reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ciekawe od czego to zależy.. U nas jak wspomniałam 34 Tc i 3 tygodnie w szpitalu.. Mimo wagi 3090 i 46 cm. Bardzo boję się tego przechodzić jeszcze raz.. Tak cholernie przykro mi było, że nie miałam maluszka przy sobie i po kilku dniach nie poszliśmy do domu :(
 
reklama
Ciekawe od czego to zależy.. U nas jak wspomniałam 34 Tc i 3 tygodnie w szpitalu.. Mimo wagi 3090 i 46 cm. Bardzo boję się tego przechodzić jeszcze raz.. Tak cholernie przykro mi było, że nie miałam maluszka przy sobie i po kilku dniach nie poszliśmy do domu :(
Moi urodzeni 36+4 przez cc. Jak bylam na pooperacyjnej ok 2h to lezeli w inkubatorze, bo byli chudzi i bylo im zimno. Jeden wazyl 2360, drugi 2730. Polozne pytaly czy ich przyprowadzic od razu jak mnie przywiezli na zwykla sale. Wziely ubranka i za chwile przyniosly maleńkie opatulone okruszki.

Duzo zalezy od stanu dzieci, ale tez od zwyczajow panujacych w szpitalu i "dobrej woli" personelu.

PS. Moje "okruszki" maja juz ponad 11 kg ;)
 
Kochane przyszłe mamusie bliźniaków :-) moje dziewczyny mają 8tygodni i podzielę się czymś co ratuje mnie przed wariatkowem ;) tak jak teraz wykąpane, najedzone , to nie kolka, a się kręcą i drą , ojciec ma dość , ja mam dość i tu z pomocą przychodzą bujaczki :-) kupiłam używane po 50zl, bujam nóżką a po chwili marudny zasypiają, tak samo jak obie chcą jeść w tej samej chwili, jedną można jakoś ubujać i w tym czasie karmić drugą, nie zawsze działa ale dobrze jak czasem się uda i nie trzeba słuchać jak drugie dziecko żałośnie płacze czekając na swoją kolej, niestety przyspieszanie karmienia zazwyczaj kończy się ulaniem i płaczem obu :-) Powodzenia ;)
IMG_20191230_230947.jpg
IMG_20191227_103625.jpg
 
Kochane przyszłe mamusie bliźniaków :-) moje dziewczyny mają 8tygodni i podzielę się czymś co ratuje mnie przed wariatkowem ;) tak jak teraz wykąpane, najedzone , to nie kolka, a się kręcą i drą , ojciec ma dość , ja mam dość i tu z pomocą przychodzą bujaczki :-) kupiłam używane po 50zl, bujam nóżką a po chwili marudny zasypiają, tak samo jak obie chcą jeść w tej samej chwili, jedną można jakoś ubujać i w tym czasie karmić drugą, nie zawsze działa ale dobrze jak czasem się uda i nie trzeba słuchać jak drugie dziecko żałośnie płacze czekając na swoją kolej, niestety przyspieszanie karmienia zazwyczaj kończy się ulaniem i płaczem obu :-) Powodzenia ;) Zobacz załącznik 1062435Zobacz załącznik 1062433
Tez miałam dla synka i uważam, że to był najlepszy zakup 😍 jeden przyniosę że strychu, a drugi dokupimy i będzie jak znalazł 😊
 
Ciekawe od czego to zależy.. U nas jak wspomniałam 34 Tc i 3 tygodnie w szpitalu.. Mimo wagi 3090 i 46 cm. Bardzo boję się tego przechodzić jeszcze raz.. Tak cholernie przykro mi było, że nie miałam maluszka przy sobie i po kilku dniach nie poszliśmy do domu :(
34tc i 3kg... To kawał dziecka, dlaczego trzymali was tak długo? Miałaś cukrzycę ciążowa? Moje panny z 32tcmilay po 2kg. Tydzień w inkubatorze, tydzień w mydelniczce i do domu. U nas nie trzymali bez potrzeby, ale też chciało mieć pewność że nie wrócimy za 2 dni spowodu bezdechów czy spadku na wasze.
U nas na waga złota była huśtawka hybrydowa. Jedna się biała sama a drugą się zajmowała na spokojnie. I U nas spacery były na waga złota po panny spały i 4h ciurkiem, więc można się było zresetować. Co do wózka to ja baby joggera polecam. Kupisz jeden i masz na cały okres użytkowania. Gondole wprawdzie trochę sztywne, ale też nie używa ich się zbyt długo. Za to spacerowka rewelacja, nawet z 2po 15kg prowadzi się lekko i manewrojesz jedną ręką. Mój wpraedze stoi już ponad rok używamy to sporadycznie odkąd panny skończyły 16m i zaczęły same chodzić. Teraz mają ponad 2.5r i tak jeszcze mi szkoda bo sprzedać bo raz na 2mies się to wyjąć.
 
34tc i 3kg... To kawał dziecka, dlaczego trzymali was tak długo? Miałaś cukrzycę ciążowa? Moje panny z 32tcmilay po 2kg. Tydzień w inkubatorze, tydzień w mydelniczce i do domu. U nas nie trzymali bez potrzeby, ale też chciało mieć pewność że nie wrócimy za 2 dni spowodu bezdechów czy spadku na wasze.
U nas na waga złota była huśtawka hybrydowa. Jedna się biała sama a drugą się zajmowała na spokojnie. I U nas spacery były na waga złota po panny spały i 4h ciurkiem, więc można się było zresetować. Co do wózka to ja baby joggera polecam. Kupisz jeden i masz na cały okres użytkowania. Gondole wprawdzie trochę sztywne, ale też nie używa ich się zbyt długo. Za to spacerowka rewelacja, nawet z 2po 15kg prowadzi się lekko i manewrojesz jedną ręką. Mój wpraedze stoi już ponad rok używamy to sporadycznie odkąd panny skończyły 16m i zaczęły same chodzić. Teraz mają ponad 2.5r i tak jeszcze mi szkoda bo sprzedać bo raz na 2mies się to wyjąć.
Ja mam cukrzycę typu 1 od 11 lat. Stąd waga dziecka.. A trzymali nas tak długo na prawde nie wiem dlaczego.. Nie było z synkiem żadnych problemów.. 🤷‍♀️ Dlatego teraz się też tego obawiam, a marzy mi się taki ' zwykły' poród, że dzieci zaraz po nim będą ze mną w sali i po kilku dniach pójdziemy do domu :(
A co do wózka oglądałam ich mnóstwo.. Szczerze powiem dla mnie praktycznie wszystkie wózki dla bliźniąt są brzydkie. Jedynie bebetto 42 jest ładny, ja uwielbiam białą ramę 😍 Tylko niestety nie chce jeden za drugim. Przeglądałam i przeglądałam.. Zdecydowałam się na Valco baby snap trend duo 😊 Wersja spacerowa jest boska! 😍
 
Też nie chciałam jeden za drugim, ale rozsądek (mieszkam w centrum miasta) wygrał... bo Z jednym obok drugiego miałabym problem gdziekolwiek wejść czy nawet przejść chodnikiem w niektórych miejscach. Nie żałuję. Mamy bebetto 42. Cudny jest i super się prowadzi [emoji173][emoji173][emoji173]
Ja mam cukrzycę typu 1 od 11 lat. Stąd waga dziecka.. A trzymali nas tak długo na prawde nie wiem dlaczego.. Nie było z synkiem żadnych problemów.. [emoji2368] Dlatego teraz się też tego obawiam, a marzy mi się taki ' zwykły' poród, że dzieci zaraz po nim będą ze mną w sali i po kilku dniach pójdziemy do domu :(
A co do wózka oglądałam ich mnóstwo.. Szczerze powiem dla mnie praktycznie wszystkie wózki dla bliźniąt są brzydkie. Jedynie bebetto 42 jest ładny, ja uwielbiam białą ramę [emoji7] Tylko niestety nie chce jeden za drugim. Przeglądałam i przeglądałam.. Zdecydowałam się na Valco baby snap trend duo [emoji4] Wersja spacerowa jest boska! [emoji7]
 
Też nie chciałam jeden za drugim, ale rozsądek (mieszkam w centrum miasta) wygrał... bo Z jednym obok drugiego miałabym problem gdziekolwiek wejść czy nawet przejść chodnikiem w niektórych miejscach. Nie żałuję. Mamy bebetto 42. Cudny jest i super się prowadzi [emoji173][emoji173][emoji173]
Dla mnie problemem jest w tym, że w spacerowce dziecko które będzie siedziało z tyłu będzie oglądało bude przedniej spacerówki.. A jeśli dzieci będą siedziały na przeciwko siebie to jedno będzie jechało do tyłu.. Wózek piękny fakt, ale oboje z mężem nie chcemy jedno za drugim 😊 Valco trend duo jest wąski ( gondole ma węższe niż standardowe wózki ) i lekki waży 10.5 kg, więc spokojnie sama sobie z nim poradzę 😊😊
 
reklama
Ja mam cukrzycę typu 1 od 11 lat. Stąd waga dziecka.. A trzymali nas tak długo na prawde nie wiem dlaczego.. Nie było z synkiem żadnych problemów.. [emoji2368] Dlatego teraz się też tego obawiam, a marzy mi się taki ' zwykły' poród, że dzieci zaraz po nim będą ze mną w sali i po kilku dniach pójdziemy do domu :(
A co do wózka oglądałam ich mnóstwo.. Szczerze powiem dla mnie praktycznie wszystkie wózki dla bliźniąt są brzydkie. Jedynie bebetto 42 jest ładny, ja uwielbiam białą ramę [emoji7] Tylko niestety nie chce jeden za drugim. Przeglądałam i przeglądałam.. Zdecydowałam się na Valco baby snap trend duo [emoji4] Wersja spacerowa jest boska! [emoji7]
Valko fajny ale mam teraz pojedynczy i zdecydowanie lepiej si3 prowadzi baby jogger podwójny niż pojedynczy valko...
Ale regulowany podnózek to spory plus...
Na szerokość są podobne więc napewno wszędzie się zmieścisz. Ja nie miałam problemów i w biedronce i w Lidlu spokojnie zakupy robiłam. Wiadomo że nie w każdym, no i w marketach lepiej unikać poniedziałku rano bo wszędzie palety stoją.[emoji6]
 
Do góry