reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

U nas bylo różnie, raz 5 dni, raz 2. Generalnie urodziłam w 34t4d, 2100 córka i 2620 syn Obecnie 9 miesięcy, córka 7200, syn coś ok 8kg... gdyby wtedy miała taką wiedzę jak dziś to bym się nie stresowala. Kazde dziecko rośnie w swoim tempie. Widać to i w brzuchu i poza :) ktoś mi kiedyś mówił, że zaczynamy się martwić jak procentowo jest 25% różnicy (to już na późniejszym etapie gdzie jest przybliżona waga ) A na początku jakby był ponad tydzień czy więcej...albo drugie by nie rosło. U mnie pod koniec ciąży padło nawet podejrzenie, że to dwie różne owulacje. Jedną od razu po miesiączce A druga w połowie cyklu. I to by się zgadzało ;)
Jajka dziś się dowiedziałam że pojawiło się jeszcze drugie...
No i jestem kompletnie zielona w temacie.

Pamiecie może jak to u was było na początku? Czyli w 7 tyg. Czy była duża różnica między bliźniakami?
U mnie jest to 6+3 i 7+2 lekarka napisała że jest duża dysproporcja, u obydwu bije serce.
Zobacz załącznik 1086369
 
reklama
Gratulacje! [emoji3059]
Chociaż pewnie jesteś przerażona.
U Ciebie są dwujajowe maluchy więc nie będzie porównania z moimi za bardzo. U mnie w 6tc były tylko jednodniowe różnice, do tej pory są wielkosciowo prawie takie same. Myślę, że nie masz czym się martwić, to dopiero początek. Zobaczymy jak będą rosnąć [emoji7]
Jajka dziś się dowiedziałam że pojawiło się jeszcze drugie...
No i jestem kompletnie zielona w temacie.

Pamiecie może jak to u was było na początku? Czyli w 7 tyg. Czy była duża różnica między bliźniakami?
U mnie jest to 6+3 i 7+2 lekarka napisała że jest duża dysproporcja, u obydwu bije serce.
Zobacz załącznik 1086369
 
U nas bylo różnie, raz 5 dni, raz 2. Generalnie urodziłam w 34t4d, 2100 córka i 2620 syn Obecnie 9 miesięcy, córka 7200, syn coś ok 8kg... gdyby wtedy miała taką wiedzę jak dziś to bym się nie stresowala. Kazde dziecko rośnie w swoim tempie. Widać to i w brzuchu i poza :) ktoś mi kiedyś mówił, że zaczynamy się martwić jak procentowo jest 25% różnicy (to już na późniejszym etapie gdzie jest przybliżona waga ) A na początku jakby był ponad tydzień czy więcej...albo drugie by nie rosło. U mnie pod koniec ciąży padło nawet podejrzenie, że to dwie różne owulacje. Jedną od razu po miesiące A druga połowę cyklu. I to by się zgadzało ;)
Dzięki za odpowiedź, właściwie wyprzedzilas moje kolejne pytanie :)
Z tą owulacja bo się zastanawiałam czy mogą wystąpić 2 w odstępie tygodniowym bo u mnie była taka sytuacja że ominelismy dni płodne, stosunek był sporo przed owulacja. Tak więc ten 6 tydzien to juz wogole się nie zgadza
 
Witaj :) u mnie na poczatku nie bylo dysproporcji dopiero na późniejszym etapie, a jaki to rodzaj ciąży, ile kosmowek i owodni?
 
Wygląda na dwa oddzielne pęcherze..
Też mi się tak wydaje ale z drugiej strony, nie pytałam jakoś w szoku byłam.
Mam jeszcze takie zdjęcie ale tam już nie widać nic w środku tylko duża czarna plamę i nie wiem w sumie co to jest
Oczywiście nie zapytałam

W 5 tyg był jeden pęcherzyk bez zarodka
IMG_20200229_183341.jpeg
 
Hmm to ja chyba nie doradze, u mnie w 6+3 tyg byly dwa wyrazne plody z bijacymi serduszkami i od razu lekarz stwierdzil 2k2o, dziwne ze nic więcej Ci lekarz nie powiedział, wiadomo człowiek w szoku po takiej wiadomości...
 
reklama
Do góry