reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża i cytomegalia

W Internecie piszą tak: Cytomegalowirus (CMV/HCMV) to wirus wywołujący chorobę zwaną cytomegalią, niegdyś nazywaną „chorobą wtrętową”. Zaliczany jest do rodziny herpeswirusów, do której należą również m.in. wirus opryszczki pospolitej typ 1 i 2, wirus ospy wietrznej/półpaśca i wirus Epsteina-Barr.
Więc myślałam ze cytomegalia to właśnie tez febra/opryszczka na ustach .
Ta sama rodzina wirusów, ale inny zupełnie inny rodzaj. Jeśli ma Pani wynik, taki jak Pani napisała, to znaczy, ze nie miała Pani kontaktu z wirusem cytomegalii ani w przeszłości, ani teraz.
 
reklama
Ta sama rodzina wirusów, ale inny zupełnie inny rodzaj. Jeśli ma Pani wynik, taki jak Pani napisała, to znaczy, ze nie miała Pani kontaktu z wirusem cytomegalii ani w przeszłości, ani teraz.
Bardzo bardzo dziękuję za odpowiedz. Jestem spokojniejsza. A można wiedzieć co oznacza to moje igm tej cytomegalii wynik 0,11? Dlaczego jest to 0,11 a IgG wyszło 0,00. Dlaczego w ogóle przy tym igm jest jakaś wartość (0,11) a nie 0,00 jak przy IgG ? Skoro tego nie mam i nie przechodziłam? :)
obiecuję,ze to już ostanie pytanie :) pozdrawiam
 
Bardzo bardzo dziękuję za odpowiedz. Jestem spokojniejsza. A można wiedzieć co oznacza to moje igm tej cytomegalii wynik 0,11? Dlaczego jest to 0,11 a IgG wyszło 0,00. Dlaczego w ogóle przy tym igm jest jakaś wartość (0,11) a nie 0,00 jak przy IgG ? Skoro tego nie mam i nie przechodziłam? :)
obiecuję,ze to już ostanie pytanie :) pozdrawiam
Nie umiem odpowiedzieć, dlaczego wyszły akurat takie wartości. To pytanie do kogoś, kto zajmuje się analityką medyczną.
 
Cześć :) jestem przed ciążą. Martwię się, bo już rok utrzymuje się u mnie cytomegalia jako świeże zakażenie. Lekarz chorób zakaźnych już pół roku temu mi powiedział, że według niego wirus jest nieaktywny. Mimo wszystko obawiam, bo wiem jakie mogą być powikłania. Dziewczyny stąd moje pytanie, jak długo u Was utrzymywało się zakażenie?
 
Jestem w 17 tyg. Ciąży , wczoraj odebrałam wyniki na cytomegalie i dramat igm 4,3 igg 430. Świadczy to o chorobie rozwiniętej . Dzis wizyta w szpitalu zakaźnym i zapewne skierowanie na określenie awidności. Jestem przerażona , to moja pierwsza ciąża i od początku jest cos nie tak . W 12 tygodniu zły wynik Pappa - duże prawdopodobieństwo trisomia 21, zrobiła prywatnie genetyczne i tu wynik Ok. Myslalam ze teraz juz będzie z górki o kolejny cios. Ciagle płacze . Czy któraś z Was miała cyto w ciąży ? Błagam o jakieś rady ....
Witam. Miałam cytomegalie w ciąży. Zakażenie pierwotne a więc cytomegalia wrodzona. Przeszłam horror po porodzie. Pobyt w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Szereg badań. U córki wykryto cytomegalowirusa w moczu, w krwi. Na końcu robili badania czy w rdzeniu kręgowym jest też wirus. Wbili się w kręgosłup by pobrać płyn . Dwa dni czekania na wyrok. Wynik negatywny. Wirus nie przedostał się do układu nerwowego. Dzisiaj córka ma 8 lat. Jest zdrowa. Zupełnie zdrowa. Moją sytuacja jest dobrym przykładem na to że cytomegalia wrodzona nie musi siać spustoszenia w organizmie dziecka. I trzeba mieć nadzieję że w Twoim przypadku też tak będzie. Najbardziej istotne jest kiedy było pierwotne zakażenie, w którym trymestrze. U mnie nie mogli tego stwierdzić bo nie robiłam w ciąży żadnym badań pod kontem cytomegalii.
 
Hej, jestem w ciazy i mam cytomegalie.
Nie jest to prawda ze sie tego nie leczy, ja jestem w 13 miesiacu ciazy i mam leki co 6h az do 20 tygodnia. Pozniej pobierany bedzie plyn aby sprawdzic czy wirus przeszedl do dzieciatka. Co kraj to obyczaj jak widac, moja ciaza prowadzona jest w Hiszpanii
 
Jestem w 17 tyg. Ciąży , wczoraj odebrałam wyniki na cytomegalie i dramat igm 4,3 igg 430. Świadczy to o chorobie rozwiniętej . Dzis wizyta w szpitalu zakaźnym i zapewne skierowanie na określenie awidności. Jestem przerażona , to moja pierwsza ciąża i od początku jest cos nie tak . W 12 tygodniu zły wynik Pappa - duże prawdopodobieństwo trisomia 21, zrobiła prywatnie genetyczne i tu wynik Ok. Myslalam ze teraz juz będzie z górki o kolejny cios. Ciagle płacze . Czy któraś z Was miała cyto w ciąży ? Błagam o jakieś rady ....
Ja miałam cytomegalie w drugim trymestrze, na początku też dramat płacz, później ginekolog mnie uspokoiła że na każdym usg będzie sprawdzać czy widać coś niepokojącego co może świadczyć że dziecko się zarazilo. Koniec końców po porodzie u dziecka należy zrobić usg przezciemiączkowe oraz badania moczu na dna wirusa. W moim przypadku oraz mojej znajomej okazało się że dzieci się nie zaraziły.
 
reklama
Do góry