reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

A ja ponowie pytanko, bo problem znowu wraca:( Czy któraś z was ma problemy z infekcjami intymnymi? Tylko skończę brać nystatynę znowu wraca. Ostatnio lekarz przepisał mi pimafucin (natamycyna)dopochwowo no i to samo... Po skończonej kuracji ,parę dni i koszmar od nowa. ;( Już jestem tym lekko zmęczona no i średnio chciałabym się tak faszerować lekami;(
 
reklama
A ja ponowie pytanko, bo problem znowu wraca:( Czy któraś z was ma problemy z infekcjami intymnymi? Tylko skończę brać nystatynę znowu wraca. Ostatnio lekarz przepisał mi pimafucin (natamycyna)dopochwowo no i to samo... Po skończonej kuracji ,parę dni i koszmar od nowa. ;( Już jestem tym lekko zmęczona no i średnio chciałabym się tak faszerować lekami;(
kurczę, to jest ciężki temat. U mnie problemu nie ma. Czysto. ALE. Czy infekcja, którą masz swędzi? (przepraszam, że pytam tak dosadnie) Czy zapach jest chorobowy, czy taki ... nowy dla ciebie? Czy są opławy białawe czy z zabarwieniem żółtym?

Opławy o zabarwieniu białym, nie pachnące grzybkowo (przepraszam bardziej wrażliwe panie, naprawdę nie wiem jak to ująć, by było dobrze), są normalne w ciąży. O zapachu jogurtu też są ok. U mnie są a nasilają się jak wracam z szybkich spacerów (powiedzmy, że obecnie można je nazwać szybkimi ;) ). Zapach ma znaczenie. Dla mnie ten zapach jest zupełnie nowy, nigdy takiego nie miałam przed ciążą. Lekarka zawsze mówi, że opławy takie jak powinny być. Brak swędzenia.

Jeśli możesz jeść bez problemu jogurty lub kefiry (lepszy kefir. Szukaj bez dodatku mleka w proszku), to wypijaj szklankę, albo chociaż pół szklanki dziennie. Kiedyś miałam problemy z infekcjami. Leczyłam się wiele miesięcy. Wszystko wracało. W końcu lekarka się poddała i powiedziała: dziewczyno, pij szklankę kefiru dziennie. Bakterie w pochwie się odbudowały i infekcje już nie wróciły. Może się okazać, że któryś lek za bardzo cię wyjałowił i teraz to już swędzenie może być nie koniecznie chorobowe, albo chorobowe, ale szybciej łapiesz, bo nie ma naturalnej ochrony. Może też zwróć uwagę na bieliznę? Ostatnio znajoma walczyła z nawracającymi infekcjami, swędzenie, opławy. Poszła do lekarza, a lekarz na to, że jest czysto i problem nie jest w infekcji. Okazało się, że się podrażniała jadąc na rowerze (dużo jeździ) :D Kupiła siodełko z przestrzenią po środku i już luz :D
 
No wiec z posiewu moczu wyszły bakterie.Dostałam antybiotyk Monural w jednorazowej dawce. Brała któraś z Was?
 

Załączniki

  • 24F3D675-CD77-4175-A6D5-A0DFAD91BC9A.png
    24F3D675-CD77-4175-A6D5-A0DFAD91BC9A.png
    349,6 KB · Wyświetleń: 61
kurczę, to jest ciężki temat. U mnie problemu nie ma. Czysto. ALE. Czy infekcja, którą masz swędzi? (przepraszam, że pytam tak dosadnie) Czy zapach jest chorobowy, czy taki ... nowy dla ciebie? Czy są opławy białawe czy z zabarwieniem żółtym?

Opławy o zabarwieniu białym, nie pachnące grzybkowo (przepraszam bardziej wrażliwe panie, naprawdę nie wiem jak to ująć, by było dobrze), są normalne w ciąży. O zapachu jogurtu też są ok. U mnie są a nasilają się jak wracam z szybkich spacerów (powiedzmy, że obecnie można je nazwać szybkimi ;) ). Zapach ma znaczenie. Dla mnie ten zapach jest zupełnie nowy, nigdy takiego nie miałam przed ciążą. Lekarka zawsze mówi, że opławy takie jak powinny być. Brak swędzenia.

Jeśli możesz jeść bez problemu jogurty lub kefiry (lepszy kefir. Szukaj bez dodatku mleka w proszku), to wypijaj szklankę, albo chociaż pół szklanki dziennie. Kiedyś miałam problemy z infekcjami. Leczyłam się wiele miesięcy. Wszystko wracało. W końcu lekarka się poddała i powiedziała: dziewczyno, pij szklankę kefiru dziennie. Bakterie w pochwie się odbudowały i infekcje już nie wróciły. Może się okazać, że któryś lek za bardzo cię wyjałowił i teraz to już swędzenie może być nie koniecznie chorobowe, albo chorobowe, ale szybciej łapiesz, bo nie ma naturalnej ochrony. Może też zwróć uwagę na bieliznę? Ostatnio znajoma walczyła z nawracającymi infekcjami, swędzenie, opławy. Poszła do lekarza, a lekarz na to, że jest czysto i problem nie jest w infekcji. Okazało się, że się podrażniała jadąc na rowerze (dużo jeździ) :D Kupiła siodełko z przestrzenią po środku i już luz :D
Dzięki za obszerna wypowiedź;) Zapach jest ok, jeśli chodzi o konsystencje to raczej tak jak jogurt od białawej po lekko żółta. Kiedy zaczyna się infekcja to wydzieliny jest więcej a wargi sromowe zaczynają boleć, zdarzają się nawet małe ranki;(
 
Dzięki za obszerna wypowiedź;) Zapach jest ok, jeśli chodzi o konsystencje to raczej tak jak jogurt od białawej po lekko żółta. Kiedy zaczyna się infekcja to wydzieliny jest więcej a wargi sromowe zaczynają boleć, zdarzają się nawet małe ranki;(
cholibka. Te ranki to problem. Czy jest szansa, że się obcierasz o bieliznę? Nie kojarzę co mogłoby powodować aż ból, który nie jest swędzeniem. :( Nie jestem niestety w stanie nic więcej wymyślić. Faszerowanie ciągłymi lekami też nie jest dobra, bo będzie coraz łatwiej o infekcje. Trzeba odbudować florę bakteryjną. Chcę powiedzieć - zaufaj lekarzowi - ale akurat z ginekologami mam sporo na pieńku. Wiele dróg wychodziłam zanim znalazłam odpowiednich. Nie mam pojęcia co ci doradzić😶
 
cholibka. Te ranki to problem. Czy jest szansa, że się obcierasz o bieliznę? Nie kojarzę co mogłoby powodować aż ból, który nie jest swędzeniem. :( Nie jestem niestety w stanie nic więcej wymyślić. Faszerowanie ciągłymi lekami też nie jest dobra, bo będzie coraz łatwiej o infekcje. Trzeba odbudować florę bakteryjną. Chcę powiedzieć - zaufaj lekarzowi - ale akurat z ginekologami mam sporo na pieńku. Wiele dróg wychodziłam zanim znalazłam odpowiednich. Nie mam pojęcia co ci doradzić
 
Kurcze no właśnie ciężko powiedzieć co to wywołuje. Teraz to już chyba błędne koło... Nie można przepisać nic mocniejszego ,więc takie tylko zaleczanie na chwilę. Podejrzewam,że już te leki mnie też wyjałowiły, a wtedy łatwiej o kolejną infekcje;( biorę po każdej kuracji lacibios femine i staram się ograniczać słodycze. Z jednej strony branie tych antybiotyków jest mi nie na rękę a z drugiej nie można tego lekceważ. Położna ze szpitala mi powiedziała ,że nieleczona infekcja w ciąży jest najczęstszym powodem przedwczesnych porodów... Ahhh już sama nie wiem. Nie dość ,że dyskomfort, to jeszcze faszerowanie się tym wszystkim... A problem wraca
 
Witam mamusie. Jestem mama 5 latka. Obecnie skończyłam 26 tydzień ciąży bliźniaczej 2K2O. Termin na 9 sierpnia. Niestety we wtorek dostałam krwotoku i leżę w szpitalu . Co jakiś czas delikatnie plamie, lekarze nie wiedzą co jest przyczyną, na USG wszystko prawidłowe, skurczy brak. Mam bakterie w pochwie I dostaje antybiotyki dozylnie, dostaje już do głowy od tej nie wiedzy
 
Witam mamusie. Jestem mama 5 latka. Obecnie skończyłam 26 tydzień ciąży bliźniaczej 2K2O. Termin na 9 sierpnia. Niestety we wtorek dostałam krwotoku i leżę w szpitalu . Co jakiś czas delikatnie plamie, lekarze nie wiedzą co jest przyczyną, na USG wszystko prawidłowe, skurczy brak. Mam bakterie w pochwie I dostaje antybiotyki dozylnie, dostaje już do głowy od tej nie wiedzy
Witamy kolejna mamusie;) Kurcze ,ja właśnie też należę to grupy kobietek ,które mają problemy z infekcjami ( Właściwie od samego początku) Również się obawiam jak to będzie dalej ,bo stany są ostre pomimo brania antybiotyków dopochwowych i maści. Nie udzielę ci jednak żadnej wskazówki, bo sama nie mam pojęcia ... Trzymam kciuki ,żeby wszystko wróciło do normy no i żeby diagnoza była znana. Zawsze to daje jakieś poczucie większego spokoju! Buziaki!!
 
reklama
Witam mamusie. Jestem mama 5 latka. Obecnie skończyłam 26 tydzień ciąży bliźniaczej 2K2O. Termin na 9 sierpnia. Niestety we wtorek dostałam krwotoku i leżę w szpitalu . Co jakiś czas delikatnie plamie, lekarze nie wiedzą co jest przyczyną, na USG wszystko prawidłowe, skurczy brak. Mam bakterie w pochwie I dostaje antybiotyki dozylnie, dostaje już do głowy od tej nie wiedzy
przykro mi, że cię to spotkało. Niestety mam zero wiedzy w tym temacie :( Trzymaj się ciepło, postaraj się wyluzować, jesteś w miejscu, gdzie będą starali się ci pomóc. Trzymam mocno kciuki by było dobrze :*
 
Do góry