reklama

ciaza na chorobowym..pomocy

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez ninkaa35as, 30 Sierpień 2016.

1. ninkaa35as

ninkaa35as Początkująca w BB

Witam..mam wielka prosbe..nie wiem co robic

.pracuje w firmie najpier umowa probna 3miesiace pozniej na umowe o prace na okres 2lata..przepracowalam tam jakies 14miesiecy zachorowalam wiec poszlam na chorobowe..najpierw 2miesiace chorobowe na mnie pozniej miesiac opieka na dziecko czyli razem 3miesiace chorobowego..w czasie ost.chorobowego opieki zaszlam w ciaze I teraz nie wiem jak to zus rozpatrzy..czy musze miec przerwe 2dniowa miedzy chorobowymi aby zus uznal ta 'chorobe' za nowe chorobowe I naliczyl 270dni (moge wziasc 2dni urlopu na zadanie I od ginekologa nowe zwolnienie chorobowe?) Prosze o pomoc I odpowiedz..

2. Wiktorka88 O

Wiktorka88 O Fanka BB :)

Nie wiem jak to jest, ale czy w ciąży musisz brac zwolnienie od razu, pracujesz fizycznie, ciąża zagrożona?

3. reklama
  4. witch84

witch84 Fanka BB :)

Weźmie średnią sprzed poprzednich zwolnień lekarskich.
    Tj. jeśli byłaś na zwolnienieniu od 1 czerwca do 30 sierpnia to podstawę obliczą wg średniej z okresu czerwiec 2015 - maj 2016.

Ostatnia edycja: 30 Sierpień 2016
  5. ninkaa35as

ninkaa35as Początkująca w BB

Ale chodzi mi zeby naliczyl zus nowy okrez zasilkowy a nie doliczal go do poprzedniej choroby..czyli zebym mogla miec 270dni tak jak trwa ciaza a nie zeby wliczal moje poprzednie chorobowe..to by wychodzilo na to ze 3miesiace ost.ciazy nie mialabym placone..

6. witch84

witch84 Fanka BB :)

Wydaje mi się że nic nie musisz, bo na zwolnieniu będziesz miała wpisany kod B.

Poleć forum