reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
No to dobrze,to przynajmniej wykluczysz to zapalenie (jeśli to nie to;)
Mam wyniki : crp 15,56 ale z kolei jeśli chodzi o mocz No to nieliczne bakterie i nieliczne pasma śluzu czyli nie są zle. Może to jednak nie pęcherz a crp jest od alergii (mam alergie na pyłki i astmę a teraz okres pylenia wiec hmm).
Wyslalam wyniki do lekarki. Zobaczymy co powie.
 
Mam wyniki : crp 15,56 ale z kolei jeśli chodzi o mocz No to nieliczne bakterie i nieliczne pasma śluzu czyli nie są zle. Może to jednak nie pęcherz a crp jest od alergii (mam alergie na pyłki i astmę a teraz okres pylenia wiec hmm).
Wyslalam wyniki do lekarki. Zobaczymy co powie.
Hmm no tak. No to ona napewno będzie wiedziała. Też mam astmę współczuję
 
Daj znać co lekarka na to crp
Lekarka powiedziała ze jest nieznacznie podwyższone i mam zrobić posiew moczu ( przezornie zrobiłam już wczoraj tylko czekam na wyniki), podczas wizyty ewentualnie posiew z szyjki i kontrola u stomatologa. Podejrzewam ze tu może chodzić o alergie jednak a niekoniecznie coś innego. Przed wizyta 10.0( mam jeszcze raz zrobić crp.
 
Dziewczyny,
Jakie miałyście wyniki po badaniu pappa? Ja właśnie czekam do przyszłego piątku na wynik. Po usg miałam takie jak w załączniku i lekarz prowadzący powiedział ze są bardzo dobre. Słyszałam ze pappa w ciąży bliźniaczej nie do końca jest wiarygodna i trochę się obawiam wyniku 😔
 

Załączniki

  • 9D776BF1-3699-4650-A16F-EA108FD52AB2.jpeg
    9D776BF1-3699-4650-A16F-EA108FD52AB2.jpeg
    154,8 KB · Wyświetleń: 49
  • A32E6903-4B30-46C1-BA2B-661F59301C7A.jpeg
    A32E6903-4B30-46C1-BA2B-661F59301C7A.jpeg
    86,6 KB · Wyświetleń: 46
Nie pytałam bo była tak nieprzyjemna lekarka ze daj spokoj. No czuje takie klocie s okolicach pęcherza i jakby w pochwie, jak czytam w becie to razem z bólami podbrzusza faktycznie wszystko wskazuje na zapalenie pęcherza 🤷‍♀️
Ahhh nawet nie mów... Na IP często są średnio mili lekarze.
Dziewczyny,
Jakie miałyście wyniki po badaniu pappa? Ja właśnie czekam do przyszłego piątku na wynik. Po usg miałam takie jak w załączniku i lekarz prowadzący powiedział ze są bardzo dobre. Słyszałam ze pappa w ciąży bliźniaczej nie do końca jest wiarygodna i trochę się obawiam wyniku 😔
Ja w tej ciąży nie robiłam tego testu. Ponoć wyniki są bardzo nie precyzyjne w ciąży bliźniaczej. Przy pojedynczej wykonywałam to badanie i już wtedy lekarze w szpitalu mi mówili,że to są badania na podstawie statystyk, więc nawet w ciąży pojedynczej nie do końca dają jasny pogląd. Więc się nimi za bardzo nie stresuj;)
 
Ahhh nawet nie mów... Na IP często są średnio mili lekarze.

Ja w tej ciąży nie robiłam tego testu. Ponoć wyniki są bardzo nie precyzyjne w ciąży bliźniaczej. Przy pojedynczej wykonywałam to badanie i już wtedy lekarze w szpitalu mi mówili,że to są badania na podstawie statystyk, więc nawet w ciąży pojedynczej nie do końca dają jasny pogląd. Więc się nimi za bardzo nie stresuj;)
A ni właśnie, No usg wyszło super i teraz nie wiem czy jak to pappa wyjdzie zle to czy wtedy robić to drogie nifty czy nie robić 😬
 
A ni właśnie, No usg wyszło super i teraz nie wiem czy jak to pappa wyjdzie zle to czy wtedy robić to drogie nifty czy nie robić 😬
Myślę ,że to już konsultuj z lekarzem. Jednak nie ma co się martwić na zapas. Będzie dobrze. Mówię, te pappa są bardzo mało wiarygodne. Nawet ostatnio na placu zabaw spotkałam kobietę ,która jak była w ciąży odebrała bardzo złe wyniki pappa( duże ryzyko wystąpienia wady) . Wykonali jej badanie inwazyjne ( czyli wkłucie ) i wszystko wyszło ok. Dziecko zdrowe , szaleje razem z moją córcia na placu zabaw ;) Testy Nifty generalnie też przy bliźniakach są mało miarodajne ,ale jednak dokładniejsze. Nie bazują na statystykach
 
reklama
Myślę ,że to już konsultuj z lekarzem. Jednak nie ma co się martwić na zapas. Będzie dobrze. Mówię, te pappa są bardzo mało wiarygodne. Nawet ostatnio na placu zabaw spotkałam kobietę ,która jak była w ciąży odebrała bardzo złe wyniki pappa( duże ryzyko wystąpienia wady) . Wykonali jej badanie inwazyjne ( czyli wkłucie ) i wszystko wyszło ok. Dziecko zdrowe , szaleje razem z moją córcia na placu zabaw ;) Testy Nifty generalnie też przy bliźniakach są mało miarodajne ,ale jednak dokładniejsze. Nie bazują na statystykach
Poczekam na wyniki i wyślę lekarce. Zobaczymy.
 
Do góry