reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczyny dziękuję za odzew w sprawie wózków.
Ale narazie to ja jestem w czarnej "d" w tym temacie.
Chyba (!) bardziej wizualnie podobają mi się ten jeden za drugim, ale np gondole chciałabym mieć obok siebie :)
Z pojedynczym nie miałam problemu.
Miałam wytyczne co ma mieć i kupiłam. A te bliźniacze... ehh...
A tu myśleć trzeba. Bo raczej będę polować na używany, oczywiście w okolicy, żeby pojechać, dotknąć i wypróbować.

Ja w pierwszej ciąży ruchy poczułam w 20 tygodniu.
Teraz dopiero 15t6d i cisza.
Ale brzuszek już widać :)

@adunnia90 pytałaś jak synek zareagował. Chyba jeszcze tego nie rozumie, ale jak go pytamy kogo mama ma w brzuchu to mówi "dzidziusie, braciszków i szyszkę (siostrzyczkę).
 
reklama
Ja kupiłam baby jogger city select , nie powiem jak sie sprawuje z dziecmi w srodeczku ale zapowiada sie super. Jest zgrabny lekki i niewiarygodnie prosty w obsłudze , ma dobre opinnie. Ja w piatek 17 i nie czuje ruchów ?! Dwa tyg temu usg i bylo wszystko Ok wiec mam nadzieje ze to sprawa indywidualna z odczuwaniem ruchów .
Ja w piatek zacznę 18 tydz i ruchów poki co tez nie czuję... 20 kwietnia słychać bylo serduszka i ginka mowila że na ruchy jeszcze jest czas, więc póki co jestem spokojna. Kolejne usg 11 maja :-)
 
Co do ruchów, to ja poczułam dopiero w 22 tygodniu, niektórzy muszą cierpliwie czekać.
Uff Bo juz zaczelam sie zastanawiać nad lekarzem ba cito. Ogolnie ta ciąża jest pierwsza w ktorej wszystkiego sie boje , Mhh moze dlatego ze czuje sie w niej najgorzej
 
Dlate
Blizniaki to była moja druga ciąża a czułam dopiero w 24tc...
Dlatego tu bede sie radzić. Bo wczesniej czytałam w necie „ tydzien po tygodniu ciąża bliźniacza” jak sie mozna czuc , co sie dzieje z ciałem , itp. I tam juz w 15 tyg napisali o tym ze powinnam ! Czuc ruchy, w 16 - czy czuje juz ruchy ! ? I to jest wlasnie sugerowanie sie niepotrzebne. A ja sie teraz niestety latwo nakręcam i panikuje.
 
Ja od dwóch dni zaczynam czuć ruchy taki lekkie kopnięcia jak by stukanie od środka wczoraj zaczęłam 20tc a też się naczytałam o ruchach w 15 tyg i już łapałam schiza.
Mam pytanie widzę że był ostatnio poruszony temat wózków ja również mam dylemat.W pierwszej ciąży kupiłam wózek 3w1 nowy i po roku sprzedałam żeby zmienic na normalną spacerowke która się cała składa z racji małego auta i też jest bardziej poręczny.I tak się zastanawiam czy nie kupić odrazu wózka spacerowego i do tego miękkie gondole miał już ktoś taki?bo niewiem czy jest to dobre rozwiazanie?Boję się za zainwestuje we wózek 2000zl i za rok sprzedam na poczet spacerówki tak jak zrobiłam w pierwszej ciąży
Pozdrawiam
 
Ja kupiłam wózek TFK Twinner Twist Duo, ale testowany będzie dopiero w czerwcu . Mi zależało aby zmieścił sie do windy, jego szerokość to 74 cm. Jest bardzo porzadnie wykonany, szybko nauczyłam sie go składać. Konstrukcja jest aluminiowa przez co jest lekka, równiez gondole mało ważą. Ķoła są pompowane i fajnie się nimi skręca, mam nadzieje że wózek będzie idealny na dłuższe wycieczki. Niestety z tego co zauważyłam to wózki dla bliźniaków nie są tak ładne jak te pojedyncze i wybor jest słaby
Witam wszystkie nowe trójpaczki :-)
Ja mam TFK i jestem zadowolona. Dziewczyny lubią się w nim wozić :-) przejedzie po każdej nawierzchni, mieści się w drzwiach, skręca praktycznie w miejscu i łatwo się go podbija na krawężnikach. Do tego jest bardzo ładny i ma fajny ręczny hamulec :-) i co dla mnie ważne, dziewczyny są obok siebie, przez co mam do nich równy dostęp i mam na nie oko przez cały czas.

@E W E L I N A gratuluję ładnego przybierania na na wadze. Oby Maja jak najszybciej mogła do Was dołączyć.
Moje dziewczyny trzy dni temu skończyły miesiąc i ważą teraz ok 2700 i 2800 g. To prawie kg od najniższej spadkowej wagi ze szpitala z przed 3,5 tygodnia więc chyba też ładnie przybierają. Ja nie dokarmiam mlekiem modyfikowanym ale dodaje do swojego mleka wspomagacz mleka matki (human milk fortifier). Mam to dawać do 3 kg.
Pozdrawiamy!
11623846_IMG_20180428_162655_1.jpg
 

Załączniki

  • 11623846_IMG_20180428_162655_1.jpg
    11623846_IMG_20180428_162655_1.jpg
    81,8 KB · Wyświetleń: 563
Witam wszystkie nowe trójpaczki :-)
Ja mam TFK i jestem zadowolona. Dziewczyny lubią się w nim wozić :-) przejedzie po każdej nawierzchni, mieści się w drzwiach, skręca praktycznie w miejscu i łatwo się go podbija na krawężnikach. Do tego jest bardzo ładny i ma fajny ręczny hamulec :-) i co dla mnie ważne, dziewczyny są obok siebie, przez co mam do nich równy dostęp i mam na nie oko przez cały czas.

@E W E L I N A gratuluję ładnego przybierania na na wadze. Oby Maja jak najszybciej mogła do Was dołączyć.
Moje dziewczyny trzy dni temu skończyły miesiąc i ważą teraz ok 2700 i 2800 g. To prawie kg od najniższej spadkowej wagi ze szpitala z przed 3,5 tygodnia więc chyba też ładnie przybierają. Ja nie dokarmiam mlekiem modyfikowanym ale dodaje do swojego mleka wspomagacz mleka matki (human milk fortifier). Mam to dawać do 3 kg.
Pozdrawiamy!
Zobacz załącznik 853132
Śliczne panienki :)
 
Uff Bo juz zaczelam sie zastanawiać nad lekarzem ba cito. Ogolnie ta ciąża jest pierwsza w ktorej wszystkiego sie boje , Mhh moze dlatego ze czuje sie w niej najgorzej

Ja także poczułam takie typowe ruchy ok 20 tygodnia dopiero, także nie martw się
 
reklama
A ja juz czuje codziennie. Nieregularnie ale kilka razy dziennie czuje. Ale tak jak piszecie to sprawa indywidualna i nie ma co sie nakrecac
 
Do góry