reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

U nas pół kilo różnicy, ale wyszło dopiero 3 tyg temu ze nierówno jest, także tez siugr, tyle że ten późny. Masakra, nerwów macie co niemiara. U nas przepływy ładne, w zasadzie nie wiadomo skad się bierze ta różnica, może to tylko genetyka🙈 a Wy znacie powód zahamowania? Przepływy są w porządku? Ile dziewczyny ważą? U nas jest 1900 i 1380.
U mnie szyjka 36 mm, i jest mega bycza jak na mnie. Z córa w poprzedniej ciąży miałam ciagle 25-27mm, ale lekarz mówił że w moim przypadku to jest ok, taka jej uroda (mam genetyczna wadę macicy). 3,23 to ładny wynik jak przy bliźniakach, byle się utrzymywała;)
My kobiety nie jesteśmy zaprogramowane na leżenie mam wrażenie:) ja wszystko w spowolnionym tempie, ale siedzieć na tyłku nie potrafię🙈 w domu dwulatka jeszcze, wiec tez nie łatwe (chociaż tatuś bardzo dużo pomagał
Tak naprawdę to chyba sami lekarze nie wiedza co do końca się stało. Napewno przepływy pępowiny u mniejszej są nie równe i najpierw dochodziły do 0 wiec nie dawali nam żadnych szans, później trafiliśmy do innego szpitala specjalistycznego i tam wyszły raz negatywnie dwa razy pozytywnie i od tego momentu co tydzień tak mniej więcej jest, ze robią nam w różnych miejscach pomiary i wszędzie inny wynik. Druga przyczyna to nie równo podzielone łożysko bo to 1k wiec stwierdzili ze tu natura się nie popisała. Obecnie waga to 1580 i 999. Faktycznie masz malutka ta szyjkę ale widocznie taka twoja natura🤗 ja musiałam zejść z 200% aktywności prawie do 0% i tak naprawdę dopiero w szpitalu mnie posadzili na tyłku bo tak to przecież niby nic nie robiłam ale żeby nie myślec i sie całkiem nie załamać ciagle coś sobie wymyślałam do roboty 😛
 
reklama
Cześć 😁 obecnie jestem 6t3d, do ginekologa udałam się w 5t6d i wtedy dowiedziałam się, że to bliźniaki 🙃 już wtedy usłyszałam bicie serduszek. Niestety mój ginekolog nie może prowadzić ciąży i muszę się udać do poradni patologii ciąży w Szczecinie w Zdrojach. Ktoś tak jak ja będzie mieć prowadzoną tam ciążę?
 
Mileneko, nie pomogę, ja do Szczecina mam 600 km;)
W tym szpitalu chyba nas wykończą 🙈 najpierw wstrząs na leki, teraz się okazało, ze lekkie nadciśnienie.. chciałabym jak najdłużej siedzieć w tym trójpaku, ale powoli się lękam, że to ostatnie podrygi.
Kasieńko u Was stabilnie?
 
Cześć 😁 obecnie jestem 6t3d, do ginekologa udałam się w 5t6d i wtedy dowiedziałam się, że to bliźniaki 🙃 już wtedy usłyszałam bicie serduszek. Niestety mój ginekolog nie może prowadzić ciąży i muszę się udać do poradni patologii ciąży w Szczecinie w Zdrojach. Ktoś tak jak ja będzie mieć prowadzoną tam ciążę?
Ja niestety tez nie pomogę bo mieszkam za granica ale słyszałam wcześniej ze to jeden lepszych szpitali w Polsce dla bliźniaków wiec powinno być ok🤗
 
Mileneko, nie pomogę, ja do Szczecina mam 600 km;)
W tym szpitalu chyba nas wykończą 🙈 najpierw wstrząs na leki, teraz się okazało, ze lekkie nadciśnienie.. chciałabym jak najdłużej siedzieć w tym trójpaku, ale powoli się lękam, że to ostatnie podrygi.
Kasieńko u Was stabilnie?
U nas narazie stabilnie🤗 dziewczyny szaleją w brzuchu, ze czasami aż ciężko oddech mi złapać😂 dalej walczymy💪💪 a jak u ciebie?
 
U nas średnio na jeża, różnica wagi w kilka dni skoczyła z 500 na 800 gram. Dziewuchy waza teraz 2300 i 1500. Jeśli nic się nie zmieni do czwartku, będzie decyzja o rozwiązaniu ciąży …
 
U nas średnio na jeża, różnica wagi w kilka dni skoczyła z 500 na 800 gram. Dziewuchy waza teraz 2300 i 1500. Jeśli nic się nie zmieni do czwartku, będzie decyzja o rozwiązaniu ciąży …
Biedulka🥺 mi było się ciężko pogodzić z taka wiadomością ale już zaakceptowałam ze jak „ dobrze” pójdzie w moim przypadku to urodzą się z kilogramowa różnica wiec jest mi troszkę lżej. Wiem ze to mało pocieszające ale ja bardzo bym chciała dotrzymać do 33 tygodnia bo wiem ze wtedy dzieci sobie po urodzeniu poradzą. Jeśli tak ma być bezpieczniej dla twoich dzieci i będą musieli rozwiązać ciąże to musisz tak o tym myślec. Będą mieć troszkę cięższy start ale za jakiś czas będziesz z nich i z siebie dumna ze byłyście takie silne 💪 trzymam kciuki za wasza trójeczkę🤗🤗🤗czekam z niecierpliwością na wieści!
 
reklama
Cześć, meldujemy się po przenosinach do nowego szpitala;) tutaj atmosfera spokoju, każdy wie co robi, a bliźniaki z problemami to chleb powszedni. Jestem trochę spokojniejsza. Po badaniach nie ma biedy (choć nie jest idealnie). Tutaj różnica wagi wyszła 23%, mela ma 2100, a Olka 1600. U Oli lekko zaczyna się centralizacja krążenia, ale pęcherze i ilość wód płodowych w idealnej normie. Dwa razy dziennie robią przepływy i czekamy co się wydarzy. Jeśli się coś pogorszy, będzie decyzja o zakończeniu ciąży, jeśli będzie stabilnie czekamy. Pocieszające jest również to, ze tu nikt się wielce nie martwi, ze są małe i nie dadzą rady. Miewali i 500 gramowe i kończyło się dobrze. Leżymy czekamy, będzie dobrze:)
 
Do góry