reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza

reklama
Rozwiązanie
W takim razie powinnaś być zwolniona z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Tyle mówią przepisy.
Dokładnie. Najpierw pracodawca powinien kobiecie zapewnić stanowisko, które będzie bezpieczne w ciąży, a jeżeli nie jest w stanie tego spełnić to wtedy dokładnie tak jak piszesz - zwolnienie ze świadczenia pracy.
Jeżeli @Klaudyna91 próbowałabyś się tak tłumaczyć do zusu to z góry Ty masz problem i lekarz, który „bezpodstawnie” wypisał Ci zwolnienie.
Hej! Mam pytanie odnośnie l4, a ślubem i weselem, które mamy w październiku 2020. W prawdzie jestem jeszcze przed testowaniem czekam na termin @, ale wiem, ze jeżeli bedzie taka możliwość to chce pójść na l4. Sytuacja w pracy jest bardzo stresująca to bedzie nasz pierwszy dzidziuś, dlatego chce odpocząć i skupić się na dziecku, ale co w sytuacji jeżeli będę miała l4, a ślub mamy w październiku? Czytałam gdzieś na iternecie, ze ZUS może się do tego przyczepić. Chyba, ze chodzone l4 załatwi sprawę? Koronawirus zepsuł już nam plany slubne, które musieliśmy przełożyć na jesień, ale starań o dziecko nie chcieliśmy przekładać ze względu, ze mamy już 27 lat i 35.. najwyższy czas postarać się o pierwsze potomstwo.. :-) czy w takiej sytuacji w tym okresie przed ślubem będę musiała wrocic do pracy?
Za długo by pisać przeczytaj artykuł pod tym linkiem Link do: Czy mogę wziąć ślub w trakcie zwolnienia lekarskiego?
 
@Natalia198777 w artykule jest inna sytuacja bo zwolnienie jest od psychiatry. Zwolnienie w ciąży dostaje się z konkretnego powodu (gdy jest zagrożona np.) i moim zdaniem jak najbardziej Zus może pozbawić zasiłku chorobowego nawet przy adnotacji, że chory może chodzić.
 
Jest informacja o tym ze ważne jest co jest wpisane w zwolnieniu czy chory może chodzić czy tez nie. Jest napisane tak
"Podsumowując, jeśli na zwolnieniu nie ma adnotacji, że nie może Pani chodzić w czasie zwolnienia, może Pani, będąc na L4, wziąć udział we własnym ślubie." Zwolnienie to zwolnienie wg mnie. Najlepiej napisać poprostu do zusu wyslać maila z zapytaniem co by się teoretycznie mogło wydarzyć
 
Jest informacja o tym ze ważne jest co jest wpisane w zwolnieniu czy chory może chodzić czy tez nie. Jest napisane tak
"Podsumowując, jeśli na zwolnieniu nie ma adnotacji, że nie może Pani chodzić w czasie zwolnienia, może Pani, będąc na L4, wziąć udział we własnym ślubie." Zwolnienie to zwolnienie wg mnie. Najlepiej napisać poprostu do zusu wyslać maila z zapytaniem co by się teoretycznie mogło wydarzyć
Jak dla mnie ma to ogromne znaczenie. Podkreślam, co innego zwolnienie od psychiatry a co innego w ciąży.
 
Jest informacja o tym ze ważne jest co jest wpisane w zwolnieniu czy chory może chodzić czy tez nie. Jest napisane tak
"Podsumowując, jeśli na zwolnieniu nie ma adnotacji, że nie może Pani chodzić w czasie zwolnienia, może Pani, będąc na L4, wziąć udział we własnym ślubie." Zwolnienie to zwolnienie wg mnie. Najlepiej napisać poprostu do zusu wyslać maila z zapytaniem co by się teoretycznie mogło wydarzyć
Nie do końca. Pójście do urzędu może by i przeszło, ale wesele na pewno nie. Podczas l4 w ciąży kobieta ma dochodzić do zdrowia, a nie uczestniczyć w takich imprezach.

I zwolnienie zwolnieniu nierówne. Dochodzenie do zdrowia psychicznego objawia się w inny sposób niż dochodzenie do zdrowia jakby miała problemy z ciążą, bo l4 na odpoczynek nikt jej nie da.

Ja bym raczej się nie ośmieszała i do zusu takiego pytania nie wysyłała.

Tulcia, pamiętaj że to nie Ty decydujesz czy pójdziesz na l4 czy nie, tylko lekarz. Życzę Ci jednak, żebyś nie miała problemów z ewentualną ciążą i żebyś jednak nie potrzebowała l4.
 
Nie do końca. Pójście do urzędu może by i przeszło, ale wesele na pewno nie. Podczas l4 w ciąży kobieta ma dochodzić do zdrowia, a nie uczestniczyć w takich imprezach.

I zwolnienie zwolnieniu nierówne. Dochodzenie do zdrowia psychicznego objawia się w inny sposób niż dochodzenie do zdrowia jakby miała problemy z ciążą, bo l4 na odpoczynek nikt jej nie da.

Ja bym raczej się nie ośmieszała i do zusu takiego pytania nie wysyłała.

Tulcia, pamiętaj że to nie Ty decydujesz czy pójdziesz na l4 czy nie, tylko lekarz. Życzę Ci jednak, żebyś nie miała problemów z ewentualną ciążą i żebyś jednak nie potrzebowała l4.
W obecnej sytuacji nie chciałabym się narażać 😉 Życie zweryfikuje 😊 Wielkie dzieki za odpowiedzi 😘
 
reklama
reklama
Jest informacja o tym ze ważne jest co jest wpisane w zwolnieniu czy chory może chodzić czy tez nie. Jest napisane tak
"Podsumowując, jeśli na zwolnieniu nie ma adnotacji, że nie może Pani chodzić w czasie zwolnienia, może Pani, będąc na L4, wziąć udział we własnym ślubie." Zwolnienie to zwolnienie wg mnie. Najlepiej napisać poprostu do zusu wyslać maila z zapytaniem co by się teoretycznie mogło wydarzyć

Zwolnienie chodzone oznacza, że można wyjść do sklepu, lekarza, apteki, ewentualnie po zakupy dla dziecka czy swoje (w ciąży w końcu są niezbędne np większe ubrania). Jeśli ZUS nas w tym czasie skontroluje i nie ma nas w domu to trzeba to udowodnić.
Ślub taką pierwszą potrzebą nie jest.

Pomijam fakt, że nikt nie powinien dostać L4 z powodu ciąży tylko dlatego że swojej pracy nie lubi i go „stresuje”.
 
Do góry