reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza ktory to tydzien

reklama
Dopiero teraz doczytalam ze ta pierwsza beta to z zeszlego miesiaca... w takim razie przyrost zbyt maly no i lekarz juz powiniem cos widzieć cos więcej...
 
Ostatnia edycja:
Liczy się tygodnie tak, czy owak od ostatniej miesiączki. Dokładny termin porodu zweryfikuje dopiero USG 1 trymestru.
 
Byłam u 3 lekarzy zaden nic nie wie stwietdzili ze mam jakoś dziwnie bo z 1 badania hcg 4 pazdzietnika wynika ze bylam w 1 tygodniu hcg do dzisiaj uroslo do 576 wiec 5 tydzień i w czwartek mam zrobic kolejne badania krwi beta hcg gubie sie juz
 
Czyli od ostatniego badania betahcg minął ponad miesiąc? Jeżeli tak to przyrost jest zbyt mały. Jeżeli okres był 10 września to jestś juz w prawie 8 tygodniu- powinien na usg być juz zarodek z bijącym serduszkiem.
 
no właśnie problem w tym ze niby jak 4 .10 bylo 22.1 to poczatek 1 tygodnia a wiec te 576 dzisiaj miesci sie w 5 tygodniu martwie sie bardzo pecherzyk wczoraj mial 8.95mm czekam do czwartku powtórzę badanie i dopiero wtedy bede wiedziała.
 
reklama
Wiek ciąży liczy się na podstawie okresu lub usg, a nie na podstawie bety. Beta daje tylko orientacyjny obraz tego w którym jesteś tygodniu (zakresy bety są różne bo u każdej kobiety rośnie ona inaczej) to ze 4 października wynosiła 22 nie oznacza 1 tygodnia ciąży tylko 4 tydzień ciąży. Po miesiącu od ostatniego badania Twoja beta powinna być w granicach 10000 tys. Nie chce Cię martwić ale nie wygląda to dobrze. Tak jak pisałam, na tym etapie powinien byc juz zarodek z serduszkiem a u Ciebie jest tylko pęcherzyk. Co na to mówią lekarze?
 
Do góry