reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dobre wieści adunnnia90, nie dość że waga piękna, to jeszcze reszta książkowa :) Ja mam usg i ktg jutro zobaczymy ile ważą moje szkraby. Też mam problem z dusznosciami praktycznie przez cały dzień i w każdej pozycji. Jak tu leżeć to nie wiem :/
 
reklama
Czesc dziewczyny. Mam pytanie dot. badan prenatalnych. Dzwonilam dzisiaj sie umowic i koszt to 350 zl. Czy bylyscie prywatnie czy dostalyscie skierowania od swojego doktora? Jestem w 11 tygodniu.
 
Czesc dziewczyny. Mam pytanie dot. badan prenatalnych. Dzwonilam dzisiaj sie umowic i koszt to 350 zl. Czy bylyscie prywatnie czy dostalyscie skierowania od swojego doktora? Jestem w 11 tygodniu.

Cześć, ja na 1-szych badaniach byłam prywatnie i kosztowały nas 450 zł. Badania z 2 i 3 trymestru miałam już za free, robione były w szpitalu.
 
Witajcie dziewczyny. Ja dziś nocka straszna spać nie mogłam bo miałam duszności, ułożyć się z brzuchem też nie za bardzo i do tego chrapiacy mąż...
A teraz melduję się po wizycie szyjka 3,8. Wszystko dobrze lekarz powiedział że narazie przedwczesny poród mi nie grozi. Filip ma. 2200 a Oliwia 2300. Dzisiaj zechcialy buźki pokazać [emoji4][emoji7] kolejna wizyta za dwa tygodnie i już dostanę skierowanie do szpitala.

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom

Wow, jakie duże dzieciaczki:) Tak jak piszecie, to dziewczynki często są większe od chłopców, ciekawe dlaczego:)
 
A ja nadal nie spakowałam torby do szpitala. Dzisiaj dzień zaczęłam od lekkiego ogarnięcia mieszkania i już po godzinie krzątania się tak bolał mnie kręgosłup, że już nie dałam rady nic zrobić. Jutro zacznę pakować torbę od razu po śniadaniu...
 
Hej dziewczyny. Niestety melduję się ze szpitala. Wczoraj bylam u swojego lekarza i okazalo sie podczas usg że jedna z dziewczynek na za wysokie tętno. Dała mi skierowanie i kazała natychmiast jechać na izbę przyjęć. Tak mnie wymęczyli badaniami że brzuch strasznie bolał. Podłączyli ktg i tu zaczął się koszmar. Jak udało się złapać serduszko jednej to druga uciekła.Nie mogli tego ustawić, a ja musiałam leżeć na wznak co wiązało się z potwornymi dusznosciami i bolem. Do tego jeszcze skonczyl sie im papier w tej maszynie i babka nie radzila sobie z jego wymianą. Lekarz powiedział że z zapisu wyszla prawidłowa średnia, ale poozniej na usg znowu tętno podwyższone. Całą noc nie spałam mimo zmeczenia bo bylo mi tak niewygodnie. Co pare godzin przychodzili sprawdzać serduszka.Tak się martwię o moje okruszki:(:(:( Wagę określili na 2100 i 2200.Wczoraj skończyłam 34 tydzień.
 
Hej dziewczyny. Niestety melduję się ze szpitala. Wczoraj bylam u swojego lekarza i okazalo sie podc oozas usg że jedna z dziewczynek na za wysokie tętno. Dała mi skierowanie i kazała natychmiast jechać na izbę przyjęć. Tak mnie wymęczyli badaniami że brzuch strasznie bolał. Podłączyli ktg i tu zaczął się koszmar. Jak udało się złapać serduszko jednej to druga uciekła.Nie mogli tego ustawić, a ja musiałam leżeć na wznak co wiązało się z potwornymi dusznosciami i bolem. Do tego jeszcze skonczyl sie im papier w tej maszynie i babka nie radzila sobie z jego wymianą. Lekarz powiedział że z zapisu wyszla prawidłowa średnia, ale poozniej na usg znowu tętno podwyższone. Całą noc nie spałam mimo zmeczenia bo bylo mi tak niewygodnie. Co pare godzin przychodzili sprawdzać serduszka.Tak się martwię o moje okruszki:(:(:( Wagę określili na 2100 i 2200.Wczoraj skończyłam 34 tydzień.
@Ola__28.12 kochana, trzymaj się tam dzielnie. Rzeczywiście wymęczyli Cię tymi badaniami po przyjęciu- mogli zrobić ktg osobno każdemu dzidziusiowi. U mnie tak robią,bo nigdy nie da się złapać 2 naraz, a nawet jeśli to tak jak u Ciebie zaraz któreś ucieka.
Staraj się nie stresować za dużo, choć wiem, że to nie łatwe :-* Lepiej, że jesteś pod kontrolą lekarzy cały czas. Dużo siły dla Was!
 
Czesc dziewczyny. Mam pytanie dot. badan prenatalnych. Dzwonilam dzisiaj sie umowic i koszt to 350 zl. Czy bylyscie prywatnie czy dostalyscie skierowania od swojego doktora? Jestem w 11 tygodniu.

Cześć ja dowiedziałam się że to ciąża mnoga będąc już prawie w 11 tc, więc za 2 tygodnie pojawiłam się ponownie na prenatalnych u lekarza docelowego (tamta nie zdecydowała się podjąć prowadzenia takiej ciazy). Nie pamiętam już ile dokładnie zapłaciłam ale też sporo, jednak od następnej wizyty wciągnęła nas już do szpitala by wszystko było bezpłatne.
 
@Ola__28.12 kochana, trzymaj się tam dzielnie. Rzeczywiście wymęczyli Cię tymi badaniami po przyjęciu- mogli zrobić ktg osobno każdemu dzidziusiowi. U mnie tak robią,bo nigdy nie da się złapać 2 naraz, a nawet jeśli to tak jak u Ciebie zaraz któreś ucieka.
Staraj się nie stresować za dużo, choć wiem, że to nie łatwe :-* Lepiej, że jesteś pod kontrolą lekarzy cały czas. Dużo siły dla Was!
Dziękuję Ci ko kochana za wsparcie:-* W takich chwilach to dużo znaczy.
 
reklama
Czesc dziewczyny. Mam pytanie dot. badan prenatalnych. Dzwonilam dzisiaj sie umowic i koszt to 350 zl. Czy bylyscie prywatnie czy dostalyscie skierowania od swojego doktora? Jestem w 11 tygodniu.
Ja chodzę do lekarza prywatnie i dostalam skierowanie do szpitala na badania prsnatalne i za nic nie placilam. To chyba zależy czy lekarz ma umowę z NFZ.
 
Do góry