reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Cześć :) Dziewczyny z ciekawości chciałam zapytać: miałyście w rodzinie bliźnięta bądź wasze ciąże były wspomagane hormonalnie czy bliźnięta to u was totalny przypadek i niespodzianka?
O ale fajny temat! 🙂 Sama jestem ciekawa jak u Was to wygląda! 🙈

Moja mama miała kuzynów bliźniaków ale od strony dziadka (a genetycznie ponoć to idzie po linii żeńskiej 🤷🏻‍♀️) u męża też gdzieś w dalszej rodzinie są bliźniaki (ale to też raczej bez znaczenia). Żadnych leków na stymulację owulacji nie brałam, także to też nie to. Jedyne co, to przez kilka miesięcy przed zajściem w ciążę przyjmowałam suplement Mio-Inozytol - z tego co czytałam wspomaga on pracę jajników no i trochę tu upatruje się przyczynienia do tego co się zadziało. 🙈 Plus wiek 33 lata, wzrost 172, no i do chudzinek też nie należę (ale też bez przesady w drugą stronę 🙊).
 
reklama
Cześć :) Dziewczyny z ciekawości chciałam zapytać: miałyście w rodzinie bliźnięta bądź wasze ciąże były wspomagane hormonalnie czy bliźnięta to u was totalny przypadek i niespodzianka?
Totalny przypadek i niespodzianka 😂😃 Ale brałam leki immunologiczne i dużo witamin, może to coś dało 🤷‍♀️
 
Cześć :) Dziewczyny z ciekawości chciałam zapytać: miałyście w rodzinie bliźnięta bądź wasze ciąże były wspomagane hormonalnie czy bliźnięta to u was totalny przypadek i niespodzianka?
U mnie mama z bliźniąt :) też dwie dziewczynki też 2k2o.
A i sama jestem z ciąży bliźniaczej ;)
 
U mnie jeszcze 10, jutro zaczynam 11 tydzień ..
Miałam mieć wizytę dopiero za dwa tyg ale zadzwoniłam dziś do lekarza bo duphaston mi się skończyl i myślałam że powie że pomylił się i poda kod recepty .. a on mówi że nie bez powodu tak dał leki i że mam przyjść bo musi ,, wogole,, zobaczyć czy dzieci się rozwinely ☹️ no tak się zmartwiłam że masakra..także dziś wizyta o 16 ale już spanikowana jestem...
 
U mnie jeszcze 10, jutro zaczynam 11 tydzień ..
Miałam mieć wizytę dopiero za dwa tyg ale zadzwoniłam dziś do lekarza bo duphaston mi się skończyl i myślałam że powie że pomylił się i poda kod recepty .. a on mówi że nie bez powodu tak dał leki i że mam przyjść bo musi ,, wogole,, zobaczyć czy dzieci się rozwinely ☹️ no tak się zmartwiłam że masakra..także dziś wizyta o 16 ale już spanikowana jestem...
Ja tez dzisiaj wizyta, także tez mam stresa jak przed każdą wizytą 🙈🙉 Zawsze super jak się wyjdzie to człowiek oddycha z ulgą. Ja tez brałam duphaston do końca pierwszego trymestru, teraz tylko została mi luteina jeśli chodzi o progesteron
 
U mnie jeszcze 10, jutro zaczynam 11 tydzień ..
Miałam mieć wizytę dopiero za dwa tyg ale zadzwoniłam dziś do lekarza bo duphaston mi się skończyl i myślałam że powie że pomylił się i poda kod recepty .. a on mówi że nie bez powodu tak dał leki i że mam przyjść bo musi ,, wogole,, zobaczyć czy dzieci się rozwinely ☹️ no tak się zmartwiłam że masakra..także dziś wizyta o 16 ale już spanikowana jestem...
Bardzo dobrze rozumiem ten stres. U mnie lekarz na każdej wizycie jak tylko na mnie spojrzy mówi: dobra, najpierw robimy USG a dopiero później będziemy rozmawiać. 🙈 Ale pomyśl, że z jednej strony to dobrze, lepiej częściej kontrolować co tam u Człowieków się dzieje. 🙂
 
Dzięki dziewczyny , mam nadzieję że będzie dobrze choć naczytałam się tutaj na drugim forum odnośnie różnych rzeczy które dzieją się na początku ciąży bliźniaczych że chyba dlatego tak świruje 😳.. trzeba być dobrej myśli ostatnio widziałam fasolki w 7tyg ..
A wy macie starsze ciążę już czy podobnie ? Dopiero dołączyłam więc muszę się zapoznać kto i co :)pozdrawiam
 
reklama
Dzięki dziewczyny , mam nadzieję że będzie dobrze choć naczytałam się tutaj na drugim forum odnośnie różnych rzeczy które dzieją się na początku ciąży bliźniaczych że chyba dlatego tak świruje 😳.. trzeba być dobrej myśli ostatnio widziałam fasolki w 7tyg ..
A wy macie starsze ciążę już czy podobnie ? Dopiero dołączyłam więc muszę się zapoznać kto i co :)pozdrawiam
Ja jestem w 20t3d dwuowodniowa dwukosmówkowa. Prawdopodobnie dwa chłopaki, chociaż dzisiaj będę już wiedzieć na pewno bo mam połówkowe. Coraz większy stresik 😅😃 A u Ciebie jakie bliźniaki?
 
Do góry