reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża bliźniacza?

M

malenstwo20

Gość
hej jestem w 10tyg ciąży i długość plodu to 6,5 to duzy na 10tydzien dodam ze sama jestem z bliźniąt i ginekolog na usg nie patrzal pod tym wzgledem na plod. czy mozliwe ze moge byc w blizniaczej dlatego na usg taki dlugi sie wyddał. przytylam juz 2kg.
 
reklama
Wydaje mi sie, ze nie ma mozliwosci zeby lekarz 'nie patrzyl pod tym wzgledem na plod'. Na tym etapie ciazy oczywiscie mogl nie zauwazyc wszystkiego ale nie ma czegos takiego jak patrzenie specjalnie pod tym katem.
Natomiast mysle, ze o ile nie zaszla jakas pomylka to mozesz (sadzac z wielkosci plodu- tak naprawde to jedyny pewny sposob liczenia wieku ciazy) byc po prostu w 14 tygodniu ciazy. Czasem w ciazy wystepuje krwawienie a kobiety biora ja za miesiaczke. Koniecznie wypytaj o to ginekologa. Pamietaj, ze masz prawo do informacji i to jego obowiazek rozwiac Twoje watpliwosci.
Waga nie ma tu nic do rzeczy- to bardzo indywidualne i w pierwszym trymestrze raczej o niczym nie swiadczy.
 
hej jestem w 10tyg ciąży i długość plodu to 6,5 to duzy na 10tydzien dodam ze sama jestem z bliźniąt i ginekolog na usg nie patrzal pod tym wzgledem na plod. czy mozliwe ze moge byc w blizniaczej dlatego na usg taki dlugi sie wyddał. przytylam juz 2kg.

W 10 tygodniu to na USG byłoby już widać czy to ciąża bliźniacza czy nie, wielkość płodu nie ma nic do tego, a już tym bardziej to, że przytyłaś 2kg
 
tez mi sie wydaje ze idac na usg lekarz widzi odrazu ile bedzie dzieci, to jest pierwsza informacja jaka zawsze podaja dziwne ze Tobie tego nie powiedzial...
 
na zdjeciu usg pisze ->
msd 34,00mmm 8w3d CRL 27,8mm 10w0d EV9-4 6,5 FPS 14h Early OB
2D 65/3/21 MI 0.9


takie dane sa.
sama jestem z bliźniąt. to moja pierwsza ciąża. mama zaledwie 20 lat. mało co wiem.

mam pyt do mam bliźniąt - jak było z Wami - odczucia, wymiary i wgl.?
wymoiotow nie mam nudosci nikłe czasem tylko
 
W 8 tyg moje fasolki mialy po 18 i 19 mm mozliwe ze z terminem jest pomylka, a objawy jak to w ciazy...
 
reklama
Do góry