reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
U Nas 19+1. Czy Wam tez brzuch się tak stawia ? Strasznie się boje ze cos z tego wyniknie niedobrego. Luteinę mamy juz 2 razy dziennie magnez 3x. Szyjka badana co każda wizytę tydzien temu była długa i wszystko Ok ale im chłopcy są więksi tym mam wrażenie ze spinanie jest intensywniejsze
Hej. Podczytuje ten wątek od jakiegoś czasu ale się jeszcze nie udzielałam. Tez jestem w ciąży bliźniaczej, 25tc skończony. Co do stawiania się brzucha, mi się zaczął stawiać jakoś w 18tc i niestety to doprowadzilo do skrócenia się szyjki. Lepiej to monitorować na każdej wizycie. Aktualnie strasznie mi się stawia, potrafi nawet kilka razy w ciągu godziny i niestety leki na to nie pomagają. Nie mówię oczywiście tego aby kogokolwiek przestraszyć, tylko jako info, ze ważne zeby kontrolować szyjkę - ale skoro Twoja jest długa to na ten moment nie masz się czego obawiać 🙂. Mi lekarz mówił ze w większości ciąży bliźniaczych problem stawiającego się brzucha jest powszechny, ważne by to kontrolować i brać leki.
 
Hej. Podczytuje ten wątek od jakiegoś czasu ale się jeszcze nie udzielałam. Tez jestem w ciąży bliźniaczej, 25tc skończony. Co do stawiania się brzucha, mi się zaczął stawiać jakoś w 18tc i niestety to doprowadzilo do skrócenia się szyjki. Lepiej to monitorować na każdej wizycie. Aktualnie strasznie mi się stawia, potrafi nawet kilka razy w ciągu godziny i niestety leki na to nie pomagają. Nie mówię oczywiście tego aby kogokolwiek przestraszyć, tylko jako info, ze ważne zeby kontrolować szyjkę - ale skoro Twoja jest długa to na ten moment nie masz się czego obawiać 🙂. Mi lekarz mówił ze w większości ciąży bliźniaczych problem stawiającego się brzucha jest powszechny, ważne by to kontrolować i brać leki.

U mnie tez są dni ze potrafi się postawić kilka razy w ciągu godziny. Sprawdza od 16 tygodnia co każda wizytę i mam nadzieje, ze tak będzie robił do końca bo wiadomo ze dzisiaj szyjka długa a za 3 tygodnie juz może być cos nie tak. Bardzo dziękuje za podzielenie się swoimi doświadczeniami 🙂
 
Hej dziewczyny...wczoraj 5+6 byłam na usg. Szłam tam z myślą, że poronilam bo przyrost beta hcg zwolnił do 30%. Okazało się, że są dwa pęcherzyki jeden ma 2 mm A drugi 5 mm I w środku widać chyba zarodek jeszcze bez serduszka o wymiarach 1.3 mm. Lekarz powiedział, że beta zwolnila bo prawdopodobnie 2 pecherzyk zanika. Ale niepokoi mnie, że ten 2 jest taki mały... za mały jak na wiek ciąży. Czy to jest normalne, że przy ciazach bliźniaczych pecherzyk I są mniejsze niż wiek ciąży? Za tydzień mam rozstrzygajaca wizytę...
 
Hej dziewczyny...wczoraj 5+6 byłam na usg. Szłam tam z myślą, że poronilam bo przyrost beta hcg zwolnił do 30%. Okazało się, że są dwa pęcherzyki jeden ma 2 mm A drugi 5 mm I w środku widać chyba zarodek jeszcze bez serduszka o wymiarach 1.3 mm. Lekarz powiedział, że beta zwolnila bo prawdopodobnie 2 pecherzyk zanika. Ale niepokoi mnie, że ten 2 jest taki mały... za mały jak na wiek ciąży. Czy to jest normalne, że przy ciazach bliźniaczych pecherzyk I są mniejsze niż wiek ciąży? Za tydzień mam rozstrzygajaca wizytę...
Ja miałam dwa bijące serduszka w 7tyg,bo wcześniej nikt mnie nie chcial przyjąći takiej samej wielkości a beta rosła ale nie była specjalnie wysoka jak na bliźniaki , to nie powiem jak to jest przed 7tygodniem.
Tak jak mówisz decydująca będzie kolejna wizyta.
 
A czy to mozliwe, że przez to, że są to dwa pęcherzyki prawdopodobnie po podziale jednojajowym bo wiem że z owulacji miałam tylko jedno jajeczko, były one mniejsze w stosunku do tygodnia ciąży?
 
reklama
Hej dziewczyny czy któraś może była w 6 tyg (5+0)na usg i było już coś widać?
U mnie na razie lekarz stwierdził slabowidoczny pęcherzyk ciążowy prawdopodobnie ciąża bliźniacza.
Mam się pojawić za 2 tyg.
 
Do góry