reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@Blanka8 Dziękuję :) No niestety ciąża bliźniacza ma to do siebie, że jest nieprzewidywalna. Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok :)
@ariska Gratulacje :) Piękne masz dziewczynki i zdrowe :) Dobre i miłe pielęgniarki to nieoceniona pomoc w tych ciężkich pierwszych dniach. Cieszę się, że wszystko w porządku, że dochodzisz do siebie a dzieciaczki są zdrowe :)
 
reklama
A ja mialam właśnie usg z lekarka ktora wykonywała zabieg i jest w wielkim szoku bo dziewczynkom wyrównaly sie wody :):):) ta, która miala malowodzie smiga jest w idealnym stanie, ta ktora miala wielowodzie tez ladnie sie rusza ale jescze trzeba odrobinę poczekać żeby wyrownaly sie jej procesy zwłaszcZa kardiologiczne, bo pod tym względem byla najbardziej obciążona(gdybu to nie wracalo do normy, to możliwe jest podanie leków kardiologiczny tylko one z kolei obciążają mnie wiec muszą sprawdzić najpierw czy ja nie mam jakichś problemów z sercem) ale ogólnie dziewczynki super:) i teraz tylko pozostaje czekać na rozwój wydarzeń, (btw. wczoraj wieczorem zaczęłam plamic...bylam badana, to plamienie z szyjki najprwdopowniej, łożysko sie nie odkleja, przez noc mi przeszło ufff... Bo bylam wydygana na maksa) i teraz mam juz odpieta pompe ktora powstrzymuje skurcze i lekarka powiedziala że jesli zacznie sie poród to nie będą powstrzymywać, bo natura wie co robi chyba ze to by sie zaczelo jakos teraz na dniach to jeszcze jakis fenetrol moga podać ale potem juz zostawią. Powiedziala ze w wersji total optymistycznej wytrwam jescze 4 tyg, choć to baaaardzo wątpliwe raczej do 3 tyg urodze.
 
I na dzień dzisiejszy nie bede miała ponawianego tego zabiegu, bo wszystko wrocilo do normy, między dziewczynami jest różnica 11proc, czyli ze to zadna roznica....i zs jedna waży 1300 a druga 980 ( nie wiem czemu taka rozbieżność daje tylko 11proc) ale lekarka powiedziala ze one sa równe, zeby sie tym nie sugerować zbytnio. Musze sie bardzo oszczędzać, leżeć jak najwiecej i do porodu Nie wyjde na pewno.
 
Sory za brak kontaktu ale mam problemy techniczne z telefonem. Dziewczyny urodzone 5.12 9.05 Emilka z waga 2750 51cm Natalka 2340 49cm po 10 punktow dostaly. 37 tydz i 3dni jak na blizniaczki mysle ze waga super. Ja po cc pierwsza doba fatalnie ciezko wstac chodzic czy chocby ruszyc sie na bok ale polozne anioly wszystko pomogly. Balam sie znieczulenia czy dam rade sie tak wygiac ale dalam rade super anestezjolog byla. Co prawda cala cesakrke mialam b niskie cisnienie i bylo mi slabo ale ogolnie nie bylo zle. W macicy znalezli mi dwa miesniaki malutkie ktore poszly do badania mam nadzieje ze nic zlego. Dzieciaczki mialy rozne badania z racji tego ze jedna ponizej 2500 troche slabe maja morfologie ale na granich normy inne narazie czekamy. Usg glowki i bioderek w porzadku. Wczoraj przeniesli mnie na zwykla sale i juz raz sobie sama. Po cesarce przyniesli mi szybko dziewczyny i sie dostawialysmy. Wczoraj juz duzo lepiej to karmienie szlo ale nadal dokarmiamy sie sztucznym.
1512610065-ccd06bd2ff2a6c81-aaaaaa.jpeg
1512610084-4ccd09f5c438c93d-aaaaaa.jpeg
Emilka w tym. Bardziej zielonym kocyku <br /><br />Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom

Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom
Sliczne córeczki [emoji7]

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Shamel Czyli wszystko zmierza ku dobremu. Biedna stresów się najadłaś ale na szczęście lekarze opanowali sytuację. Dobrze, że drugi zabieg nie jest potrzebny bo znowu musiałabyś cierpieć. Odpoczywaj i dotrwaj jak najdłużej się da. Szpital to nic przyjemnego ale widać, że masz koło siebie specjalistów, którzy wiedzą co robią.
 
Witam,
Jestem tu nowa
Mam na imię Ewelina jestem w 19 tyg ciąży bliźniaczej. Jak wy sobie radzicie z tą wiadomością, że pod serduszkiem nosicie dwa małe szczęścia ja bardzo jestem szczęśliwa bo mój pierwszy synek zmarł po porodzie. Tak bardzo bym chciała żeby teraz było wszystko dobrze. Nie mam doświadczenia w macierzyństwie mam nadzieje, że sobie poradzę z moimi skarbami
 
Witam,
Jestem tu nowa
Mam na imię Ewelina jestem w 19 tyg ciąży bliźniaczej. Jak wy sobie radzicie z tą wiadomością, że pod serduszkiem nosicie dwa małe szczęścia ja bardzo jestem szczęśliwa bo mój pierwszy synek zmarł po porodzie. Tak bardzo bym chciała żeby teraz było wszystko dobrze. Nie mam doświadczenia w macierzyństwie mam nadzieje, że sobie poradzę z moimi skarbami

Cześć! Ja też jestem tu nowa :) jestem w 11 tygodniu, a o tym że to bliźniaki dowiedziałam się tydzień temu i nadal jestem w szoku. Bardo się cieszę, ale też tak samo mocno się martwię, czy wszystko będzie w porządku z obydwoma maluszkami. Na razie nie myślę o tym co będzie później, tylko czekam na kolejną wizyte 18.12, i nie mogę sie doczekać, żeby usłyszeć czy wszystko w porzadku. Sporo sie martwię, tak pewnie zostanie do końca...
 
A masz ciążę bliźniacza jednojajowa czy dwujajowa ?
Ja mam dwie owodnie i dwie kosmowki, więc lekarze mówią, że najlepsza ciąża bliźniacza jak mogła mi się trafić najbardziej bezpieczna chociaż tym mnie pocieszyli.
Ale to nie zmienia faktu, że bardzo się boje każdą ciąża blizniacza od początku jest ciąża patologiczna.
 
reklama
A masz ciążę bliźniacza jednojajowa czy dwujajowa ?
Ja mam dwie owodnie i dwie kosmowki, więc lekarze mówią, że najlepsza ciąża bliźniacza jak mogła mi się trafić najbardziej bezpieczna chociaż tym mnie pocieszyli.
Ale to nie zmienia faktu, że bardzo się boje każdą ciąża blizniacza od początku jest ciąża patologiczna.

No wlaśnie tego dowiem się dopiero 18.12 dlatego tak się martwię. Poza tym jeden kropek jest mniejszy i powiedzieli mi, że to niedobrze... Tego 18.12 wszystkiego sie dowiem i może się trochę uspokoje. Na zdjeciu z USG wyglada to nawet dobrze, jak 2k2o, ale nikt mi tego oficjalnie nie potwierdził. (Mieszkam w Holandii i tutaj się trzeba naczekać na te wizyty)
 

Załączniki

  • received_2050592821633989.jpeg
    received_2050592821633989.jpeg
    38,2 KB · Wyświetleń: 88
Do góry