reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża i L4 podczas urlopu wychowawczego

andariel

mama super dwójki :]
Dołączył(a)
20 Grudzień 2008
Postów
5 869
Miasto
lubuskie/mazowieckie
Witam serdecznie! Przerwałam urlop wychowawczy planowany do 11-03-2011 i z dniem 1-12-2010 wracam do pracy; z uwagi na wskazania lekarskie, od dnia 1-12 otrzymam zwolnienie od lekarza prowadzącego drugą ciążę;
moje pytanie brzmi czy jeśli w ogóle nie pojawię w pracy (ani jednego dnia, ponieważ w dniu powrotu od razu przedkładam L4 (ustaliłam to z lekarzem i pracodawcą) to kwestia wypłaty chorobowego oraz potem macierzyńskiego jest taka, jak przy 1 ciąży? z pewnego źródła usłyszałam, że powinnam wrócić choć na 1 dzień do pracy - czyli tego 1-12 - aby móc korzystać w pełni z zasiłku chorobowego oraz po urodzeniu dziecka - macierzyńskiego.
Jak to się przedstawia w świetle obecnych przepisów? bardzo proszę o pomoc!

dodam, iż jestem zatrudniona w dużym przedsiębiorstwie na umowę o prace na czas nieokreślony;
 
reklama
dziękuję za odpowiedź - a czy takie rozwiązanie oznacza dla mnie jakieś "niedogodności" po urodzeniu dziecka, typu: nie pełny okres url.macierzyńskiego (ponoć jest wtedy krótszy o 2 tygodnie)?
 
Do góry