reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża l4 poronienie psychiatra

Dołączył(a)
1 Marzec 2021
Postów
8
Czy kto mógłby mi doradzić. Kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży poszłam do ginekologa i otrzymałam l4 (od 24.10) ponieważ strasznie źle się czułam i ze względu na pracę fizyczna.Niestety 12.11 poronilam w 9tyg samoistnie całkowicie i trafiłam do szpitala po szpitalu dostałam ciążowe l4 do 5.12.niestety po tym czasie nie byłam w stanie psychicznym wrócić do pracy i od 5.12 do chwili obecnej jestem na l4 od psychiatry po drodze były komplikacje musiałam usunąć polipy i teraz możemy znów starać się o dzidzie ale niewiem jak to zrobić by chorobowe tym razem liczyło się od nowa i już ciążowe nie wracając do pracy. Myślałem aby wrócić do pracy po 4 kwietnia. 24kwietnia mija 182dni.Czy musiałabym mieć zakończenie leczenia od psychiatry, dostać zdolność i wrócić do pracy chociażby na tydzień i iść na kolejne ciążowe?
 
reklama
Ale psychiatra chyba nie będzie w nieskończoność wystawiać zwolnienia? Jeszcze chwila a wyślą Cię na komisję rentową. No i wcale nie jest powiedziane, że szybko w ciążę zajdziesz...
 
No to wiadomo, że nie będzie ciągle wystawiał ale może na miesiąc jeszcze mi da zwolnienie a o dzidzie się staramy a łatwiej napewno zajde będąc w domu niż chodząc do tego pracy bo mam. Dosyć stresujący pracę. Jedni mówią że nie muszę mieć zdolności do pracy by iść wtlrazie gdy zaskocze a inni że musze mieć zdolność by otworzyć nowy rozdział.
 
Obecnie przebywam jeszcze na l4 ale staramy się ponownie i chciałbym wiedzieć czy jeżeli się nam uda to muszę mieć zdolność do pracy czy poprostu mogę przejść płynnie na kolejne zwolnieniu już wtedy ciążowe aby liczyło się od nowa. A łącznie razem z ciążowy 24kwietnia kończą mi się 182dni
 
W przypadku nieprzerwanej zdolności do pracy nie ma znaczenia przyczyna choroby - mówi o tym art. 9 ust. 1 ustawy zasiłkowej. Zatem do okresu zasiłkowego należy wliczyć wszystkie okresy zwolnień zarówno tej samej choroby, jak i różnych chorób.
W przypadku gdy niezdolność do pracy jest spowodowana różnymi chorobami, wystąpienie choćby jednodniowej przerwy powoduje, że okres zasiłkowy należy liczyć od początku.

PS. Jeśli będzie ciągłość zwolnień, to w czasie ciąży okres zasiłkowy wydłuży CI się do 270dni (wliczając w to te 182dni). Jeśli po tym czasie będziesz niezdolna do pracy i dalej będziesz w ciąży - to możesz złożyć do ZUS wniosek o świadczenie rehabilitacyjne (na max 12 m-cy).
 
Ostatnia edycja:
W przypadku nieprzerwanej zdolności do pracy nie ma znaczenia przyczyna choroby - mówi o tym art. 9 ust. 1 ustawy zasiłkowej. Zatem do okresu zasiłkowego należy wliczyć wszystkie okresy zwolnień zarówno tej samej choroby, jak i różnych chorób.
W przypadku gdy niezdolność do pracy jest spowodowana różnymi chorobami, wystąpienie choćby jednodniowej przerwy powoduje, że okres zasiłkowy należy liczyć od początku.

PS. Jeśli będzie ciągłość zwolnień, to w czasie ciąży okres zasiłkowy wydłuży CI się do 270dni (wliczając w to te 182dni). Jeśli po tym czasie będziesz niezdolna do pracy i dalej będziesz w ciąży - to możesz złożyć do ZUS wniosek o świadczenie rehabilitacyjne (na max 12 m-cy).
A jeżeli przerwie po 162dniach zwolnienie zakończę leczenie u psychiatry pójdę po zdolność i wrócę np na kilka dni do pracy i okze się że jestem w ciąży to mogę rzucić l4? i wtedy liczone jest od początku bo zwolnienie będzie z kodem B I inna jednostka chorobowa.
 
Tak, musi być minimum 1 dzień przerwy. Możesz sobie wykorzystać urlop wypoczynkowy i nie musisz wówczas robić badań. Było w tej sprawie orzeczenie Sądu Najwyższego - coś na zasadzie, że jak idziesz na urlop wypoczynkowy, to nie ma zagrożenia bezpieczeństwa pracy. A badania lekarskie musisz wykonać przed podjęciem pracy.
 
reklama
Od kwietnia mają wejść nowe przepisy, odstęp między zwolnieniami będzie musiał wynosić 60 dni i na zwykłym zwolnieniu będzie można przebywać max 90 dni.
 
Do góry