reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza kiedy powiedzieć pracodawcy.

K.A

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2019
Postów
143
Witam, jestem w 5tyg ciąży. Bardzo nurtuje mnie pewien temat.
Mam prace fizyczna, przyjmowanie dostaw, stanie po 12h itd. Do lekarza idę 23.09, będzie to 7tydz.
Kiedy najlepiej powiedzieć pracodawcy o ciąży?. Na początku października chciałabym iść na l4. Chce być fair i poinformować wcześniej, zeby mój kierownik się przygotował. Boje się tez mówić przed lekarzem, bo jakby wyszło na badaniu coś nie tak to wtedy tez kiepska sytuacja.
Doradźcie mi coś ..
 
reklama
Rozwiązanie
W jaki sposób to zaargumentują? Jest to nadużycie i przepis nie jest absurdalny. Już pisałam, że to, że Ty tak uważasz nie będzie nikogo obchodzić w Zusie. Nikogo na mine nie próbuje władować. Piszę jak powinna zrobić a chorobowe wystawia się w przypadku zagrożenia ciąży a nie ciężkich warunków pracy. Ja będąc w ciąży (długo wyczekanej) usłyszałam od lekarza, że mogę codziennie dźwigać około tony a na raz 10-15 kg. Więc nie pisz, że podniesienie zgrzewki wody to wyczyn w ciąży.
nie jest to prawdą. Lekarz wystawia dokładny kod (oprócz tego słynnego B) tłumaczący zwolnienie i najczęściej jest to 026-opieka położnicza z powodu stanów związanych z ciąża. To może oznaczać wszystkie dolegliwości równie dobrze takie jak zmęczenie...
W jaki sposób to zaargumentują? Jest to nadużycie i przepis nie jest absurdalny. Już pisałam, że to, że Ty tak uważasz nie będzie nikogo obchodzić w Zusie. Nikogo na mine nie próbuje władować. Piszę jak powinna zrobić a chorobowe wystawia się w przypadku zagrożenia ciąży a nie ciężkich warunków pracy. Ja będąc w ciąży (długo wyczekanej) usłyszałam od lekarza, że mogę codziennie dźwigać około tony a na raz 10-15 kg. Więc nie pisz, że podniesienie zgrzewki wody to wyczyn w ciąży.
nie jest to prawdą. Lekarz wystawia dokładny kod (oprócz tego słynnego B) tłumaczący zwolnienie i najczęściej jest to 026-opieka położnicza z powodu stanów związanych z ciąża. To może oznaczać wszystkie dolegliwości równie dobrze takie jak zmęczenie, brak koncentracji, nudności, wymioty. Nikomu tłumaczyć się z
Tego już nie trzeba. ZUS najczęściej kontroluje tylko czy ciężarna nie nadużywa l4 w celu pracy zarobkowej, a żaden ZUS nie podważy ważności zwolnienia w ciąży, bo to sprawa między pacjentka a lekarzem.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry