reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam 21.11 dowiedziałam sie ze będą bliźniaki :) w domku mamy syna Michałka 22 miesiące :) u mnie trochę pod górkę :( ciśnienie mi szaleje a ze jestem z natury panikarą to juz wogole :(
 
reklama
Witajcie, jestem na tym forum w tym temacie nowa i nie wiem czy tu można to pisac. Ale może coś mi tutaj doradzicie. Okazało się że jestem w ciąży bliźniaczej na ostatni. Usg wcześniej nie było widać drugiego ten co był od początku i wydawał się większy obumarl:(drugi jest ale dużo mniejszy i młodszy o jakieś 4dni. Lekarka nastraszyla że ma małe szanse bo z jednej strony krwiak a z drugiej blizniak któremu już serce nie bije:(czytałam że bliźniaki często walczą między sobą i może ten drugi choć mniejszy bo nie miał miejsca jest ten mocniejszy. Znacie może takue przypadki?
 
Witajcie, jestem na tym forum w tym temacie nowa i nie wiem czy tu można to pisac. Ale może coś mi tutaj doradzicie. Okazało się że jestem w ciąży bliźniaczej na ostatni. Usg wcześniej nie było widać drugiego ten co był od początku i wydawał się większy obumarl:(drugi jest ale dużo mniejszy i młodszy o jakieś 4dni. Lekarka nastraszyla że ma małe szanse bo z jednej strony krwiak a z drugiej blizniak któremu już serce nie bije:(czytałam że bliźniaki często walczą między sobą i może ten drugi choć mniejszy bo nie miał miejsca jest ten mocniejszy. Znacie może takue przypadki?
W ktorym tc jestes? Jesli 1 trymestr to nawet jesli jeden maluch obumiera, to drugi ma duze szanse rozwinac sie normalnie bez zadnych konsekwencji.
Wiele ciaz jest poczatkowo blizniaczych i jeden zarodek zanika. Nie wiem jaki wplyw na to ma krwiak o ktorym piszesz, ale znam przypadki gdzie mimo krwiaka ciaza rozwijala sie prawidlowo.
 
To wczesna ciaza ten co został 6t3d było w pon drugi miałby teoretycznie 7t.Tylko podobno zawsze silniejszy przeżywa a mój teoretycznie nie dał rady i się strasznie boję.
 
To wczesna ciaza ten co został 6t3d było w pon drugi miałby teoretycznie 7t.Tylko podobno zawsze silniejszy przeżywa a mój teoretycznie nie dał rady i się strasznie boję.
Na tym etapie ciazy, to nigdy nic nie wiadomo. Moze mniejszy jest wlasnie zdrowy i silniejszy i przetrwa. Trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo. Powodzenia!
 
To wczesna ciaza ten co został 6t3d było w pon drugi miałby teoretycznie 7t.Tylko podobno zawsze silniejszy przeżywa a mój teoretycznie nie dał rady i się strasznie boję.
Wikunia ja niestety znalazłam się w tej sytuacji :( W zeszłym tygodniu okazało się że jednemu z dzieci nie bije serduszko, ale u mnie to już był 16 tydzień... Na wczesnym etapie w 1 trymestrze nie powinno to powodować żadnych komplikacji o ile ciąża jest dwukosmówkowa. Wielkość nie ma znaczenia- może ten większy miał wady? Od tygodnia przeczytałam już chyba cały internet na ten temat i generalnie mówi się że około 50% ciąż bliźniaczych nie doczekuje jako bliźniacze do 12 tygodnia ciąży, natomiast pojedynczy płód potem rozwija się normalnie.

U mnie sytuacja o tyle gorsza że to już 2 trymestr a ciąża wydawała się być jednokosmówkowa, przemawiała za tym przegroda poniżej 2mm grubości między dziećmi (choć obraz był niejednoznaczny, jak zaznaczył lekarz). Jestem po wizycie w specjalistycznej poradni, gdzie powiedziano mi że są jednak dwa łożyska i dwie kosmówki, co oznacza że mam jeszcze szanse donosić tą ciążę a drugi dzidziuś już się nie wchłonie ale zmaleje tak, że nie będzie stanowił zagrożenia...

Z żalem opuszczam wasz wątek :( Ale zdecydowałam się napisać bo może ktoś będzie szukał kiedyś informacji na ten temat, tak jak ja szukałam. Dam znać jak się ta historia skończy (oby dobrze!!!).
 
reklama
Do góry