reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Mija ginekolaożka pytała jak chcę rodzić, ja ogólnie zdaję się na lekarzy, powiedzą cc to ok, powiedzą rodzić naturalnie to też nie będzie wyjścia. Ona ogólnie zaproponowała mi cc i myślę że jest to dobre wyjście, bo przy naturalnym porodzie pewnie będę się straszne denerwować o drugie dziecko, żeby nie doszło do niedotlenienia. Na dzień dzisiejszy jest opcja cc a jak to będzie to zobaczymy. Nie wiesz ile czasu wcześniej umawia się na cc?
 
Dziewczyny macie jakiś link do filmiku z karmieniem piersią bliźniaków
Moje dziewczynki maja już po 4 mc narazie karnie pojedynczo ale coraz częściej karmienie zajmuje godzinę i chciałabym je razem kłaść do piersi
Ja karmię swoje dziewczyny razem już 17 miesięcy. Mam poduszkę Twinny Lu bez niej nie wyobrażam sobie wspólnego karmienia. Karmię w pozycji spod pachy. Wpisz sobie na yt karmienie bliźniąt po angielsku wtedy znajdziesz więcej filmików tutaj pierwszy, który mi się wyświetlił, u nas karmienie wygląda tak samo, tylko ja nie używałam takich rożków do kładzenia dzieci na kanapie i poduszka ta co mam jest sztywniejsza niż ta na filmie, nie trzeba pod nią nic podkładać, dzieci leżą stabilnie. Jak masz jakieś pytania to napisz do mnie:)
 
Drogie Użytkowniczki BB,

Nasza Ania przygotowała następne spotkania ze specjalistami, oraz otworzyła wątki, w których można zadawać pytania, a pytania zostaną wykorzystane w trakcie spotkań on-line w poniższych terminach. Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w nich, ciężkie czasy izolacji i niezbyt korzystna sytuacja z dostępem do służby zdrowia powodują, że często brakuje nam fachowego wsparcia, tym bardziej wiedza i porady zdobyte w czasie spotkań mogą okazać się dla nas na wagę złota.

3 kwietnia - spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą:

Link do: 3 kwietnia spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą. Zadaj pytanie

4 kwietnia - spotkanie z psycholog i edukatorką okołoporodową:

Link do: 5.04 o godz. 13 psycholog i edukatorka okołoporodowa odpowie na pytania.

7 kwietnia -spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną:

Link do: 7.04 spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną. Zadaj pytanie

Wszystkie spotkania są rejestrowane, a w poniższym wątku zebrane wszystkie razem:

Link do: Rozmowy ze specjalistami. Nagrania do odtworzenia.

Serdecznie Was zachęcam do zapoznania się z nimi, są super pomocne.

Pozdrawiam serdecznie,

Gabi (mod)
 
Hej Wracam do Was po długiej nieobecności. Jestem mama bliźniaczke z 29t. Teraz maja 7miesiecy urodzeniowe i prawie 5 korygowanie. Mam pytanie Kiedy Wasze bliźniaki zaczęły jesc zupki? Cos innego oprócz mleka? Ile i jak czesto jadly/jedzą mleka w podobnym wieku co sa moje
 
Hej Wracam do Was po długiej nieobecności. Jestem mama bliźniaczke z 29t. Teraz maja 7miesiecy urodzeniowe i prawie 5 korygowanie. Mam pytanie Kiedy Wasze bliźniaki zaczęły jesc zupki? Cos innego oprócz mleka? Ile i jak czesto jadly/jedzą mleka w podobnym wieku co sa moje
U nas było dziwnie bo moje mając 7 już mleka nie chciały jadły wszystko inne
Zaczęłam im podawać zupki na przełomie 5-6m i chyba posmakowało.
 
Hej dziewczyny! :-) dołączę sie. Jestem na forum od początku ciąży, gdy tylko dowiedzialam sie zs to bliźniaki. Bo na pierwszej wizycie w 7tc nie byko widać. Na kolejnym usg w 12tyg niespodzianka mamy dwojke
, :-) na dodatek ciaza 1k2o iwielki strach jak to bedzie. Na szczescie wszutsko bylo suoer. Ciaze prowadzilam naStarynkiewicza. Opieka ciazy super er. Lekarze bardzo pilnujący tego aby bylo dobrze. :-) Najgorsze sa kolejki ale da sie przezyc i to. Wizyty w moim przypadku były y co 2 tyg. Teraz jesten juz mama dwoch dziewczyek z waga 2590 i 2585. Tyg g 361d.Przwzcudownych maja 2 miesiące. W razie oytan proszs pisać. Tez juz czekam na te 5-6miesiavy aoby zacza podawac inne jedzonko. Do tej pory karminilam je moim mlekiemm ściąganym z laktaora
. Geraz niestety przez to ze dziewczynki staky sie batdzo zywe nie mama czasu sxiagac i pokaem zanika i musze dokarmic mm ale walczę staram sie przystawiav tez do piersi jak jest czas ale to trudne. Duzo bledow bo z tel pisze a to nie takie kje latwe :-)
 
Ja bujaczki kupiłam używane po 50zl, najlepszy zakup w moim życiu 😀
No podobno to może w każdej chwili się zmienić, ale od 2miesiecy noce są boskie!
Czasem wieczorem długo nie chcą zasnąć, a czasem tylko ze 2razy wsadzę smoczek jak wypadnie i odrazu zasypiają 🙂
Znamy sie z korytarza :-) Moja babcia was niezle zagadywala :-) po wpisach skojarzylam ze to Ty :-) Super er masz dziewczynki :-)
 
Znamy sie z korytarza :-) Moja babcia was niezle zagadywala :-) po wpisach skojarzylam ze to Ty :-) Super er masz dziewczynki :-)
Hej Wracam do Was po długiej nieobecności. Jestem mama bliźniaczke z 29t. Teraz maja 7miesiecy urodzeniowe i prawie 5 korygowanie. Mam pytanie Kiedy Wasze bliźniaki zaczęły jesc zupki? Cos innego oprócz mleka? Ile i jak czesto jadly/jedzą mleka w podobnym wieku co sa moje
moje mają 5,5 miesiąca, korygowane 4,5, mało jedzą, ale już od tygodnia zaczynamy uczyć się jeść zupki a 2razy dziennie do mleka dodaję łyżke kleiku.
Jedzą 6-7razy dziennie ok 4porcje mleka 120-160ml
IMG_20200229_193026.jpg
 
reklama
Super :-) dwaserduszka obyło sie bez kolek? :-) ja miałam to szczescie ze tak. Coś tam czasem brzuszek im dokuczy ale to nie na dlugo :-) macie już jakieś zęby?
 
Do góry