ciąży bliźniaczej 17+3 tc od jakichś dwóch tygodni pobolewa mnie serce, nawet jak leżę miewam duszności mierze ciśnienie a tu 160/96 czy któraś z Was tak miała? Czy mam powód do zmartwień?
 
reklama
Cześć dziewczyny.

Co do przyspieszonego pulsu to ja mam problem z tym ale ciśnienie w normie. Zawsze wypijam na maksa dużo wody i pomaga trochę. Z wysokim ciśnieniem jednak zadzwoniłabym bądź wybrała się do lekarza.n
 
We wtorek mam wizytę do tego czasu będę mierzyć, bo co mi pozostało... miałam nadzieję że ktoś kto był w podobnej sytuacji poradzi czego mogę się spodziewać
 
cześć:) ja zawsze miałam ciśnienie i puls książkowa a od 12 tygodnia do dnia porodu miałam puls 120-130,po porodzie od razu wrócił do 70-80.
a jakoś od 6tego miesiąca wskoczyło mi ciśnienie 140-150/ 90-100, dostałam leki Dopegyt ale i tak do końca miałam 130-150/90-100 a teraz 3 tygodnie po porodzie dalej biorę leki i nadal ciśnienie 140/90
tyle że ja nie odczuwałam żadnych objawów tak wysokiego ciśnienia
Był moment że kupowałam wodę w baniakach 5l i wypijałam go w jeden dzień, a nie obniżało mi to ciśnienia.
 
Fakt czuje wieksze pragnienie ale nie wiazalam tego z ciśnieniem, teraz nie wiem co robić, czy wysokie ciśnienie może dzieciaczkom zaszkodzić?
 
Niestety, ale tak. Tylko spokojnie. Skoro to początek to idź do lekarza , da tabletki. Albo podjedź na IP.powiedz jakie masz ciśnienie może coś przepisza - powinni.
Takie maksymalne w ciąży to ok 140/90.
Im niższe tym lepiej, wysokie ciśnienie może spowodować zatrucie ciążowe. Ale da się wszystko uregulować lekami tylko trzeba w odpowiednim momencie, nie za późno
Fakt czuje wieksze pragnienie ale nie wiazalam tego z ciśnieniem, teraz nie wiem co robić, czy wysokie ciśnienie może dzieciaczkom zaszkodzić?
 
reklama
Do góry