reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża daje w kość :/

Sylwia199630

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2020
Postów
74
Hej dziewczyny stwierdzono u mnie ciąże z miesiączki wyniki około 6-7 tydzień. Tydzień temu miałam robione usg był pęcherzyk z ciałkiem żółtym. Beta wysoka 30800. Mam również torbielą na lewym jajniku około 5-6 cm. Siedzę w domu na zwolnieniu ponieważ od tygodnia dosłownie umieram. Słyszałam o „porannych miłościach ,, ale u mnie to katastrofa. Od tygodnia strasznie mdłości cały dzień. Wymioty może nie obfite ale są dni ze nawet po kilka razy dziennie. W nocy nie mogę spać ból żołądka ciagle parcie na pęcherz zgaga paląca aż w żołądku i pod żebrami. Jedynie ci robię to tylko leżę i nawet wyspać się nie mogę. Jakie były wasze sposoby na ten odmienny stan ? Narazie dostałam skierowanie na masę badań żeby założyć karte ciąży i wizyta za około 2-3 tyg. Pani doktor powiedziała ze mogę stosować imbir na załagodzenie objawów biorę tez kwas foliowy i prenatal. Jakieś wasze sposoby :(
 
reklama
Przeczekać. Niestety. I jeśli się da to dużo leżeć. Nie wstawać na sile, nie być zbyt ambitnym jeśli chodzi o prace czy obowiązki domowe. Jeśli jest już jedno dziecko bez wyrzutów sumienia komuś podrzucic (mamie lub teściom)
Mnie w obu ciążach na samym początku wykrecalo na druga strone. Do tego w pierwszej miałam takie zawroty głowy, ze sufit z podłoga mi się mylił. Mogłam jedynie leżeć. Jeść ani pic za wiele nie mogłam bo od razu leciałam na pysk niczym wiotki, młody bluszczyk.
Trzeba to po prostu przeczekać. Minie w okolicach 10/11 tygodnia. No przynajmniej w większości przypadków.
Moja położna mówiła, ze im gorsze początki tym lepiej dla ciazy. W moim przypadku miała absolutna racje ;)
 
Mi migdały troszkę pomagają. Spróbuj, może i Tobie chociaż coś pomogą.
Trzymaj się jakoś 😘 To wszystko minie. A na pocieszenie dodam, że jak są wymioty to znak, że wszystko jak najbardziej ok!
 
Hej dziewczyny stwierdzono u mnie ciąże z miesiączki wyniki około 6-7 tydzień. Tydzień temu miałam robione usg był pęcherzyk z ciałkiem żółtym. Beta wysoka 30800. Mam również torbielą na lewym jajniku około 5-6 cm. Siedzę w domu na zwolnieniu ponieważ od tygodnia dosłownie umieram. Słyszałam o „porannych miłościach ,, ale u mnie to katastrofa. Od tygodnia strasznie mdłości cały dzień. Wymioty może nie obfite ale są dni ze nawet po kilka razy dziennie. W nocy nie mogę spać ból żołądka ciagle parcie na pęcherz zgaga paląca aż w żołądku i pod żebrami. Jedynie ci robię to tylko leżę i nawet wyspać się nie mogę. Jakie były wasze sposoby na ten odmienny stan ? Narazie dostałam skierowanie na masę badań żeby założyć karte ciąży i wizyta za około 2-3 tyg. Pani doktor powiedziała ze mogę stosować imbir na załagodzenie objawów biorę tez kwas foliowy i prenatal. Jakieś wasze sposoby :(
Imbir się sprawdza nawet, najlepiej świeży, możesz pić wodę z imbirem, dodawać go do jedzenia. Tylko aby zadziałał trzeba go regularnie stosować. Mdłości nie znikną, ale będzie je łatwiej znieść.
Staraj się też nie być głodna, bo wtedy mdłości i wymioty się nasilają, choćby suchy chleb, biszkopty, banan, ryż to, co ci wchodzi. Zawsze jak szłam spać na stoliku miałam coś do zjedzenia. Budziłam się i jadłam. Dopiero po chwili wstawałam. Mi pomagało. Łagodziło trochę objawy. Gdyby nie to, mogłabym całą ciążę spędzić w ubikacji. Mówią, że w drugim trymestrze jest lepiej...
 
Ja cały pierwszy trymestr najchętniej spędziłabym w toalecie. Spałam i wymiotowałam naprzemian. Jeść nie mogłam nic, bo od razu leciałam rzygać. Pierwsze trzy miesiące były strasznie. Przez wymioty w ciągu miesiąca schudłam 6 kg. Imbir nie pomagał w ogóle, natomiast jak musiałam wyjść z domu, to zakladalam opaski na nadgarstki seaband i mdłości były do zniesienia. Co do zgagi tabletki do żucia gaviscon mogę polecić. Zazwyczaj z drugim trymestrem mijają te wszystkie objawy, także musisz przeczekać i odpoczywać jak najwięcej 🙂 mnie jedynie do końca ciąży męczyła straszna zgaga na którą pod koniec ciąży nie działało nic
 
Jedz często i po trochu pusty żołądek nasila mdłości i wymioty w pierwszej ciąży na początku jadłam rano tylko kisiel, w drugiej jedną dwie kromki chleba z ogórkiem lub pomidorem mocno pikantne do picia tylko herbata z cytryną i cukrem niestety ale u mnie przed wstaniem nic nie działało pierwsze co robiłam to witałam się z ubikacją trzecia ciąża mi to darowała
 
reklama
Hej dziewczyny stwierdzono u mnie ciąże z miesiączki wyniki około 6-7 tydzień. Tydzień temu miałam robione usg był pęcherzyk z ciałkiem żółtym. Beta wysoka 30800. Mam również torbielą na lewym jajniku około 5-6 cm. Siedzę w domu na zwolnieniu ponieważ od tygodnia dosłownie umieram. Słyszałam o „porannych miłościach ,, ale u mnie to katastrofa. Od tygodnia strasznie mdłości cały dzień. Wymioty może nie obfite ale są dni ze nawet po kilka razy dziennie. W nocy nie mogę spać ból żołądka ciagle parcie na pęcherz zgaga paląca aż w żołądku i pod żebrami. Jedynie ci robię to tylko leżę i nawet wyspać się nie mogę. Jakie były wasze sposoby na ten odmienny stan ? Narazie dostałam skierowanie na masę badań żeby założyć karte ciąży i wizyta za około 2-3 tyg. Pani doktor powiedziała ze mogę stosować imbir na załagodzenie objawów biorę tez kwas foliowy i prenatal. Jakieś wasze sposoby :(
Ja miałam okropny ból żołądka do 8 tc . Ból nie do zniesienia . Pani dr pozwolila brać malox po tych męczarni przeszło po ok 3 dniach wiec polecam
 
Do góry