reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża i cytomegalia

Jestem w 17 tyg. Ciąży , wczoraj odebrałam wyniki na cytomegalie i dramat igm 4,3 igg 430. Świadczy to o chorobie rozwiniętej . Dzis wizyta w szpitalu zakaźnym i zapewne skierowanie na określenie awidności. Jestem przerażona , to moja pierwsza ciąża i od początku jest cos nie tak . W 12 tygodniu zły wynik Pappa - duże prawdopodobieństwo trisomia 21, zrobiła prywatnie genetyczne i tu wynik Ok. Myslalam ze teraz juz będzie z górki o kolejny cios. Ciagle płacze . Czy któraś z Was miała cyto w ciąży ? Błagam o jakieś rady ....
Hej Kinga1984 - jak sie sytuacja rozwiazala? Mam nadzieje, ze dzieciatko zdrowe i sie nie zarazilo.
Pozdrawiam,
Ola
 
reklama
Hej Kinga1984 - jak sie sytuacja rozwiazala? Mam nadzieje, ze dzieciatko zdrowe i sie nie zarazilo.
Pozdrawiam,
Ola
W pierwszej ciąży zaraziłam się cytomegalia dowiedziałam się dopiero po porodzie gdy córce zrobili badania od razu po cc i wyszło że w czasie ciąży.Córka miała zrobione wszystkie badania USG i wszystko wyszło ok. Teraz ma 12 lat i jest zdrową wesołą mądra dziewczynka. Pozdrawiam was dziewczyny.
 
Jestem w 17 tyg. Ciąży , wczoraj odebrałam wyniki na cytomegalie i dramat igm 4,3 igg 430. Świadczy to o chorobie rozwiniętej . Dzis wizyta w szpitalu zakaźnym i zapewne skierowanie na określenie awidności. Jestem przerażona , to moja pierwsza ciąża i od początku jest cos nie tak . W 12 tygodniu zły wynik Pappa - duże prawdopodobieństwo trisomia 21, zrobiła prywatnie genetyczne i tu wynik Ok. Myslalam ze teraz juz będzie z górki o kolejny cios. Ciagle płacze . Czy któraś z Was miała cyto w ciąży ? Błagam o jakieś rady ....
Hej,
Napiszesz proszę jak skończyła się Twoja historia? Wszystko ok?
 
Jestem w 17 tyg. Ciąży , wczoraj odebrałam wyniki na cytomegalie i dramat igm 4,3 igg 430. Świadczy to o chorobie rozwiniętej . Dzis wizyta w szpitalu zakaźnym i zapewne skierowanie na określenie awidności. Jestem przerażona , to moja pierwsza ciąża i od początku jest cos nie tak . W 12 tygodniu zły wynik Pappa - duże prawdopodobieństwo trisomia 21, zrobiła prywatnie genetyczne i tu wynik Ok. Myslalam ze teraz juz będzie z górki o kolejny cios. Ciagle płacze . Czy któraś z Was miała cyto w ciąży ? Błagam o jakieś rady ....
Hej, napiszesz jak zakonczyla sie Twoja historia? Mam nadzieje, ze wszystko ok!
 
Jestem w 17 tyg. Ciąży , wczoraj odebrałam wyniki na cytomegalie i dramat igm 4,3 igg 430. Świadczy to o chorobie rozwiniętej . Dzis wizyta w szpitalu zakaźnym i zapewne skierowanie na określenie awidności. Jestem przerażona , to moja pierwsza ciąża i od początku jest cos nie tak . W 12 tygodniu zły wynik Pappa - duże prawdopodobieństwo trisomia 21, zrobiła prywatnie genetyczne i tu wynik Ok. Myslalam ze teraz juz będzie z górki o kolejny cios. Ciagle płacze . Czy któraś z Was miała cyto w ciąży ? Błagam o jakieś rady ....
 
Hej Kinga. Ja miałam wykrytą cytomegalie zaraz po urodzeniu cc z badań wyszla wrodzona cytomegalia. Córka została przebadana usg i wszystko inne. Po wyjściu ze szpitala raz w miesiącu jeździliśmy na badania z krwi czy poziom spada i sukcesywnie spadal więc nie miała żadnych leków podawanych. Dziś ma 12 lat i jest super dziewczynka z nauka również nie ma problemów w szkole. Jedyne co to to że mając 1.5 roku przegadałam ha u okulisty i wyszła wada wzroku+4 od tamtej pory chodzi w okularach. Nie wiem czy to po tej cytomegalii czy nie w rodzinie nikt nie ma problemów że wzrokiem. Jie martw się na zapas. Po 1 córce urodziłam kolejna córkę i wszystko już było ok teraz jestem w 3 ciąży z 3 córcia i również jest wszystko ok. Pozdrawiam cię.
 
Dzień dobry, jestem w 30 tygodniu ciąży. W zeszłym tygodniu wyskoczyła mi opryszczka na ustach. To nie pierwsza w moim życiu ale pierwszy raz w ciąży. Wykonałam badanie cytomeglie igg i igm. IgG wyszło mi 0,00 a igm 0,18 przy wartościach <0,85 to wynik ujemny. Opryszczka schodzi i ale to ale to się goi powoli. Czy mogę prosić kogoś pilnie o interpretacje tego wyniku. Bardzo proszę.
Kinga
 
Dzień dobry, jestem w 30 tygodniu ciąży. W zeszłym tygodniu wyskoczyła mi opryszczka na ustach. To nie pierwsza w moim życiu ale pierwszy raz w ciąży. Wykonałam badanie cytomeglie igg i igm. IgG wyszło mi 0,00 a igm 0,18 przy wartościach <0,85 to wynik ujemny. Opryszczka schodzi i ale to ale to się goi powoli. Czy mogę prosić kogoś pilnie o interpretacje tego wyniku. Bardzo proszę.
Kinga
Wirus powodujący opryszczkę i cytomegalię to dwa różne wirusy 🤷🏼‍♀️Opryszczka, która nie występuje pierwszy raz w ciąży jest niegroźna.
 
Dzień dobry, jestem w 30 tygodniu ciąży. W zeszłym tygodniu wyskoczyła mi opryszczka na ustach. To nie pierwsza w moim życiu ale pierwszy raz w ciąży. Wykonałam badanie cytomeglie igg i igm. IgG wyszło mi 0,00 a igm 0,18 przy wartościach <0,85 to wynik ujemny. Opryszczka schodzi i ale to ale to się goi powoli. Czy mogę prosić kogoś pilnie o interpretacje tego wyniku. Bardzo proszę.
Kinga
Wirus powodujący opryszczkę i cytomegalię to dwa różne wirusy 🤷🏼‍♀️Opryszczka, która nie występuje pierwszy raz w ciąży jest niegroźna.
Dziękuję za odpowiedź. A czy mogę prosić o pomoc w interpretacji tego wyniku cytomegalii ?
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź. A czy mogę prosić o pomoc w interpretacji tego wyniku cytomegalii ?
W Internecie piszą tak: Cytomegalowirus (CMV/HCMV) to wirus wywołujący chorobę zwaną cytomegalią, niegdyś nazywaną „chorobą wtrętową”. Zaliczany jest do rodziny herpeswirusów, do której należą również m.in. wirus opryszczki pospolitej typ 1 i 2, wirus ospy wietrznej/półpaśca i wirus Epsteina-Barr.
Więc myślałam ze cytomegalia to właśnie tez febra/opryszczka na ustach .
 
Do góry