reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

multimama, chyba nie do konca ok co? sama jestes z dziecmi? blizniaki to blizniaki, ale jeszcze 1,5 roczne dziecko masz to nie nudzisz sie wcale. Nikogo do pomocy nie masz? ja tez bede sama, ale tylko z blizniakami, bo syna mam prawie doroslego, a to jest roznica. Napisz mi jak sie zorganizowalas, bo mnie to bedzie potrzebne, zeby sie ogarnac. Trzymaj sie i nie poddawaj!!!
 
reklama
multimama podziwiam z trojka maluszkow ;)

co do mojego swedzenia to nadal swedzi, szczegolnie po kapieli. mam krem E45,na swedzenie ale nadal swedzi :/
tamtego nie bylo niestety :(
kaza czekac do pn jak nie przejdzie to mam powtorzyc wyniki...
 
Zauważyłam wczoraj że w podbrzuszu, może troche niżej mam takiego niby guzka i troche mnie pobolewa. Czy któraś miała podobny problem? Jutro ide do lekarza sprawdzić co to jest ............eh.........:baffled:
 
Witajcie dziewczyny!
Jestem mama 3 letniego Aleksa i rocznej Mai. I własnie zaszłam w ciaze. Jak sie okazało blizniaczą! Jestem jeszcze troszke w szoku ale chcialam zapytac Was jakie witaminy i w jakiej ilosci przyjmowalyscie w ciazy? Oraz jak długo bylyscie na nogach? ;) Ja dwie ciaze normalnie funkcjonowałam do samego końca i jestem ciekawa jak będzie tym razem.Aha i jeszcze poród! Czy fakt ciazy blizniaczej daje mi jakies prawo do domagania sie cesarki? Dwa razy rodzilam naturalnie i juz nie za bardzo chce, zwlaszcza dwójkę. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi z gory!
 
Witam,
gratulacje Maya12:) Z witamin to na pewno musisz brać kwas foliowy, a reszta jest zależna od twoich wyników badań krwi i opinii lekarza.Ja biorę prenatal classic od 5 miesiąca, tardyferon z powodu niedoboru żelaza i od niedawna magnez. Moja lekarka uważa, że straty witamin w ciąży bliźniaczej są tak duże, że konieczne jest przyjmowanie ich w tabletkach. Dla odmiany mojej znajomej, która też nosi bliźniaki lekarz kazał tylko zmodyfikować dietę. Także najlepiej skonsultować się z lekarzem.
Aktywność w ciąży zależy od twojego samopoczucia. Ja jestem na zwolnieniu lekarskim przez całą ciążę, ale są tu dziewczyny, które pracowały nawet do 30 tygodnia, więc też nie ma reguły.
Co do porodu to jeśli choć jedno z dzieci nie jest w położeniu główkowym to jest to wskazanie do cc. W przypadku prawidłowego położenia - wszystko zależy od lekarza i szpitala. Ja do tej pory trafiałam na lekarzy, którzy uważali, że cc przy bliźniakach jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Są jednak szpitale, gdzie jest kładziony bardzo duży nacisk na poród siłami natury i mogą cię usilnie do tego namawiać... Czytałam o takich przypadkach, że matka prosiła o rozwiązanie przez cesarskie cięcie. Motywowała to tym, że nie chce ryzykować porodu siłami natury. Lekarz jej na to odpowiedział, że to on podejmuje ryzyko, a nie ona i on będzie decydował co jest dla niej najlepsze
 
Maya12
cześć kochana witamy w naszym gronie i gratulacje!!! aż Ci sie suwaczki nie mieszczą ^^

co do witamin ja brałam kwas foliowy do końca 3 m-c, teraz biorę vitaminer + DHA , tak naprawdę te preparaty maja tak zbliżone składy że jedyna różnica to cena, magnez teraz dodatkowo bo mam skurcze w łydkach ale to indywidualna sprawa, ciąża bliźniacza na początku ma takie samo zapotrzebowanie jak pojedyncza :)

co do aktywności zależy od dziewczyny ja z bliźniakami czuje sie lepiej jak z córa :)
a co do CC zależy od lekarza, zakładając że nie miała być wskazania na cc ( czyli źle ułożonych bliźniaków, przedwczesnego porodu, lub małe/ dużej wagi urodzeniowej) to zależy od lekarza, mój jest za SN ale powiedział że mnie nie zmusi (choć jak by była możliwość chcę spróbować - choć pierwszy poród dramat) wiec nie ma reguły. Ciąża bliźniacza sama w sobie nie jest w PLw 100% wskazaniem do CC, ale jest wiele czynników których nie ma w pojedynczej ciąży które przechylają szale na CC. Nie ma co myśleć o tym na tak wczesnym etapie.
 
Dolorez
Ty pewnie już po ale i tak trzymam kciuki &&&&i czekam na wieści o maluszkach :) ciekawość mnie zżera z jaką wagą się urodziły maluchy :-D


i znów nas czeka aktualizacja listy :D i znów oczko w górę idę. teraz co miesiąc spokoju do 10.09 hmm....
 
Hej, Maya gratuluje, podpisuje sie pod tym co napisaly dziewczyny, ja bralam tylko kwas foliowy i jakis feminatal, teraz nie biore nic, ostatnio jak mialam hemoglobine za niska to moj prof powiedzial ze to sa normy dla doroslego chlopa a nie dla kobiet w ciazy i nic mi na to nie dal, nie mam innych dolegliwosci oprocz cukrzycy. Jesli chodzi o samopoczucie to widze mega roznice z jednym dzieckiem a z blizniakami. Po prostu nie mam sily, podobno ciaza pojedyncza dla kobiety to trucht, a w blizniaczej podwojnie - ja tak sie czuje.

Dziewczyny, czy macie problem z oddychaniem, ja dzisiaj czuje sie slabo, juz mialam meza z pracy sciagac ale otworzylam okna i poszlam do sypialni, w pozycji pollezacej, jakos troche lepiej.
 
Witaj Maja i gratulacje podwójnego szczęścia :-)

ja na początku brałam folik 5mg, tak mi dr przypisała oraz femibion classic. Gdy znalazłam się już u dr prowadzącego zakazał classic a nakazał femibion 1i zrezygnować z foliku. Teraz oczywiście jestem na dwójce, a od dziś diabetolog dołączyła mi witaminę D.

Ver mi się tak dziwnie robi jak wchodzę do jakiegoś sklepu, czy apteki. Mam nadzieję,że to nic poważnego i Ci przejdzie.
 
reklama
Zenia, no widze że mnie rozumiesz ;-) właśnie dokładnie tego się obawiam! Że powiedzą że za późno i będzie sn! :-(

Co do wózka,wczoraj dotarł do mnie, zamówiłam freestyle twins 3 w1 i chyba jestem zadowolona,choć tak naprawdę to wyjdzie w praniu ;-)

gloriane - przetestowałaś już wózek? Rozważam jego zakup dla dzieci rok po roku. Może ktoś jeszcze ma FREESTYL TWINS?
 
Do góry