reklama

Ciąża... do lekarza prywatnie czy NFZ?

reklama

kattaya

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Całą ciążę chodziłam na NFZ. Miałam bezplatne wszystkie badania, łącznie z usg 3d. Była to ciąża wysokiego ryzyka. W razie wątpliwości byłam wysyłana na konsultacje, pani doktor nie udawała wszystkowiedzacej. Nie wszyscy lekarze na NFZ odwalają swoją robotę, najlepiej pytać i szukać.
Jeśli będziesz chodzić prywatnie, to rzeczywiscie lekarz rodzinny może wystawiać skierowania na badania.

ilona2701

Miasto
Wola
Rozwiązania
1
Ja całą ciąże chodziłam do lekarza na NFZ. Jedynie pierwsza wizyta była u niego prywatnie bo zależało mi na czasie i nie odczułam żadnej różnicy.

happybeti

show must go on...
Miasto
Søllinge
Rozwiązania
16
Tak jeszcze co do opinii krazacych o lekarzach. Juz przy porodzie, w szpitalu, polozne zapytaly, kto jest moim lekarzem prowadzacym. Podalam nazwisko (to byla prywatna przychodnia ginekologiczna ). Polozne bardzo zdziwione, ze chodze do "takiego chama i gbura" . Ja zdziwiona, bo moj kontakt z lekarzem byl super, nigdy nie zdarzylo mu sie byc nieprzyjemnym, czesto rozmawialismy i zartowalismy ...Wiec to tez nie zawsze jest tak, jak obiegowa opinia mowi ;).

annam03

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Mam zbajoma co chodziła prywatnie i na NFZ tylko po badania lekarz NFZ nie wiedział o prywatnym. Lekarz rodzinny powiedział mi że może raz mi wypisać skierowabie na badania ale nie. Co miesiąc.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Malaja

Rozwiązania
18
Badania w ciąży są drogie. A lekarzy prywatni wypisują znacznie więcej skierowań niż na NFZ. Badania wstępne- TOXO, HIV, HBS, Różyczka to koszt koło 300 zł, a część tych badań powtarza się drugi a nawet trzeci raz. Do tego GBS, Cytologia, Badania prenatalne to też koszta duże.
Lekarz prywatny kasuje za wszystko.

Pierwszą ciąże prowadziłam na NFZ a 3 razy byłam prywatnie u mojego lekarza na ważnejsze USG.

Drugą ciąże prowadziłam do 20 tc równolegle państwowo i prywatnie u dwóch różnych lekarzy, potem zostałam już tylko u prywatnego.
Badania prenatalne zlecił mi na NFZ, resztę płaciłam.

Malaja

Rozwiązania
18
sama toxoplazmozę lekarz zlecał mi 3 razy- trzeci raz już nie zrobiłam, a jednorazowo badanie kosztuje 75 zł. Wielu badań nie robiłam bo uznałam, że nie są potrzebne.

mala_ania

Rozwiązania
0
przy pierwszym dziecku chodziłam na fundusz i tak też rodziłam- bylam zadowolona ze swojego ginekologa i nie miałam potrzeby szukac prywatnie. Ale przy kolejnej ciąży- byliśmy z mezem swiezo po przeprowadzce do nowego miasta i już zaczely się schody- szukałam kogos sensownego, ale dopiero w szpitalu Medicover znalazłam odpowiedniego specjaliste. I tam tez zostałam, rodziłam. Wiec nie ma co od razu krytykować państwowej służby zdrowia, chociaż przyznam szczerze, ze warunki porodowe sa znacznie gorsze w porównaniu ze szpitalem prywatnym.

reklama

neminda

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A jak chodzicie do lekarza rodzinnego? Na fundusz czy może prywatnie?

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku