reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej kochana,
Jak wyglądały twoje wizyty w ciąży? Co ile miałaś badane przeplywy??
Od 12 tygodnia miałam co tydzień mierzone przepływy aż do końcówki 35 tygodnia! Co drugi tydzień oprócz przepływów mierzyli dziewczynki i sprawdzali cała resztę wiec się trochę nachodziłam. 18-11-2021 w 35+5 urodziłam dwie piękne i zdrowe córeczki ❤️ Większa leżała 3 dni w inkubatorze ale to bardziej dla pewności i bezpieczeństwa a mniejsza 5 dni i nadal ma dożylnie karmienie ale to jeszcze pare dni i zostanie odłączona od wszystkiego bo już przekroczyła 2 kg!!! Dziewczynki urodziły się z duża różnica wagowa: 2660 i 1840 a po tygodniu jest 2460 i 2100🤗🤗 trzymam za was wszystkie kciuki i zycze dużo wytrwałości i siły bo wiem jak dużo będziecie tego potrzebować 💪 buziaki dla wszystkich obecnych i przyszłych mamusiek bliźniaków 😘😘
 
reklama
Dziewczyny, czy robicie/robiłyście w ciąży próby wątrobowe AST i ALT? Wyszedł mi podwyższony ALT tzn 46 na normę <33 (AST 26 a norma <31) i zastanawiam się czy sugeruje to coś złego czy po prostu u nas przy "podwójnym bagażu" może tak być... Trochę już wariuję... 🥺
 
Dziewczyny u mnie na USG widoczny jest jedne pęcherzyk ciążowy i dwa żółtkowe czy to jest ciaza bliźniacza? Na razie ginekolog nic nie powiedziała .
 
Dziewczyny u mnie na USG widoczny jest jedne pęcherzyk ciążowy i dwa żółtkowe czy to jest ciaza bliźniacza? Na razie ginekolog nic nie powiedziała .

Wydaje mi się, ale nie jestem lekarzem, że to znaczy, że była podwójna owulacja. Stąd 2 ciałka żółciowe. Najprawdopodobniej były 2 komórki jajowe, to nie znaczy, że obie musiały połączyć się z plemnikiem a potem jeszcze zagnieździły. Nie każda owulacja kończy się ciążą, nie każda podwójna owulacja kończy się podwójną ciążą. Ale może być też tak, że jest na tyle wcześniej, że lekarka mogła nie zauważyć drugiej sztuki....
A co powiedziała wykonująca badanie. To ona powinna być adresatem Twojego pytania - jest ekspertem :)
Pozdrawiam!
 
Wydaje mi się, ale nie jestem lekarzem, że to znaczy, że była podwójna owulacja. Stąd 2 ciałka żółciowe. Najprawdopodobniej były 2 komórki jajowe, to nie znaczy, że obie musiały połączyć się z plemnikiem a potem jeszcze zagnieździły. Nie każda owulacja kończy się ciążą, nie każda podwójna owulacja kończy się podwójną ciążą. Ale może być też tak, że jest na tyle wcześniej, że lekarka mogła nie zauważyć drugiej sztuki....
A co powiedziała wykonująca badanie. To ona powinna być adresatem Twojego pytania - jest ekspertem :)
Pozdrawiam!
Powiedziała że jestem ciężkim przypadkiem i że tydzień temu było tylko jedno a dziś są dwa. Teraz właśnie siedzę czekam na wizytę bardzo się boje ... Nie możemy dojść który to tydzien bo miałam bardzo nieregularne okresy :(
 
Powiedziała że jestem ciężkim przypadkiem i że tydzień temu było tylko jedno a dziś są dwa. Teraz właśnie siedzę czekam na wizytę bardzo się boje ... Nie możemy dojść który to tydzien bo miałam bardzo nieregularne okresy :(

Daj znać po wizycie koniecznie ✊✊
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry