reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dzień dobry, ciaza bliźniacza 2k 2o. Obecnie 15+4.
Jestem dość szczupła jak to mój doktor mówi i teraz pytanie. Czy Was tez tak bolał/ boli brzuch ? Leżę to po bokach boli, na wznak za chwile mi jest niewygodnie a na brzuchu juz odpada. Doktor twierdzi, ze przy bliźniakach tak będzie bolec. Nie wspominając juz o stawiającej się macicy [emoji53] ogólnie mam teraz takie dni, ze jestem przerażona jak dam radę donosić te maleństwa i później ....
Hej, ja obecnie 30tc 2k2o, brzuch też często podolewal, ale to raczej dlatego że wszystko musi się rozciągać trochę szybciej, bo w końcu dwa Maluszki.
Mi brzuch zaczął się stawiać od ok 20tc i od tego czasu codziennie biorę 5 tabletek magne b6 forte, a jak mam intensywniejszy dzień i brzuch bardziej boli, to dodatkowo nospa
 
reklama
Witam, obecnie 22t. Ciąża 2k2o. Od tygodnia puchną mi kostki, gdy siedzę, niby powinno się dużo chodzić, ale jak długo chodzę to bolą mnie kości miednicy w kroku, jak odpoczywam na boku to też bolą az tak, że nie umiem kroku bez bólu zrobić, lekarz kazał robić wszystko żeby nie bolały, ale tak się nie da, bo mom też 6letnią córkę, która też potrzebuje uwagi. Czy myślicie, że takie bóle miednicy mogą zagrażać ciąży i spowodowac przedwczesny poród?
 
Witajcie wszystkie mamy. W 2019 roku dostałam dwóch poronień.Aktualnie jestem w 31 tyg+6 dzień, ciąża bliźniacza 2o2k. Jestem szczęśliwa. muszę się oszczędzać, od 2 tyg biorę luteinę dopochwowe rano i wieczorem, ze względu na skracajaca się szyjkę macicy 2.4 cm . Lekarza prowadzącego mam z Karowej.3 badanie prenatalne mam również za sobą
 
Witajcie wszystkie mamy. W 2019 roku dostałam dwóch poronień.Aktualnie jestem w 31 tyg+6 dzień, ciąża bliźniacza 2o2k. Jestem szczęśliwa. muszę się oszczędzać, od 2 tyg biorę luteinę dopochwowe rano i wieczorem, ze względu na skracajaca się szyjkę macicy 2.4 cm . Lekarza prowadzącego mam z Karowej.3 badanie prenatalne mam również za sobą
Witam
Ja też 2k2o, 31+6 i też prowadzę ciąże na Karowej 😄😁
 
Witam Was🙋🏼‍♀️ Chciałabym być już tak daleko jak Wy😍
U mnie 12tc, w przyszłym tygodniu badania prenatalne. Czy robiliscie test pappa w ciąży bliźniaczej? Jak wynik ma się do statystyk?
Może macie jakieś wskazówki aby nie zwariować?🙈
 
Ja robiłam PAPPA, wyszło dobrze i wszystko było dobrze 🙂 ale zawsze trzeba zdawać sobie sprawę ze to tylko statystyka. Osobiście znam dziewczynę której powiedziano że dziecko będzie miało zespół Downa, zalecono biopsję, ale się nie zgodziła, myślała że urodzi chore dziecko, a chłopiec jest zupełnie zdrowy ! Więc nie trzeba panikować od razu jak coś jest podejrzane 😉 trzeba myśleć pozytywnie
 
Witajcie wszystkie mamy. W 2019 roku dostałam dwóch poronień.Aktualnie jestem w 31 tyg+6 dzień, ciąża bliźniacza 2o2k. Jestem szczęśliwa. muszę się oszczędzać, od 2 tyg biorę luteinę dopochwowe rano i wieczorem, ze względu na skracajaca się szyjkę macicy 2.4 cm . Lekarza prowadzącego mam z Karowej.3 badanie prenatalne mam również za sobą
U mnie 32tc 2k2o. Też mi się Skracała szyjka już w 22tc i od razu była decyzja o założeniu pessara. Nie proponowano Ci tego?
 
U mnie 32tc 2k2o. Też mi się Skracała szyjka już w 22tc i od razu była decyzja o założeniu pessara. Nie proponowano Ci tego?
Na NFZ lekarka proponowała właśnie aby w 20 tyg założyć zapobiegawczo,jednak na prywatniych wizytach było w porzadku i dopiero w 28+4 lekko się skróciła,Szyjka jest twarda . Lekarz mowil również ze pesser delikatnie pomoże i kazał poki co stosować luteinę, jutro wieczorem mam wizytę i zobaczymy czy się skróciła
 
Macie już wybrane wózki dla bliźniaków?jakies propozycje ? Ja zastanawiam się nad wózkiem Tako jumana duo, koleżanka ma tyle ze dla dzidzi „pojedynczej”, koła ma wypełnione żelem i nie ma możliwości przebicia
 
reklama
Macie już wybrane wózki dla bliźniaków?jakies propozycje ? Ja zastanawiam się nad wózkiem Tako jumana duo, koleżanka ma tyle ze dla dzidzi „pojedynczej”, koła ma wypełnione żelem i nie ma możliwości przebicia
Ja zdecydowałam się na tfk twinner twist duo. Mi akurat zależy na kołach pompowanych, a w tym wózku koła są na prawdę spore. Zastanawialam się też nad valco snap duo sport
 
Do góry