reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja super czułam się na początku drugiego trymestru, teraz u mnie 20t i jest coraz ciężej 😂 brzuch coraz większy, plecy zaczynają ostro bolec wieczorami 😃 Powiem ci ze od razu doszło do mnie ze to ruchy jak zaczęło mi pewnego dnia coś pukać w brzuch 😃 a teraz niekiedy jak przywalą mi to aż mnie zgina a to dopiero połowa 😂😂😂
Czyli muszę korzystać póki jest w miare ok 🙈. Ja już teraz dostaje zadyszki i czasem nie wiem jak się ułożyć żeby mi było wygodnie, także aż boje się co będzie dalej. 🙈 No ale! Żeby tylko wszystko z dzieciaczkami było dobrze, to wszystko się wytrzyma! 🙂
 
reklama
Czyli muszę korzystać póki jest w miare ok 🙈. Ja już teraz dostaje zadyszki i czasem nie wiem jak się ułożyć żeby mi było wygodnie, także aż boje się co będzie dalej. 🙈 No ale! Żeby tylko wszystko z dzieciaczkami było dobrze, to wszystko się wytrzyma! 🙂
Dokładnie dzieciątka najważniejsze 😃 My się pomęczymy chwilę i później jakoś do siebie dojdziemy 😃 Ale myślałam ze drugi trymestr będzie łaskawszy 😅
 
Hej jak u Was? My dzisiaj po badaniach. Przepływy w porządku ale nasza mniejsza urosła zaledwie 200g 🥺 teraz mniejsza ma trochę ponad 1200 a większa 2100 wiec różnica coraz wieksza😔 powiedzieli ze najważniejsze ze nadal rośnie i do piątku zostajemy w domu. W piątek i w poniedziałek musimy przyjechać na badanie serduszek dziewczyn i jak będzie ok to jeszcze nas puszcza do domu jak nie to zostajemy w szpitalu.

U nas stabilnie, młoda chyba się troszkę ogarnęła - na ostatnim badaniu wagi były ładne - 1860 i 2300, różnica się nie pogłębia, nawet minimalnie się zmniejsza, ale wiadomo, tu dużo robią widełki błędu pomiarów. Jeśli chodzi o przepływy to sredniawka, ale stabilnie, wiec nie narzekam. Dzisiaj były nadspodziewanie dobre, ale raczej chwilowa poprawa. Młoda trochę centralizuje krążenie, ale bez dramatu. Rośniemy dalej.
U mnie tez był moment ze różnica mega się pogłębiła, jedna urosła 400 a druga w tym czasie 120. Faktycznie grunt, ze rośnie i przepływy są ok. Byle do przodu. Jak badanie serduszek???
 
Imagi_nacja, M_imi - u nas ruchy przyszły późno, mimo że to kolejna ciąża, później nawet niż w poprzedniej. Koło 23 tc? Jakoś tak. Gdzieś przeczytałam piekne porównanie, ze w ciąży bliźniaczej jesteś jak parowóz, sapiesz stękasz, a twój rozruch do każdej czynności trwa wieczność. Cóż, będzie tylko gorzej🤣 ja - będąc bardzo aktywna osobą - w 30tc nie byłam wstanie odprowadzić młodej do żłoba i wrócić🤣 korzystajcie póki nie macie jeszcze rozmiarów wieloryba na wypasie🤣
 
Imagi_nacja, M_imi - u nas ruchy przyszły późno, mimo że to kolejna ciąża, później nawet niż w poprzedniej. Koło 23 tc? Jakoś tak. Gdzieś przeczytałam piekne porównanie, ze w ciąży bliźniaczej jesteś jak parowóz, sapiesz stękasz, a twój rozruch do każdej czynności trwa wieczność. Cóż, będzie tylko gorzej🤣 ja - będąc bardzo aktywna osobą - w 30tc nie byłam wstanie odprowadzić młodej do żłoba i wrócić🤣 korzystajcie póki nie macie jeszcze rozmiarów wieloryba na wypasie🤣
Hahahah dobre! 😃😂 Korzystam póki mogę, jeżdżę na budowę i nadzoruje męża żeby szybciej tam kończył mieszkanie bo mieszkam aktualnie u teściów i coraz ciężej mi wyjść z wanny czy nawet wejść na górę po schodach 😂 dlatego obym sie na trzeci trymestr wyprowadziła bo będzie ciężko 😂
 
U nas stabilnie, młoda chyba się troszkę ogarnęła - na ostatnim badaniu wagi były ładne - 1860 i 2300, różnica się nie pogłębia, nawet minimalnie się zmniejsza, ale wiadomo, tu dużo robią widełki błędu pomiarów. Jeśli chodzi o przepływy to sredniawka, ale stabilnie, wiec nie narzekam. Dzisiaj były nadspodziewanie dobre, ale raczej chwilowa poprawa. Młoda trochę centralizuje krążenie, ale bez dramatu. Rośniemy dalej.
U mnie tez był moment ze różnica mega się pogłębiła, jedna urosła 400 a druga w tym czasie 120. Faktycznie grunt, ze rośnie i przepływy są ok. Byle do przodu. Jak badanie serduszek???
Ufff…. Już myślałam ze po cesarce jesteś 🙈 ja dalej w domku. W poniedziałki, środy i piątki musimy jeździć na badania. W piątek serduszka przebadane i nie ma się czego czepić wiec mam nadzieje ze jeszcze trochę pociągniemy. Już mamy 31 tydzień wiec mam nadzieje ze jeszcze chociaż ze do 34 damy radę🤗 dziewczynki tak rozrabiaja w brzuchu ze zaczyna mi brakować oddechu🤣 najważniejsze ze dalej jesteśmy w 3-paku!!!! A ciebie do 38 będą trzymać czy dłużej?
 
Dokładnie dzieciątka najważniejsze 😃 My się pomęczymy chwilę i później jakoś do siebie dojdziemy 😃 Ale myślałam ze drugi trymestr będzie łaskawszy 😅
Korzystajcie póki możecie🤣 u mnie tak do 28 tygodnia wszystko było ok i śmieli się ze nie usiedzę na tyłku i nagle 29 tydzień jakby mi ktoś powietrze spuścił 😂 teraz jestem w 31 i schody na piętro do sypialny wygrywają ze mną już w połowie 🤣 spacer z psem? Hahaha od ławki do ławki i nie obchodzi mnie czy już ktoś na niej siedzi🙈 wstanie z łóżka to już tez wyczyn wiec cieszcie się puki jesteście mobilne 😂
 
Korzystajcie póki możecie🤣 u mnie tak do 28 tygodnia wszystko było ok i śmieli się ze nie usiedzę na tyłku i nagle 29 tydzień jakby mi ktoś powietrze spuścił 😂 teraz jestem w 31 i schody na piętro do sypialny wygrywają ze mną już w połowie 🤣 spacer z psem? Hahaha od ławki do ławki i nie obchodzi mnie czy już ktoś na niej siedzi🙈 wstanie z łóżka to już tez wyczyn wiec cieszcie się puki jesteście mobilne 😂
Ja mam tak ze jak jestem na zakupach i znajdzie się okazja żeby siąść to siadam 😂 chociaż na chwile. Mnie zaczęły mocno już rwać plecy wieczorami, nie mogę usiedzieć na fotelu i o 21 idę już się myc i leżeć 😂 A najbardziej to dobija mnie chodzenie na siku, ja potrafię z 10 razy w ciągu godziny iść 😂 muszą mi ładnie w pęcherz naciskać
 
Cześć :) Dziewczyny z ciekawości chciałam zapytać: miałyście w rodzinie bliźnięta bądź wasze ciąże były wspomagane hormonalnie czy bliźnięta to u was totalny przypadek i niespodzianka?
 
reklama
Cześć :) Dziewczyny z ciekawości chciałam zapytać: miałyście w rodzinie bliźnięta bądź wasze ciąże były wspomagane hormonalnie czy bliźnięta to u was totalny przypadek i niespodzianka?
U mnie totalny przypadek🙈 w rodzinie mojej ani męża nigdy nie było bliźniaków. Jak się dopowiedziałam ze bliźniaki to odrazu pomyślałam ze będą dwujajowe bo już po 30-stce jestem i brałam co jakiś czas tabletki anty wiec myślałam jak nic dwa jajeczka puściłam a tu niespodzianka. Okazało się ze ze jednojajowa będzie wiec podział jajeczka i na to nie ma logicznego wytłumaczenia🤣
 
Do góry