reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej 🙂ja miałam 1k2o też czekałam z wizyty na wizytę. Wizyty co dwa tygodnie czasem co tydzień. Cieszyłam się z tych częstych wizyty przynajmniej byłam spokojna i mogłam zobaczyć moje skarby 😍teraz już 04.06 4 miesiące a dopiero z brzuszkiem chodziłam. Przytyłam 20 kg teraz mi zostało może z 2 kg 🙂Ale leżą w nocy na sali tylko myślalam ze będzie mi brakować tego ciężaru 😋 Dobrze mi było z brzuszkiem. Latałam całą ciąże mimio ze przez skracającą się szyjkę miałam zakazy. Jak zaczęła się skracac w 30 tyg tak do 36 tyg nie chciało się nic ruszyć samo.
Mówiłam że dziewczynka dobrze w brzuszku i nie chcą wyjść dlatego. 🙂 Jednak musieli zakończyć ciąże i tak w 36tyg i 2 d miałam wywoływany prod który zakończył się CC. Do tej pory pamiętam ta ulgę jak już siedziałam na wózku i wieźli mnie na salę operacyjna. 😋 Bliźniaki to dużo pracy ale tyle szczecia.
Ja mam nadwagę, a w ciąży schudłam 8kg prze zgagę, (tzn na koniec miałam +8kg od początkowej wagi, a po porodzie -8kg, czyli w sumie ciąża ważyła 16kg) ale po porodzie niestety nadrobiłam 😔
😁 Ola mamy takie same łóżeczka i bujaki i pościel dziewczynek 😜
 
reklama
Dziekuje za odpowiedź😊 niby powinnam się cieszyć ale jakis taki niepokój przez całkowity brak tych objawow. Dzisiaj zaczęło mnie delikatnie pobolewać podbrzusze tak jak pobolewał wcześniej więc chyba dzieciaczki dają o sobie znać 😊
Ciesz się!!! Ja mam dziś 35+1, nie śpię od 4 rano bo pali mnie zgaga, jeszcze trochę o zacznę zionąć ogniem 😂😂
 
Ja pierwsze miesiące żyłam od wizyty do wizyty 🙂 ciągle się stresowałam czy wszystko jest ok, chyba po badaniach prenatalnych już mi trochę przeszło 🙂 u mnie w 6miesiacu organizm zaczął się buntować, ciąża bliźniacza to podwójne obciążenie dla organizmu, musi przepompować krew, tlen itp. dla 3osob, mnie męczyła zgaga, zaparcia a na koniec wysokie ciśnienie. Po prostu odeszły mi wody i zrobili mi cesarkę 🙂 dziewczyny ważyły 2.2kg i 2.7kg, w szpitalu byłyśmy 6dni bo musieli sprawdzić czy wszystko z nimi OK i czy przybierają na wadze, ta większą nie miała odruchu ssania i grozili nam że założą jej sondę do karmienia i zostawia nas w szpitalu, ale udało się wywalczyć żeby przybierała na wadze. Mają 6,5 miesiąca dawno ich nie ważyłam, ale widzę że od kąd jedzą kaszki i zupki to robią się pulchniutkie 🙂 Zobacz załącznik 1121762Zobacz załącznik 1121763
Ja pierwsze miesiące żyłam od wizyty do wizyty 🙂 ciągle się stresowałam czy wszystko jest ok, chyba po badaniach prenatalnych już mi trochę przeszło 🙂 u mnie w 6miesiacu organizm zaczął się buntować, ciąża bliźniacza to podwójne obciążenie dla organizmu, musi przepompować krew, tlen itp. dla 3osob, mnie męczyła zgaga, zaparcia a na koniec wysokie ciśnienie. Po prostu odeszły mi wody i zrobili mi cesarkę 🙂 dziewczyny ważyły 2.2kg i 2.7kg, w szpitalu byłyśmy 6dni bo musieli sprawdzić czy wszystko z nimi OK i czy przybierają na wadze, ta większą nie miała odruchu ssania i grozili nam że założą jej sondę do karmienia i zostawia nas w szpitalu, ale udało się wywalczyć żeby przybierała na wadze. Mają 6,5 miesiąca dawno ich nie ważyłam, ale widzę że od kąd jedzą kaszki i zupki to robią się pulchniutkie 🙂 Zobacz załącznik 1121762Zobacz załącznik 1121763
Ojejku jakie śliczne te wasze bobaski są 😍 mnie lekarz poinformował, że ciąża bliźniacza zazwyczaj kończy się szybciej. Jestem szczupła i niska więc jak na mnie popatrzył i mówił o tym to się zaśmiał no nie zapeszajmy 😁super, że u was wszystko skończyło się dobrze i dziewczynki są już z wami 😊a powiedzcie mi jak się suplementowalyscie w ciąży, jakieś leki dodatkowe? Za dwa dni mam wizytę i już się nie mogę doczekać 😍
 
Ciesz się!!! Ja mam dziś 35+1, nie śpię od 4 rano bo pali mnie zgaga, jeszcze trochę o zacznę zionąć ogniem 😂😂
Hehe głupio zabrzmi ale mam nadzieję, że wszystko przedemna 😁już jednak wolę mieć jakieś objawy😁ja z kolei jak w nocy czy nad ranem pójdę do toalety tak jak dziś właśnie o 4 rano to już nie usnę i się kręcę z boku na bok. Czasamu zdarza mi się nadrobić w dzień co może być też efektem niskiego ciśnienia. Mierze sobie od tygodnia i mam zawsze poniżej 100/60. Więc chodzę z bólem głowy jak naćpana czasami.
 
Hehe głupio zabrzmi ale mam nadzieję, że wszystko przedemna 😁już jednak wolę mieć jakieś objawy😁ja z kolei jak w nocy czy nad ranem pójdę do toalety tak jak dziś właśnie o 4 rano to już nie usnę i się kręcę z boku na bok. Czasamu zdarza mi się nadrobić w dzień co może być też efektem niskiego ciśnienia. Mierze sobie od tygodnia i mam zawsze poniżej 100/60. Więc chodzę z bólem głowy jak naćpana czasami.
Szalona 😉😉 ale jeśli będziesz czuła się bezpieczniej to mogę z chęcią Ci swoją zgagę oddać 😁 ja odliczam juz dni do spotkania.
 
Szalona 😉😉 ale jeśli będziesz czuła się bezpieczniej to mogę z chęcią Ci swoją zgagę oddać 😁 ja odliczam juz dni do spotkania.
No aż zazdroszczę, że to już bliżej jak dalej😍 zgaga pewnie mnie prędzej czy później dopadnie, bo przed ciążą często miałam więc tak jak pisałam wszystko przedemna heh
 
Ciesz się!!! Ja mam dziś 35+1, nie śpię od 4 rano bo pali mnie zgaga, jeszcze trochę o zacznę zionąć ogniem 😂😂
Wspolczuje, znam to ja przez 2miesiace zjadałam tyle Rennie że zamawiałam je hurtowo 😐 nawet po wodzie paliło mnie żywym ogniem, dałam radę jeść tylko ugotowany makaron bez niczego i drożdżowe pompuchy posmarowane dżemem i to w mikroskopijnych ilosciach, przez to schudłam te 8kg,
a pod czas porodu dostałam tak silnej zgagi, że przy każdym oddechu czułam jak by mi ktoś wlewał kwas do gardła 😐 nawet nie czułam skurczy a KTG pokazywało że je mam...
Nie mam pomysłu 🙂 ja urodziłam właśnie w 35+1 😜
Nunu ja brałam Prenatal uno później Duo
 
Wspolczuje, znam to ja przez 2miesiace zjadałam tyle Rennie że zamawiałam je hurtowo 😐 nawet po wodzie paliło mnie żywym ogniem, dałam radę jeść tylko ugotowany makaron bez niczego i drożdżowe pompuchy posmarowane dżemem i to w mikroskopijnych ilosciach, przez to schudłam te 8kg,
a pod czas porodu dostałam tak silnej zgagi, że przy każdym oddechu czułam jak by mi ktoś wlewał kwas do gardła 😐 nawet nie czułam skurczy a KTG pokazywało że je mam...
Nie mam pomysłu 🙂 ja urodziłam właśnie w 35+1 😜
Nunu ja brałam Prenatal uno później Duo
O nie strasz, ja dziś nie mogę, mam poprane koszule 😂😂 ale aż takiej zgagi jak Ty to na szczęście nie mam, w miarę przechodzi po Rennie. Tylko już spania nie ma. Chociaż nie będzie szoku jak już laski się urodzą
 
O nie strasz, ja dziś nie mogę, mam poprane koszule 😂😂 ale aż takiej zgagi jak Ty to na szczęście nie mam, w miarę przechodzi po Rennie. Tylko już spania nie ma. Chociaż nie będzie szoku jak już laski się urodzą
Hehe widzę że się szykujesz 😃 ja właśnie 2dni wcześniej usłyszałam że dzieci będą duże, a cesarkę chcieli mi robić prawie za 3tygodnie , to w sobotę pojechałam kupić większe ubranka, wrzuciłam je do prania, te w rozmiarze 56 wyjęłam z walizki, poszłam pod prysznic, od razu jak wyszły z suszarki to resztka sił wyprasowałam te 62, i poszłam do łóżka ... No i wtedy odeszły mi wody 😁 no i dawaj szybko szukać tych 56 które odłożyłam i na predce pakować walizkę 😆😆😆
Co do spania to w dzień potrafiłam mieć 2-3 drzemki tak w sumie 6-8h a w nocy i tak spałam 8h, no wiadomo, z ciągłym wstawaniem siusiu 😋
A jeszcze praktyczna rada 🙂 na końcówce miałam podłożony pod prześcieradło podkład 60x90, jak by w nocy odeszły wody, szkoda wyrzucać materac 😉 mi się udało zeskoczyć z łóżka jak poczułam fale ciepła bo jeszcze nie spałam
 
reklama
Hehe widzę że się szykujesz 😃 ja właśnie 2dni wcześniej usłyszałam że dzieci będą duże, a cesarkę chcieli mi robić prawie za 3tygodnie , to w sobotę pojechałam kupić większe ubranka, wrzuciłam je do prania, te w rozmiarze 56 wyjęłam z walizki, poszłam pod prysznic, od razu jak wyszły z suszarki to resztka sił wyprasowałam te 62, i poszłam do łóżka ... No i wtedy odeszły mi wody 😁 no i dawaj szybko szukać tych 56 które odłożyłam i na predce pakować walizkę 😆😆😆
Co do spania to w dzień potrafiłam mieć 2-3 drzemki tak w sumie 6-8h a w nocy i tak spałam 8h, no wiadomo, z ciągłym wstawaniem siusiu 😋
A jeszcze praktyczna rada 🙂 na końcówce miałam podłożony pod prześcieradło podkład 60x90, jak by w nocy odeszły wody, szkoda wyrzucać materac 😉 mi się udało zeskoczyć z łóżka jak poczułam fale ciepła bo jeszcze nie spałam
Właśnie o tych wodach ostatnio myślałam.. Poród z synem mi się tak zaczął.. Z tym że obudziło mnie odejście wód a za pół godziny on był na świecie :) ja mam spakowane 50,córkę w 41 tyg ur 51cm a syna w 40 z rozm 54cm. Sama już nie wiem co spakować. 28 mam wizytę, wtedy może dopakuję jednak większy rozmiar. Ja w ciągu dnia nie śpię, pierwszy trymestr przespałam cały i to chyba kara za to 🙈🙈
 
Do góry