reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża czy nie?

Dołączył(a)
9 Sierpień 2021
Postów
5
Hej,
Dziewczyny potrzebuję Waszej porady, bo sama już nie wiem co myśleć. Staramy się z narzeczonym o dziecko. Współżyjemy codziennie lub co dwa dni. Ostatnia miesiączka była 13.07, lecz zaznaczę że mam dosyć nieregularne cykle. Od kilku dni mam pełno objawów ciążowych, jestem wiecznie senna, nie mam apetytu, częściej oddaję mocz, mam nudności, ale nie wymiotuję i mam stałe huśtawki nastroju. Wczoraj wieczorem zaczęły mnie boleć plecy oraz miałam ból w podbrzuszu podobny do bólu okresowego. Dzisiaj z rana zaczęło się niewielkie plamienie, kolor różowawy i utrzymuje się cały dzień. Miałam również gorączkę. Dwa dni temu zrobiłam dwa testy ciążowe i pojawiła się druga kreseczka, lecz bardzo słabo widoczna, praktycznie w ogóle. Dzisiaj ponownie zrobiłam test i sytuacja ta sama- cień kreseczki. Zrobiłam betę i wynik to <0,2. Według kalendarzyka do okresu mam jeszcze 3 dni. Czy jest jakakolwiek szansa, że jestem w ciąży?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli beta jest ujemna to w ciąży nie jesteś i twoje objawy to nie są objawy ciążowe. Jeśli wyszła leciutka kreseczka a chwilę później beta ujemna to znaczy, że to była kreska fabryczna.
 
Myślę,że rozkręca Ci się miesiączka. Objawy, które opisujesz nie są ciążowe w Twoim przypadku. Jest to raczej pms.
 
Najwyraźniej taon organizm zrozumiał ze bardzo chcesz mieć dziecko I robi ci takiego psikusa i daje takie objawy. Ale poczekaj te parę dni może miesiaczka nadejdzie a jeśli nie to zrob test lub betę jeszcze raz .
 
Hej,
Dziewczyny potrzebuję Waszej porady, bo sama już nie wiem co myśleć. Staramy się z narzeczonym o dziecko. Współżyjemy codziennie lub co dwa dni. Ostatnia miesiączka była 13.07, lecz zaznaczę że mam dosyć nieregularne cykle. Od kilku dni mam pełno objawów ciążowych, jestem wiecznie senna, nie mam apetytu, częściej oddaję mocz, mam nudności, ale nie wymiotuję i mam stałe huśtawki nastroju. Wczoraj wieczorem zaczęły mnie boleć plecy oraz miałam ból w podbrzuszu podobny do bólu okresowego. Dzisiaj z rana zaczęło się niewielkie plamienie, kolor różowawy i utrzymuje się cały dzień. Miałam również gorączkę. Dwa dni temu zrobiłam dwa testy ciążowe i pojawiła się druga kreseczka, lecz bardzo słabo widoczna, praktycznie w ogóle. Dzisiaj ponownie zrobiłam test i sytuacja ta sama- cień kreseczki. Zrobiłam betę i wynik to <0,2. Według kalendarzyka do okresu mam jeszcze 3 dni. Czy jest jakakolwiek szansa, że jestem w ciąży?
Nie. Beta ujemna więc ciąży nie ma.
 
Objawy ciążowe są spowodowane pojawieniem się hormonu beta HCG w organizmie i jego gwałtownym wzrastaniem. Twoje beta HCG jest równe 0 (a przynajmniej mniejsze niż 0.2), więc Twojej objawy NIE SĄ i nie mogą być ciążowe, bo nie ma hormonu, które by je powodował.
Może jesteś trochę przeziębiona. Poza tym takie objawy powodować może też spadek progesteronu, co jest normalne przed miesiączką.
Skoro cykle masz nieregularne, nie masz monitoringu, to nie wiesz, kiedy i czy była owulacja, prawda? Jeśli raz masz cykl 25 dni, raz 35 dni, a raz 45 dni, to owulacji mogło nawet jeszcze nie być lub była dosłownie przed chwilą, a więc do zagnieżdżenia jeszcze nie doszło nawet, jeśli doszło do zapłodnienia. I wówczas beta może być 0, a za dwa tygodnie może już być pozytywna (jeśli np owulację miałaś dopiero 2 dni temu). Ale te objawy i tak nie byłyby ciążowe, bo w tej chwili żadnej ciąży nie ma.
Jesteś pod opieką ginekologa? Powinien pomóc Ci uregulować cykle.
 
reklama
reklama
Do góry