reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja jestem spadochroniarz z wątku po in vitro i nie badaliśmy zarodków. Pewnie płeć się dowiem jak zrobię NIPT. A polecacie jakieś te testy z wolnego płodowego dna ? Nifty, sanco, panorama..?
Ja też 😏 I też jestem po in vitro 😏 Jak się pytałam lekarza to nie chciał polecić żadnego z testów... Sama trochę poczytałam i zdecydowaliśmy się na test Nifty Pro. Wynik był szybko a i tak przy bliźniakach to przy każdym z testów wykazują tylko ryzyko 3 podstawowych trisomii...
 
reklama
U mnie pappa wyszła "dobra i nie robiliśmy dalej testów. Lekarz powiedział płeć około 18tc i później za każdym razem potwierdzał (bo sam nie pamiętał chyba😅).
 
I my też nie badaliśmy zarodków bo w sumie były podawane w 3 dobie po punkcji.
Ja miałam blastocysty podane wiec ryzyko duże było ciąży mnogiej, ale wcześniej podawane tez miałam po dwa zarodki i nic z tego nie wychodziło. Najlepsze jest to, ze wydawało mi się, ze skoro wcześniej się udało to teraz tez tak będzie. Mam syna z wcześniejszej procedury. A potem cała procedura - 3 transfery prawie wszystkie podwójne i nic. To wszystko to taka loteria:-) A Ty masz jeszcze inne dzieci ? Ja to nie wiem jak to u nas będzie, dobrze ze syn już „duży” ma 5 lat to nie 2latek :p
 
Ja też 😏 I też jestem po in vitro 😏 Jak się pytałam lekarza to nie chciał polecić żadnego z testów... Sama trochę poczytałam i zdecydowaliśmy się na test Nifty Pro. Wynik był szybko a i tak przy bliźniakach to przy każdym z testów wykazują tylko ryzyko 3 podstawowych trisomii...
A szybko to kiedy? Tez myśle nad nifty pro albo panorama bo można ją zrobić już po 9tc:p a ja niecierpliwa jestem. I bardzo się boje czy zdrowe bo za pare dni urodziny i 37l.
A przepraszam jeszcze jedno pytanie to tylko trisomie nic innego serio nie? Reszty wad chromosomalnych nie?
 
Ja miałam blastocysty podane wiec ryzyko duże było ciąży mnogiej, ale wcześniej podawane tez miałam po dwa zarodki i nic z tego nie wychodziło. Najlepsze jest to, ze wydawało mi się, ze skoro wcześniej się udało to teraz tez tak będzie. Mam syna z wcześniejszej procedury. A potem cała procedura - 3 transfery prawie wszystkie podwójne i nic. To wszystko to taka loteria:-) A Ty masz jeszcze inne dzieci ? Ja to nie wiem jak to u nas będzie, dobrze ze syn już „duży” ma 5 lat to nie 2latek :p
My nie mamy dzieci. Bliźniaki będą pierwszymi 😊 Podchodziliśmy 1 raz do procedury, pierwszy transfer i się udało 😊
 
A szybko to kiedy? Tez myśle nad nifty pro albo panorama bo można ją zrobić już po 9tc:p a ja niecierpliwa jestem. I bardzo się boje czy zdrowe bo za pare dni urodziny i 37l.
A przepraszam jeszcze jedno pytanie to tylko trisomie nic innego serio nie? Reszty wad chromosomalnych nie?
Czekaliśmy ok 6 dni roboczych ale dziewczyny na forach pisały że dostawały jeszcze wcześniej. Niestety innych nie, tylko 3 podstawowe trisomie i płeć jednego z maluszków 😊 Badania prenatalne - usg są wykonywane są bardzo dokładnie więc powinny rozwiać Twoje wątpliwości czy lęki. Też się obawiałam, ale głównie było to spowodowane czytanymi w internecie artykułami. Wszystko będzie ok, będą na pewno zdrowe 😊 Ja w tym roku skończę 33 lata.
 
Hejka i jak tam mamuśki dajecie radę? 😋
U Nas dajemy radę, tylko mąż za tydzień wraca do pracy i będę sama orzez 8h ale myślę że dam radę, w szpitalu tez sama ogarniałam dwójkę to i w domu dam radę. Mały nam ulewał po Bebilonie 1 advane i lekarz kazał nam przejsc na Nan total comfort i teraz ma tak smierdzące i zielone kupy, że masakra. Jutro będę dzwonić fo lekarza ciekawe co powie, bo kupa zielona się utrzymuje od przejscia na Nan. Odciągam też swoje mleku i mu dajemy. Natomiast córka jest tylko na piersi. Od 3 tygodni mają katar ale na szczęście nie schodzi im na oskrzela. Ja natomiast mam anginę, dostałam antybiotyk, ale można normalnie przy nim karmić piersią. A co u Was?
 
WitajNiczka!:-)U mnie wczoraj na badaniu wyszlo ze w moim brzuszku zadomowily sie bliznieta:szok::-D Lekarz do ktorego chodze jest dobrym specjalista od ultrasonografii i stwierdzil od razu ze jest to ciaza blizniacza jednoowodniowa jednokosmowkowa, a wiec ta z ciaz blizniaczych najwyzszego ryzyka :-:)-:)-( A poza tym w macicy mam wielkiego krwiaka, wiec juz wogole duze zagrozenie. Jestem przerazona tym wszystkim! Biore luteine dopochwowo i mam lezec plackiem. Ale mam jeszcze dwie coreczki, wiec przy nich to lezenie plackiem wcale nie jest takie proste:-(
A co tam u ciebie niczka?Jak sie czujesz? Wiesz jaka u ciebie jest ciaza? (czy tez jedno, czy moze dwuowodniowa? Pozdrawiam
 
reklama
U Nas dajemy radę, tylko mąż za tydzień wraca do pracy i będę sama orzez 8h ale myślę że dam radę, w szpitalu tez sama ogarniałam dwójkę to i w domu dam radę. Mały nam ulewał po Bebilonie 1 advane i lekarz kazał nam przejsc na Nan total comfort i teraz ma tak smierdzące i zielone kupy, że masakra. Jutro będę dzwonić fo lekarza ciekawe co powie, bo kupa zielona się utrzymuje od przejscia na Nan. Odciągam też swoje mleku i mu dajemy. Natomiast córka jest tylko na piersi. Od 3 tygodni mają katar ale na szczęście nie schodzi im na oskrzela. Ja natomiast mam anginę, dostałam antybiotyk, ale można normalnie przy nim karmić piersią. A co u Was?
Odnośnie mleka to po każdym Comforcie jest zielona kupa i smrodek, że hoho. To jest normalne. Winna jest większa dawka żelaza w tych mlekach.
 
Do góry