reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Najwazniejsze że jesteś pod opieką specjalistów 💙 daj znać co w czwartek powierza specjaliści . Jednojajowa ciąża jest chyba najbardziej skomplikowana, ale wierzę że lekarze coś wymyśla :)
Dopiero dotarliśmy do domu🤗 2,5h jazdy w jedna stronę ale było warto😀 we wtorek wracamy. Po 2h USG niestety nadal jest ciężko postawić 100% diagnozę. Jesteśmy pomiędzy zespołem TTTS a sIUGR… ale mała dzielnie walczy. Zmierzyli obie całe i wszystkie przepływy krwi. Pocieszające jest to, ze powiedzieli iz mieli gorsze przypadki i jakoś się udało wiec są dobrej myśli. Czeka nas co tygodniowa kontrola u nich i zostaliśmy przyjęci na stałe pod skrzydła najlepszych specjalistów. Może wreszcie zasnę🤗 pozdrawiam was ciepło 😘
 
reklama
Dopiero dotarliśmy do domu🤗 2,5h jazdy w jedna stronę ale było warto😀 we wtorek wracamy. Po 2h USG niestety nadal jest ciężko postawić 100% diagnozę. Jesteśmy pomiędzy zespołem TTTS a sIUGR… ale mała dzielnie walczy. Zmierzyli obie całe i wszystkie przepływy krwi. Pocieszające jest to, ze powiedzieli iz mieli gorsze przypadki i jakoś się udało wiec są dobrej myśli. Czeka nas co tygodniowa kontrola u nich i zostaliśmy przyjęci na stałe pod skrzydła najlepszych specjalistów. Może wreszcie zasnę🤗 pozdrawiam was ciepło 😘
Super! To dobra wiadomość;) Śpij spokojnie , wszystko będzie dobrze! Zobaczysz !!;)
 
Wreszcie znalazłam odpowiedni wątek🤗 jestem w 18+4 tygodniu i myślałam ze dramatyzuje z objawami… nie mam się kogo spytać bo wszystkie mamuśki z doświadczeniem pojedynczej ciąży 🙈 u mnie ciąża od początku zagrożona 🥺 dwie dziewczynki z tym, ze jedna ciagle była mniejsza, a ze to jednojajowe jestem pod stała kontrola i tak potrafię 3x w tygodniu od kliniki do kliniki przejeździć ( mieszkam na stałe w NL). Niestety stwierdzili, ze jak narazie nie mogą pomoc mniejszej i powinnam zastawić się na najgorsze ale ja się nie poddaje 🤗 moja malutka tez nie bo na każdym USG jest na pierwszym planie wiec muszę wierzyć ze da radę💪 W czwartek mam spotkanie ze specjalistami od najcięższych przypadków i liczę, ze któryś pomoże moim dziewczynka ❤️ Pozdrawiam was ciepło mamuśki wiem jaka ciężka „ prace” wykonujecie nosząc dwa skarby pod ❤️ I jestem z was wszystkich mega dumna 🥰
A jaka jest różnica, w, wadze dziewczynek ile ważą?
 
Cześć Dziewczyny!
Po pierwsze podziwiam Was za to, że nosicie po dwie małe osóbkipod seruchem!
Wczoraj byłam pierwszy raz u lekarza, powiedział, że jest duża szansa, że to ciążą bliźniacza.. Ale to dopiero był 5+6. Powiedzcie mi proszę, kiedy mieliście potwierdzoną podwójną ciążę!? I czy były tylko dwa bąbelki na pierwszym usg?
 
Dziewczyny które biorą magnez jaka dawkę bierzecie i jaki magnez?
Ja biorę zestaw dla kobiet w ciąży gdzie jest 150g a muszę brać dwie tabletki na raz czyli 300g i od jakiegoś czasu lekarz mi powiedział ze mogę spokojnie zwiększyć w dodatkowych tabletkach jak mnie skurcze zaczną łapać. Wiec od jakiegoś tygodnia biorę jeszcze B6 raz dziennie.
 
Cześć Dziewczyny!
Po pierwsze podziwiam Was za to, że nosicie po dwie małe osóbkipod seruchem!
Wczoraj byłam pierwszy raz u lekarza, powiedział, że jest duża szansa, że to ciążą bliźniacza.. Ale to dopiero był 5+6. Powiedzcie mi proszę, kiedy mieliście potwierdzoną podwójną ciążę!? I czy były tylko dwa bąbelki na pierwszym usg?
Ja dopiero w 8 tygodniu się dowiedziałam ( i to było pierwsze usg) i już biły serduszka.
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Po pierwsze podziwiam Was za to, że nosicie po dwie małe osóbkipod seruchem!
Wczoraj byłam pierwszy raz u lekarza, powiedział, że jest duża szansa, że to ciążą bliźniacza.. Ale to dopiero był 5+6. Powiedzcie mi proszę, kiedy mieliście potwierdzoną podwójną ciążę!? I czy były tylko dwa bąbelki na pierwszym usg?
U mnie właśnie w 5 tc były 2 pęcherzyki:) w następnym serduszka
 
Do góry