reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja też jak byłam na USG na początku 6 tyg. to był tylko jeden zarodek, dwa dni później w szpitalu dowiedziałam się, że jednak są dwa 🙂 ja się tak cieszyłam, że wszystko z nimi ok (bo miałam krwawienie), że właściwie nie zrobiło to na mnie wrażenia 😅
Ja właśnie po pierwszej wizycie w 6tyg dostałam nagle plamienia, już ryczalam i myślałam ze to zwiastuje koniec i nagle w 7tyg na wizycie ze wszystko ok, i ze są dwa to ulga była ale myśli przyszły czy ja sobie dam radę 😂
 
reklama
Och to już u ciebie końcówka 🤗dacie radę do końca🥰 mi się marzy drugi tydzień listopada wiec zaraz po Tobie 😂 a u mnie ze względu na jednokosmówkowa max 36+1 wiec ok 22 listopada ale to raczej mało prawdopodobne. Dzisiaj byliśmy i narazie wszystko ok z serduszkami a w środę sprawdzimy przepływy. Wcześniej miałam stresa czy wszystko będzie ok a teraz mam stresa jak to będzie 🙈 zero doświadczenia z dziećmi a tu odrazu dwie gwiazdy 🤣
Ja tez się trochę boje czy dam radę z dwoma, bo z dziećmi prawie w całe nie miałam do czynienia 🤷‍♀️😂
 
Dzięki dziewczyny , mam nadzieję że będzie dobrze choć naczytałam się tutaj na drugim forum odnośnie różnych rzeczy które dzieją się na początku ciąży bliźniaczych że chyba dlatego tak świruje 😳.. trzeba być dobrej myśli ostatnio widziałam fasolki w 7tyg ..
A wy macie starsze ciążę już czy podobnie ? Dopiero dołączyłam więc muszę się zapoznać kto i co :)pozdrawiam
Gratuluje i witam cię w gronie 3-paków🤣🤣 staraj się myślec pozytywnie bo tylko ty jako mama tych dwóch fasolek dasz im siłe, która potrzebują 💪 u mnie 1k 2o i 31+2 tygodnia.
 
Ja właśnie po pierwszej wizycie w 6tyg dostałam nagle plamienia, już ryczalam i myślałam ze to zwiastuje koniec i nagle w 7tyg na wizycie ze wszystko ok, i ze są dwa to ulga była ale myśli przyszły czy ja sobie dam radę 😂
My co do zasady, po naszych różnych przejściach, jesteśmy tak nastawieni, że żeby tylko wszystko było dobrze to z resztą sobie poradzimy. Niemniej, mam czasem takie myśli, że jak to będzie jak np. obydwoje będą płakać a ja będę mogła tylko jedno przytulić... 🥺
 
My co do zasady, po naszych różnych przejściach, jesteśmy tak nastawieni, że żeby tylko wszystko było dobrze to z resztą sobie poradzimy. Niemniej, mam czasem takie myśli, że jak to będzie jak np. obydwoje będą płakać a ja będę mogła tylko jedno przytulić... 🥺
Właśnie tak mam czasami, ze co to będzie jak mąż będzie w pracy a dwójka będzie czegoś chciała 😃 Ale myśle ze to nam przyjdzie instynkt po urodzeniu i będziemy śmigać 😂
 
Hej Dziewczyny. Cieszę się, że znalazłam ten wątek :) Mam 36l, 2 bąbelki w brzuchu i obecnie jestem w 10tc. Strasznie się stresuje przed badaniami prenatalnymi i testem podwójnym. Jak to u Was wyglądało, czy robiliście rozszerzona diagnostykę?
 
Hej Dziewczyny. Cieszę się, że znalazłam ten wątek :) Mam 36l, 2 bąbelki w brzuchu i obecnie jestem w 10tc. Strasznie się stresuje przed badaniami prenatalnymi i testem podwójnym. Jak to u Was wyglądało, czy robiliście rozszerzona diagnostykę?
Ja miałam tydzień temu prenatalne, trwało to dość długo, bo z 1,5 h ale lekarz bardzo dokładnie obejrzał maluszki i wszystko nam wyjaśnił. Pappa nie robiłam, bo widzę, że u wielu osób wynik wychodzi albo zły a później jest ok albo dobry i dobrze nie jest a nie chce się niepotrzebnie stresować. Mam w planach na dniach zrobić zamiast tego Panoramę. Genetyk u którego robiliśmy prenatalne powiedział, że jak tylko mamy na to fundusze to lepiej tak.
 
Ja miałam tydzień temu prenatalne, trwało to dość długo, bo z 1,5 h ale lekarz bardzo dokładnie obejrzał maluszki i wszystko nam wyjaśnił. Pappa nie robiłam, bo widzę, że u wielu osób wynik wychodzi albo zły a później jest ok albo dobry i dobrze nie jest a nie chce się niepotrzebnie stresować. Mam w planach na dniach zrobić zamiast tego Panoramę. Genetyk u którego robiliśmy prenatalne powiedział, że jak tylko mamy na to fundusze to lepiej tak.
Ja pappe będę robić, że względu na wiek i przez to, że poprzednia ciąża niestety zakończona triploidia, która tak naprawdę badania krwi sugerowały, bo USG było idealne :/ ja zastanawiam się nad nifty albo harmony, chyba cenowo jest podpbnie
 
Ja pappe będę robić, że względu na wiek i przez to, że poprzednia ciąża niestety zakończona triploidia, która tak naprawdę badania krwi sugerowały, bo USG było idealne :/ ja zastanawiam się nad nifty albo harmony, chyba cenowo jest podpbnie
Ja też w materiale po poronieniu w poprzedniej ciąży miałam stwierdzona trisomie 21. Genetyk nam powiedział, że jeśli to wyszło w poronieniu to szanse na powtórkę są minimalne. Ale wychodzę z założenia, że przy nieprawidłowym Pappa i tak kierują na dalszą szczegółowa diagnostykę, więc ten etap przeskakuje. 🙂 Nie wiem do końca jak z tym Nifty jest ale tam gdzie robiłam prenatalne jako przeciwwskazanie wymieniono ciążę bliźniaczą. 🤷🏻‍♀️ Nie dopytałam niestety o to, bo przyznaje że w czasie badania byłam bardzo zestresowana... 🙁
 
reklama
Ja też w materiale po poronieniu w poprzedniej ciąży miałam stwierdzona trisomie 21. Genetyk nam powiedział, że jeśli to wyszło w poronieniu to szanse na powtórkę są minimalne. Ale wychodzę z założenia, że przy nieprawidłowym Pappa i tak kierują na dalszą szczegółowa diagnostykę, więc ten etap przeskakuje. 🙂 Nie wiem do końca jak z tym Nifty jest ale tam gdzie robiłam prenatalne jako przeciwwskazanie wymieniono ciążę bliźniaczą. 🤷🏻‍♀️ Nie dopytałam niestety o to, bo przyznaje że w czasie badania byłam bardzo zestresowana... 🙁
Mój lekarz mnie trochę stopuje z niptem, żebym się nie nakręcała. Ale to jest silniejsze ode mnie, już mi się badania po nocach śnie :p
 
Do góry