reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CIAZA, LESIPLUS

To czemu jest druga kreska ktora ja widze jak wół ? No nie wazne kazdy mowi o tych testach a mnie bardziej interesuje sprawa z tabletkami , sa to tabletki dwuskladnikowe, bo test testem jezeli jestem to na powtornym wyjdzie jezeli nie to nie
Jestem dosc mloda mam zaledwie 22 lata i juz dwie ciaze za soba jedna biochemiczna i druga zakonczona poronieniem w 12tc wczesniej tez robilam te testy swoja droga wiec nie sadze ze sa jakies lewe
Moze antykoncepcja jest zle dobrana? Nie mam pojecia jest to moja pierwsza forma antykoncepcji doustnej wiec wczesniej skoro nie bylo zadnych problemow to czemu pojawiaja sie twraz ?
Tylko te testy są ciągle zalane, więc nie są wiarygodne.
 
reklama
Dlaczego antykonceja mialaby byc zle dobrana? Przy odpowiednim przyjmowaniu rzadko zawodzi, jesli jest ono nieregularne, niepoprawne no to ciaza moze sie zdarzyc, ale to nie wina antykoncepcji. Powtorz test lub idz na bete i bedzie czarno na bialym a do tego czasu lepiej byloby odstawic tabletki zapewne.
 
Witam chciałam zapytać, jestem 8 tygodni po cesarce byłam dzisiaj na wizycie u ginekologa który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne limetic i barć odrazu za to na ulotce piszę że 1 dnia miesiączki a miesiączkę miałam 9 października i skończyła mi się 6 dni temu a następną powinnam mieć 6 listopada i moje pytanie brzmi czy jeśli wzięłam dzisiaj i nie poczekałam tak jak w ulotce piszę do 1 dnia miesiączki to czy tabletka będzie dobrze działać?
 
@Truskawki Z ulotki:
"Po porodzie:
  • Należy rozpocząć stosowanie tabletek między 21. a 28. dniem po porodzie.
  • W przypadku późniejszego rozpoczęcia przyjmowania tabletek należy zastosować dodatkową metodę antykoncepcji (mechaniczne środki antykoncepcyjne) przez pierwszych 7 dni przyjmowania tabletek."
Także bierz kolejne i dodatkowo się zabezpieczaj.
 
@Truskawki Z ulotki:
"Po porodzie:
  • Należy rozpocząć stosowanie tabletek między 21. a 28. dniem po porodzie.
  • W przypadku późniejszego rozpoczęcia przyjmowania tabletek należy zastosować dodatkową metodę antykoncepcji (mechaniczne środki antykoncepcyjne) przez pierwszych 7 dni przyjmowania tabletek."
Także bierz kolejne i dodatkowo się zabezpieczaj.
Dziękuję za odpowiedź. Czyli tabletka po 7 dniach będzie już 100%działać tak?
 
Do góry