reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam. Jestem w 12stym tygodniu ciąży. Dwa dni temu dowiedziałam się że jest to ciąża bliźniacza. Podczas badania prenatalnego lekarz stwierdził że jedno dziecko jest mniejsze. Skierował mnie na blasze badania do Warszawy. Wspomnę że jest to ciąża jednokosmówkowa dwuowodniowa. Od wizyty bardzo się stresuje, boję o ciążę przez co nie mogę jeść. Dodam że do tej pory nie miałam problemów z funkcjonowaniem. Nie byli mdłości, wymiotow. Proszę o kontakt osób w podobnym typie ciąży.
Hej, ja byłam w ciąży jednokosmówkowej dwuowodniowej. Jaka jest u Ciebie różnica? U mnie od początku jeden bobas był mniejszy, lekarze kazali się nie martwić tym, bo dzieci nigdy nie są równe co do grama mimo, że jednojajowe
 
reklama
U mnie lekarz skierował mnie do Warszawy jutro mam badanie więc będę wiedziała wiecej. Mówił że na początku ciąży powinny być równe. Do tej pory czułam się świetnie A od soboty tylko stres i zaciśnięty żołądek. Na szczęście jutro wizyta i będę wiedziała cokolwiek więcej.
 
U mnie lekarz skierował mnie do Warszawy jutro mam badanie więc będę wiedziała wiecej. Mówił że na początku ciąży powinny być równe. Do tej pory czułam się świetnie A od soboty tylko stres i zaciśnięty żołądek. Na szczęście jutro wizyta i będę wiedziała cokolwiek więcej.
Ja również prowadziłam ciążę w Warszawie, na Karowej. Gdzie konkretnie będziesz miała te badania? Może będę mogła coś podpowiedzieć. U mnie na pierwszym usg była różnica w długości crl, a nie był to 12 tydzień tylko 7. Nie martw się na zapas!
 
Badanie mam na ul. Czerniakowskiej w szpitalu u dr Roszkowskiego. Słyszałam że to bardzo dobry specjalista. U mnie w rodzinie są bliźniaki Ale nie spodziewałam się że mnie też to spotka, to moja pierwsza ciąża mam 28lat. Mega zaskoczenie i stres niepozwalajacy normalnie funkcjonować. Mąż oczywiście w 7niebie. Na wcześniejszych wizytach ginekolog nic nie widział także na prenatalnych myślałam że lekarz sobie żartuje...aż zobaczyłam dwie istoty. Oczywiście przewertowalam cały Internet zdobywając wiedzę na temat tego typu ciąży i oczywiście wcale sobie nie polepszylam.
 
Badanie mam na ul. Czerniakowskiej w szpitalu u dr Roszkowskiego. Słyszałam że to bardzo dobry specjalista. U mnie w rodzinie są bliźniaki Ale nie spodziewałam się że mnie też to spotka, to moja pierwsza ciąża mam 28lat. Mega zaskoczenie i stres niepozwalajacy normalnie funkcjonować. Mąż oczywiście w 7niebie. Na wcześniejszych wizytach ginekolog nic nie widział także na prenatalnych myślałam że lekarz sobie żartuje...aż zobaczyłam dwie istoty. Oczywiście przewertowalam cały Internet zdobywając wiedzę na temat tego typu ciąży i oczywiście wcale sobie nie polepszylam.
Hej. U mnie też była od początku różnica w wadze dzieci. Tak samo bardzo się martwiłam ale mniejsza córeczka cały czas rosła we własnym tempie. Zostałam skierowana aż do Łodzi Matki Polki 600km od domu i tam jeździłam co 2 tygodnie na dokładne USG. To było 2 lata temu a dziś mam zdrowe dwulatki. Wiem przez co przechodzisz ale nie martw się tak bardzo. Ile dzieci ważyły na badaniach prenatalnych? Duża różnica między nimi?
 
Niestety nie mówił o wadze tylko o wielkości. To mniejsze dziecko nie mógł zmierzyć. Badania prenatalne robiłam w 11tyg i 4 dni więc może za wcześnie. Jutro już będę wiedziała więcej. Lekarz zaniepokoil się ta nierównościa. Wegetuje do jutra. Ja mam do Warszawy 100km do Łodzi też. Naszczescie ten lekarz co mi robił prenatalne poumawial mi wizyty dosyć szybko i na NFZ. Dobrze że jeszcze tacy istnieją.
 
Niestety nie mówił o wadze tylko o wielkości. To mniejsze dziecko nie mógł zmierzyć. Badania prenatalne robiłam w 11tyg i 4 dni więc może za wcześnie. Jutro już będę wiedziała więcej. Lekarz zaniepokoil się ta nierównościa. Wegetuje do jutra. Ja mam do Warszawy 100km do Łodzi też. Naszczescie ten lekarz co mi robił prenatalne poumawial mi wizyty dosyć szybko i na NFZ. Dobrze że jeszcze tacy istnieją.
No tak na początku podają pomiary...nie martw się aż tak bardzo bo w niczym nie pomożesz dzieciom. Jutro się wszystkiego dowiesz. Daj znać koniecznie. Trzymam kciuki
 
Wczoraj w 34t4d o 11.21 i o 11.23 przyszli na świat Amelka i Staś.
Amelka - 2148g 46cm
Staś - 2600g 49cm
10punktow.

Póki co stan stabilny, nie muszą być na wczesniakach, od początku na zmianę są że mną. A jak wstane (miałam cesarke) to bede miała ich razem przy sobie.
Jesteśmy przezzczesliwi i mamy nadzieję, że uda nam sie niebawem wyjść razem do domu.
Gratulacje ☺ zdrowia dla Ciebie i dzieci :)
 
reklama
Do góry