reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Wikunia ja niestety znalazłam się w tej sytuacji :( W zeszłym tygodniu okazało się że jednemu z dzieci nie bije serduszko, ale u mnie to już był 16 tydzień... Na wczesnym etapie w 1 trymestrze nie powinno to powodować żadnych komplikacji o ile ciąża jest dwukosmówkowa. Wielkość nie ma znaczenia- może ten większy miał wady? Od tygodnia przeczytałam już chyba cały internet na ten temat i generalnie mówi się że około 50% ciąż bliźniaczych nie doczekuje jako bliźniacze do 12 tygodnia ciąży, natomiast pojedynczy płód potem rozwija się normalnie.

U mnie sytuacja o tyle gorsza że to już 2 trymestr a ciąża wydawała się być jednokosmówkowa, przemawiała za tym przegroda poniżej 2mm grubości między dziećmi (choć obraz był niejednoznaczny, jak zaznaczył lekarz). Jestem po wizycie w specjalistycznej poradni, gdzie powiedziano mi że są jednak dwa łożyska i dwie kosmówki, co oznacza że mam jeszcze szanse donosić tą ciążę a drugi dzidziuś już się nie wchłonie ale zmaleje tak, że nie będzie stanowił zagrożenia...

Z żalem opuszczam wasz wątek :( Ale zdecydowałam się napisać bo może ktoś będzie szukał kiedyś informacji na ten temat, tak jak ja szukałam. Dam znać jak się ta historia skończy (oby dobrze!!!).
O rety. Wspolczuje i trzymam za Was kciuki, zeby maluszek przyszedl na swiat zdrowy i w terminie. Powodzenia!
 
reklama
Hej dziewczyny, u mnie ciąża dwukosmowkowa dwuowodniowa, wszystko przebiegało prawidłowo wczoraj badania prenatalne czy jak kto woli polowkowe i okazuje się ze jeden dzidziuś znacznie odbiega waga od drugiego i ma mniej wód plodowych, płód 1 waga 324 g, płód 2 224 g więc o 100 g mniej a dotąd szły łeb w łeb, różnica biometrii między plodami 31%. Wzrost mniejszego plodu nieadwkwatny do wieku ciążowego. Przeplywy maja dobre, w tętnicach macicznych również, zlecono mi jedynie kontrole za dwa tygodnie tylko boje się ze za malo przybierają i co z ta mniejsza ilością wód plodowych, miala któraś z Was taki przypadek? Martwię się ze się to wszystko zle skończy 😔😔😔
 
Hej dziewczyny, u mnie ciąża dwukosmowkowa dwuowodniowa, wszystko przebiegało prawidłowo wczoraj badania prenatalne czy jak kto woli polowkowe i okazuje się ze jeden dzidziuś znacznie odbiega waga od drugiego i ma mniej wód plodowych, płód 1 waga 324 g, płód 2 224 g więc o 100 g mniej a dotąd szły łeb w łeb, różnica biometrii między plodami 31%. Wzrost mniejszego plodu nieadwkwatny do wieku ciążowego. Przeplywy maja dobre, w tętnicach macicznych również, zlecono mi jedynie kontrole za dwa tygodnie tylko boje się ze za malo przybierają i co z ta mniejsza ilością wód plodowych, miala któraś z Was taki przypadek? Martwię się ze się to wszystko zle skończy 😔😔😔
Moi chłopcy na początku przez ok 2 wizyty mieli różnice 100g a od tamtego czasu różnica wynosi po 20g, trzeba tez pamiętać żeby nie brać tak do siebie tych wyliczeń z usg jak nie są jakieś wielkie bo mają jakąś różnice błędu.
 
Mam nadzieję ze nadgonia waga, tylko najgorsze że corcia ma mniej wód plodowych nie wiem z czego to może wynikać, z poczatku cały czas byla minimalnie większa i bardziej aktywna na usg a teraz takie zaskoczenie
 
Mam nadzieję ze nadgonia waga, tylko najgorsze że corcia ma mniej wód plodowych nie wiem z czego to może wynikać, z poczatku cały czas byla minimalnie większa i bardziej aktywna na usg a teraz takie zaskoczenie
Mnie zawsze położna upomina żebym dużo wody piła, żeby wody u dzieci były w normie
 
reklama
Do góry