reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Wg ostatniego usg (w 13 tyg.) było wskazanie na 2 dziewczynki, ale jeszcze zobaczymy :) w przyszłym tygodniu mam kolejne usg więc, pewnie będzie już jasność. To moje pierwsze maleństwa, więc radość ogromna jak i przerażenie (zwłaszcza na początku) jak to będzie :)
 
Wg ostatniego usg (w 13 tyg.) było wskazanie na 2 dziewczynki, ale jeszcze zobaczymy :) w przyszłym tygodniu mam kolejne usg więc, pewnie będzie już jasność. To moje pierwsze maleństwa, więc radość ogromna jak i przerażenie (zwłaszcza na początku) jak to będzie :)
Ja tez tak miałam, trochę do mnie dochodziło ze to bliźniaki ❤️ U mnie od początku lekarz mówił ze chłopaki, wiec może i u ciebie trafia 😃 w 20t już było potwierdzone na 100%
 
Cześć, szukałam forum dla ciąż bliźniaczych i trafiłam tutaj :) w 5t+6 dowiedzialam sie ze spodziewam sie dwujajowych blizniakow ale serduszek jeszcze nie było, na kolejne usg idę dopiero za kilka dni w 7t+6 i cały czas się martwię że nie mam żadnych objawów ciążowych... niby dobrze ale ciągle myślę czy ciąża się rozwija prawidłowo. Sama ciąża jest dla nas cudem, po kilku latach starań u lekarzy mieliśmy rezygnować z aktualnego lekarza i iść do kliniki, a tu niespodzianka ;) mialam cykle stymulowane letrozolem ale w tym szczesliwym w 13dc na usg bylo juz po owulacji wiec nie wiedzialam ze dzialamy na 2 pecherzykach ;) jakies porady jak przezyc najblizsze dni :D? To nasza pierwsza ciaza mamy po 32 lata
 
Cześć, szukałam forum dla ciąż bliźniaczych i trafiłam tutaj :) w 5t+6 dowiedzialam sie ze spodziewam sie dwujajowych blizniakow ale serduszek jeszcze nie było, na kolejne usg idę dopiero za kilka dni w 7t+6 i cały czas się martwię że nie mam żadnych objawów ciążowych... niby dobrze ale ciągle myślę czy ciąża się rozwija prawidłowo. Sama ciąża jest dla nas cudem, po kilku latach starań u lekarzy mieliśmy rezygnować z aktualnego lekarza i iść do kliniki, a tu niespodzianka ;) mialam cykle stymulowane letrozolem ale w tym szczesliwym w 13dc na usg bylo juz po owulacji wiec nie wiedzialam ze dzialamy na 2 pecherzykach ;) jakies porady jak przezyc najblizsze dni :D? To nasza pierwsza ciaza mamy po 32 lata
Ja mam 35 lat i tez pierwsza ciąża blizniacza jednojajowa 🥰 moje pierwsze objawy były widoczne dopiero jak mi zaczął rosnąć brzuch a ze to już się działo w 8 tygodniu to jesteś już blisko aby coś po sobie zobaczyć😂 nie miałam żadnych nudności, wymiotów itp przez cała ciąże. Moje pierwsze usg miałam w 8 tygodniu i oba serduszka biły jak szalone czego tobie również z całego serca życzę! Trzymam kciuki żeby sie udało 🥰💪✊
 
Cześć, szukałam forum dla ciąż bliźniaczych i trafiłam tutaj :) w 5t+6 dowiedzialam sie ze spodziewam sie dwujajowych blizniakow ale serduszek jeszcze nie było, na kolejne usg idę dopiero za kilka dni w 7t+6 i cały czas się martwię że nie mam żadnych objawów ciążowych... niby dobrze ale ciągle myślę czy ciąża się rozwija prawidłowo. Sama ciąża jest dla nas cudem, po kilku latach starań u lekarzy mieliśmy rezygnować z aktualnego lekarza i iść do kliniki, a tu niespodzianka ;) mialam cykle stymulowane letrozolem ale w tym szczesliwym w 13dc na usg bylo juz po owulacji wiec nie wiedzialam ze dzialamy na 2 pecherzykach ;) jakies porady jak przezyc najblizsze dni :D? To nasza pierwsza ciaza mamy po 32 lata
Ja ogólnie w pierwszym trymestrze czułam się ok, pare razy miałam mdłości przy robieniu obiadu…ale poza tym na spokojnie wszystko 🙂 Teraz jestem na końcówce drugiego trymestru, i tylko mam problem z szyjką bo to dość spory ciężar 🙂 dlatego mam założony pessar, i na razie jest ok
 
Cześć, szukałam forum dla ciąż bliźniaczych i trafiłam tutaj :) w 5t+6 dowiedzialam sie ze spodziewam sie dwujajowych blizniakow ale serduszek jeszcze nie było, na kolejne usg idę dopiero za kilka dni w 7t+6 i cały czas się martwię że nie mam żadnych objawów ciążowych... niby dobrze ale ciągle myślę czy ciąża się rozwija prawidłowo. Sama ciąża jest dla nas cudem, po kilku latach starań u lekarzy mieliśmy rezygnować z aktualnego lekarza i iść do kliniki, a tu niespodzianka ;) mialam cykle stymulowane letrozolem ale w tym szczesliwym w 13dc na usg bylo juz po owulacji wiec nie wiedzialam ze dzialamy na 2 pecherzykach ;) jakies porady jak przezyc najblizsze dni :D? To nasza pierwsza ciaza mamy po 32 lata
Cześć, Na początek gratuluję 😄 Z porad to na pewno dbanie o jak najwiecej spokoju wokół siebie, niby banał ale naprawdę to ważne zwłaszcza w 1 trym. U mnie początki były różne, pierwsze tygodnie czułam się jakoś „inaczej”, częściej było mi gorąco, ciężko mi to określić ( nawet podejrzewałam menopauzę🤣przez moment) dość szybko pojawiło się częstsze chodzenie do toalety, ok 4 tyg było parę dni z b. bolącym i większym biustem ( trochę bardziej niż przed okresem). Ok 5 tyg Usg potwierdziło przyczynę.
Najgorsze u mnie były jednak awersje pokarmowe, ja - od zawsze lubiąca pojeść i sobie dogodzić - nagle nie byłam w stanie wziąć do ust połowy rzeczy które wcześniej lubiłam 😢. W efekcie po 1 trym. spadło mi aż 5kg i bardzo się tym martwiłam początkowo , na szczęście moja gin. uspokajała że to jest mimo wszystko ok i obecnie jest wręcz idealnie😀 po ostatnim usg moje księżniczki💕 miały 305g i 314g (19tydz+4)
 
reklama
Cześć, szukałam forum dla ciąż bliźniaczych i trafiłam tutaj :) w 5t+6 dowiedzialam sie ze spodziewam sie dwujajowych blizniakow ale serduszek jeszcze nie było, na kolejne usg idę dopiero za kilka dni w 7t+6 i cały czas się martwię że nie mam żadnych objawów ciążowych... niby dobrze ale ciągle myślę czy ciąża się rozwija prawidłowo. Sama ciąża jest dla nas cudem, po kilku latach starań u lekarzy mieliśmy rezygnować z aktualnego lekarza i iść do kliniki, a tu niespodzianka ;) mialam cykle stymulowane letrozolem ale w tym szczesliwym w 13dc na usg bylo juz po owulacji wiec nie wiedzialam ze dzialamy na 2 pecherzykach ;) jakies porady jak przezyc najblizsze dni :D? To nasza pierwsza ciaza mamy po 32 lata

Początkowo też nie miałam żadnych objawów. O bliźniakach dowiedziałam się w 10 tygodniu, a wcześniej 2 razy miałam USG robione ;Do

Moje mdłości występują jak mam za dużo wolnego. Taką zauważyłam regułę. Na urlopie (9 tc) nie mogłam za bardzo jeść, teraz w weekend cały piątek (13tc) spędziłam w toalecie 🤦‍♂️

Właściwie jedyne objawy to te sporadyczne mdłości i w ten dni najchętniej bym cały czas spała. Do 12stego TC bolały piersi.

Trzymam kciuki za bijące serducha na kolejnym badaniu!


W zeszłym tygodniu miałam badania prenatalne w szpitalu. Nie mogłam wejść z partnerem, lekarz niczego nie pokazał, niczego nie powiedział poza tym, że niczego niepokojącego nie widzi i że wg niego, to chłopaki

Więc wczoraj byliśmy w prywatnej klinice zrobić już samo USG. Tam nam obojgu lekarz wszystko po kolei pokazywał. Jego zdaniem też chłopaki, więc pewnie już tak zostanie. Jeden ma 7,3 cm, drugi 7,7 (13+1). Wszystkie organy są w porządku. Potwierdził niestety jedną kosmówkę, więc zostajemy w ciąży bardzo wysokiego ryzyka :/

Zaniepokoił go jedynie podwyższony przepływ żylny, ale mówi że póki co nie należy się tym martwić. Obserwować i regularnie sprawdzać i kontrolować.
 
Do góry