reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża l4 poronienie psychiatra

Od kwietnia mają wejść nowe przepisy, odstęp między zwolnieniami będzie musiał wynosić 60 dni i na zwykłym zwolnieniu będzie można przebywać max 90 dni.
Jak można znaleźć nowe przepisy? Jestem ciekawa czy zmieniło się coś odnośnie co do czasu do wyliczania nowej podstawy L4,do tej pory było pełne 3 miesiące kalendarzowe.
 
reklama
Od kwietnia mają wejść nowe przepisy, odstęp między zwolnieniami będzie musiał wynosić 60 dni i na zwykłym zwolnieniu będzie można przebywać max 90 dni.
Edit na zwolnienie będzie można byc max 180 dni, potem na 60 dni trzeba wrócić do pracy. Przepisy mają zacząć obowiązywać w maju.
 
Edit na zwolnienie będzie można byc max 180 dni, potem na 60 dni trzeba wrócić do pracy. Przepisy mają zacząć obowiązywać w maju.
Wow, dotyczy to też zwolnień w ciąży? :O
Edit: OK, znalazłam. Przepisy mają obowiązywać już od 1.04 i nie dotyczy to kobiet w ciąży.
 
Ostatnia edycja:
W ciąży limit to chyba 270 dni.

Aczkolwiek jeśli się poroni to ilość dni na zwolnieniu po poronieniu sumuje się z tymi w ciąży, i wtedy max 180 dni.
 
Dziewczyny wybaczcie , że tym razem ja zapytam i będę się pewnie powtarzała. W marcu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Najpierw wykorzystałam urlop wypoczynkowy, a dopiero po nim skorzystałam z L4 od mojego ginekologa. L4 miałam wystawione od 05.04-30.04. Niestety 18 kwietnia poroniłam, miałam wykonany zabieg. Mój lekarz był o wszystkim poinformowany, kazał mi przyjść tego 30.04 na wizytę kontrolną. Wypisał mi L4 jeszcze do 11.06. Nie czułam się na siłach wracać do pracy, więc zwróciłam się do psychiatry , który wystawił mi L4 do 29.06. Po tym czasie chciałam już wróci, lecz coś mnie tknęło i zrobiłam wczoraj test ciążowy , rano, wieczorem i znowu dziś rano. Wszystkie wyszły pozytywnie. I moje pytanie. Czy jak dostanę się w tygodniu do lekarza, czy on może mi wystawić L4 ciążowe czy muszę poczekać do tego 29.06? Okres L4 do końca ciąży przekroczyć mi limit L4, jak wygląda sprawa z zasiłkiem rehabilitacyjnym i późniejszym urlopem macierzyńskim? Będę wdzięczna za pomoc.
 
Do góry