reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża czy nie?

Nieważne są parametry. Na podstawie bety nawet nie określa się tygodnia. Najważniejszy jest przyrost bety. Czyli powyżej 66%. A tygodnie określa się według OM, a jeśli ciąża bedzie młodsza to usg wyliczy Ci tydzień. Także nie czytaj za dużo ;)
 
reklama
Nieważne są parametry. Na podstawie bety nawet nie określa się tygodnia. Najważniejszy jest przyrost bety. Czyli powyżej 66%. A tygodnie określa się według OM, a jeśli ciąża bedzie młodsza to usg wyliczy Ci tydzień. Także nie czytaj za dużo ;)
Dziękuję za odpowiedź :) a 66% po jakim czasie? Tzn. żebym wiedziała kiedy zrobić drugie badanie i prawidłowo obliczyć czy przyrost jest odpowiedni?
 
Dodam, że wg parametrów Diagnostyki brak ciąży to wynik równy lub mniejszy niż 1, wiec zupełnie inaczej niż w innych laboratoriach. To wychodzi pięciokrotna różnica w parametrach. Jakie parametry są najpopularniejsze tutaj na forum? Bo niestety nie widzę jednostek
Ja w diagnostyce miałam że brak ciąży to <5 , zależy wszytsko od sprzętu i norm podanych w niektórych brak ciąży może być <10
 
Dzięki dziewczyny, teraz wszystko jasne, bo widziałam tu przeróżne warianty na grupie i można się pogubić i zestresować, które są prawidłowe i jak to odczytać. Teraz już wiadomo: nie porównywać się z wynikami innych bez żadnych info szerszych, tylko badać się w tym samym labolatorium i wyniki porównywać do siebie i patrzeć na normy z labolatorium, w którym robi się badania ☝🏻i że w każdym wypadku prawidłowy przyrost bety po 48h to 66-100%
 
reklama
Dzięki dziewczyny, teraz wszystko jasne, bo widziałam tu przeróżne warianty na grupie i można się pogubić i zestresować, które są prawidłowe i jak to odczytać. Teraz już wiadomo: nie porównywać się z wynikami innych bez żadnych info szerszych, tylko badać się w tym samym labolatorium i wyniki porównywać do siebie i patrzeć na normy z labolatorium, w którym robi się badania ☝🏻i że w każdym wypadku prawidłowy przyrost bety po 48h to 66-100%
Dokladnie. Nawet jak bedzie jednego dnia przyrost ponad 200% a później poniżej. wciąż beta rośnie prawidłowo. Wiadomo, że beta nie jest wyznacznikiem prawidłowej ciazy, ale jednak dobry wzrost daje nadzieję :-) najważniejszy bedzie obraz usg.
 
Do góry