reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Majka musisz myslec pozytywnie, bo jak bedziesz ciagle myslec o "pekajacej macicy" to jeszcze cos sie zlego stanie. Mysl, ze donosisz do 36 tygodnia i najwyzej rozwiaza ciaza wtedy. Moje to juz w 34 tygodniu byly jak donoszone, wiec spoko, naprawde. Mysl pozytywnie. A karowa podobno ma najwieksze doswiadczenie z blizniaczymy ciazami z komplikacjami, wiec glowa do gory i sprzet maja najlepszy dla wczesniakow jakby co. Bedzie dobrze.
Goniaa a kiedy zaczelas nosic te majciochy? bo ja jak zakladam taki pas poporodowy to mnie potem boli. czyzby bylo a wczesnie? a skora jest dziwna w odczuciu bo przeciez tam nerwy byly poprzecinane , musza sie odbudowac a to trwa. Oj boje sie co to bedzioe jak zaczna raczkowac i chodzic potem :szok:. zamierzam kupic wielki kojec, takie same barierki i bede ich tam wsadzac bo cos czuje ze nic nie bede mogla zrobic. A czy male ci spia w tym samym czasie w ciagu dnia? i jak je karmisz? najpierw jedna potem druga, tak?
 
reklama
Anulka, ja mam brzuch tak ogromny, że się dziwię, że mój kręgosłup to wytrzymuje :sorry2: Jestem 19kg na plusie, ale tak naprawdę zaczęłam przyrastać dopiero po 25 tygodniu. W 20 to może miałam z 6 kg do przodu. I jak nagle zaczął mi rosnąć brzuch, tak jeszcze nie przestał... :szok: Nie powiem, żebym miała jakiś wielki apetyt. Wręcz przeciwnie. A spodziewam się dziewczynek :biggrin2:
No ale to i tak nie jest tak duzo wydaje mi sie. Duzo Ci raczej nie zostanie po ciazy..Niektore z jednym dzieckiem 30kg tyja to wtedy jest problem..No wlasnie ja narazie mam maly brzuszek i 2 kg na plusie, duzo nie jem..ale obawiam sie co bedzie pozniej:szok:

Niczka za tydzien mam miec usg i poznam plec wtedy no i moze rzeczywiscie zaczne pomalu jakies zakupki robic:tak:

Mi kolezanka po porodzie jednego maluszka opowiadala ze taka miala sflaczala skore i od razu zaczela nosic pas i super jej sie wszystko sciagnelo.Jej maly ma 2 miesiace a po niej nie widac ze rodzila..ale rodzila naturalnie a tu u nas same cesarki prawie..
 
Ostatnia edycja:
Witam. Pisałam już na forum, ale sporadycznie.
Wczoraj w nas, w marcówkach, jeden bliźniak wchłonął drugiego. Ogromnie mnie to zmartwiło. Myśli mam jakieś czarne. I boję się, że nie udźwignę tej ciąży. Pikawa u mnie nie taka jak trzeba.:-(
USG genetyczne mam mieć 4 września. Zobaczymy co im sprzedałam...
Z drugiej strony czytanie waszych historii pociesza mnie, rozchmurza. Dziękuję za wszystkie historie z happy endem;-)
 
Ja miałam już dwie cesarki no i zracji tego trzecia i to bliźniacza to tylko cesarka i ja naprawdę (pomimo tego że przy pierwszej mało mnie lekarze do grobu nie wpędzili to i tak uważamże cc. jest lepsze od sn.Po drugiej poród sobota 12 35 a mogłam do domu we wtorek po południu tylko moje maleństwo nie mogło.czułam się świetnie a jak wróciłam to sobie pranko robiłam taką miałam werwę. Fakt że dobrze się mną opiekowano pomimo że od pierwszego cc. do drugiego mineło 5 lat to lekarze i położne mnie pamiętali niezłego mieli stracha że ich podam do sądu za tego gronkowca a jak ten gin. co mi robił cc. dowiedział się że ja jestem znowu to powiedzał mojemu prowadzącemu że on nawet się do mnie nie zbliża no ale tym razem jak mnie skierują na Karową to już nie będę mniała takich "znajomości". 3 mcie się panienki brzuchatki
 
Witam. Pisałam już na forum, ale sporadycznie.
Wczoraj w nas, w marcówkach, jeden bliźniak wchłonął drugiego. Ogromnie mnie to zmartwiło. Myśli mam jakieś czarne. I boję się, że nie udźwignę tej ciąży. Pikawa u mnie nie taka jak trzeba.:-(
USG genetyczne mam mieć 4 września. Zobaczymy co im sprzedałam...
Z drugiej strony czytanie waszych historii pociesza mnie, rozchmurza. Dziękuję za wszystkie historie z happy endem;-)
Ojej to straszne co piszesz:-(ale to chyba jest mozliwe gdy sa jednoowodniowe i w jednym woreczku sobie siedza..bo to jest ta ciaza blizniacza najwyzszego ryzyka..U mnie na poczatku podejrzewali ze mam w jednym ale na szczescie znalezli przegrodke! Jestem zla ze tak rzadko robia teraz mi usg bo sie zastanawiam jak tam maluszki sie rozwjaja.Mialam w 13 tyg a teraz w 19 za tydzien dopiero..ale po 20 tyg lekarz powiedzial ze bede miala czesciej robione.Musimy myslec pozytywnie bo zamartwianie sie napewno nie wplywa dobrze ani na nas ani na nasze maluszki;-)
 
Witam. Pisałam już na forum, ale sporadycznie.
Wczoraj w nas, w marcówkach, jeden bliźniak wchłonął drugiego. Ogromnie mnie to zmartwiło. Myśli mam jakieś czarne. I boję się, że nie udźwignę tej ciąży. Pikawa u mnie nie taka jak trzeba.:-(
USG genetyczne mam mieć 4 września. Zobaczymy co im sprzedałam...
Z drugiej strony czytanie waszych historii pociesza mnie, rozchmurza. Dziękuję za wszystkie historie z happy endem;-)

Maborka, tylko spokojnie. To się zdarza niestety, ale podobno wtedy, gdy wchłonięty płód jest bardzo słaby i może mieć jakieś wady... Silny by się wchłonąć nie dał... A Twoja cięża jest jednoowodniowa? Trzymam kciuki za Twoje maleństwa i za Ciebie oczywiście. :tak: Na pewno będzie dobrze...:tak:
 
ja jescze niewiem jaka droga moje maluszki przyjda na swiat ale mam nadzieje ze niedlugo sie dowiem bo jak do tej pory to mialam tyko jedno usg w 12 tyg a nastepne dopiero w 20-stym na poczatku wrzesnia a podbrzusze mnie strasznie pobolewa. ale bylam dzisiaj u lekarzai serduszka pukaja i brzuszek mieciutki i mocz ok wiec powinno byc dobrze. dostalam nawet zwolnienie z pracy na tydzein co tutaj w UK jest rzadko spotykane zeby lekarz z wlasnej iniccjatywy dal zwolnienie ehhhh
 
ja jescze niewiem jaka droga moje maluszki przyjda na swiat ale mam nadzieje ze niedlugo sie dowiem bo jak do tej pory to mialam tyko jedno usg w 12 tyg a nastepne dopiero w 20-stym na poczatku wrzesnia a podbrzusze mnie strasznie pobolewa. ale bylam dzisiaj u lekarzai serduszka pukaja i brzuszek mieciutki i mocz ok wiec powinno byc dobrze. dostalam nawet zwolnienie z pracy na tydzein co tutaj w UK jest rzadko spotykane zeby lekarz z wlasnej iniccjatywy dal zwolnienie ehhhh
Dziwne ze nie chca dawac zwolnien. U nas w ciazy blizniaczej nie powinno sie wogole pracowac lekarz powiedzial i kazdy da zwolnienie. Mnie od razy sie zapytal czy do konca chce byc na zwolnieniu..A co bede sie wysilac jak siedze w domu i mam 100% platne.Musze wypoczac bo jak sie maluchy urodza to nie bede wiedziala w co rece wsadzic:tak:Bedzie dobrze monia! Trzymaj sie!
 
Dziwne ze nie chca dawac zwolnien. U nas w ciazy blizniaczej nie powinno sie wogole pracowac lekarz powiedzial i kazdy da zwolnienie. Mnie od razy sie zapytal czy do konca chce byc na zwolnieniu..A co bede sie wysilac jak siedze w domu i mam 100% platne.Musze wypoczac bo jak sie maluchy urodza to nie bede wiedziala w co rece wsadzic:tak:Bedzie dobrze monia! Trzymaj sie!

Tutaj ciaza jest traktowana jako normalny stan nie chroba i jesli czesto unika sie pracy juz najzywczajniej dzwonisz ze nie dasz rady przyjsc bow ymiotujesz to maja prawo cie zwolnic, a zwolnienie daja dopiero jak w ciazy sa jakies komplikacje.ehhh :wściekła/y: pierwsze badanie ma sie robione w 12 tyg ciazy a pozniej az w 20 stym niestety. no ale powiedzieli mi ze juz po 20 stym tyg bede miala czestsze badnaia. zeby tylko nie braklo sil do pracy to bedzie dobrze i zeby maluszki byly zdrowe:tak:
 
reklama
Tutaj ciaza jest traktowana jako normalny stan nie chroba i jesli czesto unika sie pracy juz najzywczajniej dzwonisz ze nie dasz rady przyjsc bow ymiotujesz to maja prawo cie zwolnic, a zwolnienie daja dopiero jak w ciazy sa jakies komplikacje.ehhh :wściekła/y: pierwsze badanie ma sie robione w 12 tyg ciazy a pozniej az w 20 stym niestety. no ale powiedzieli mi ze juz po 20 stym tyg bede miala czestsze badnaia. zeby tylko nie braklo sil do pracy to bedzie dobrze i zeby maluszki byly zdrowe:tak:
To chociaz pod jednym wzgledem w Polsce jest lepiej..bo jest jakis wybor..Ale z badaniami to podobnie jest jak u nas.Ja mialam usg w 13tyg i teraz w 20 dopiero. Ale po 20 lekarz mowil ze czesciej bede miala juz. Moze Ty tez. Musimy byc cierpliwe:-)Duzo sił Ci życze;-)
 
Do góry