reklama

ciaza na chorobowym

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez ninkaa35as, 30 Sierpień 2016.

1. ninkaa35as

ninkaa35as Początkująca w BB

Witam..mam wielka prosbe..nie wiem co robic

.pracuje w firmie najpier umowa probna 3miesiace pozniej na umowe o prace na okres 2lata..przepracowalam tam jakies 14miesiecy zachorowalam wiec poszlam na chorobowe..najpierw 2miesiace chorobowe na mnie pozniej miesiac opieka na dziecko czyli razem 3miesiace chorobowego..w czasie ost.chorobowego opieki zaszlam w ciaze I teraz nie wiem jak to zus rozpatrzy..czy musze miec przerwe 2dniowa miedzy chorobowymi aby zus uznal ta 'chorobe' za nowe chorobowe I naliczyl 270dni (moge wziasc 2dni urlopu na zadanie I od ginekologa nowe zwolnienie chorobowe?) Prosze o pomoc I odpowiedz..

2. cytrynowa_

cytrynowa_ Fanka BB :) Członek załogi

Pierwsze pytanie brzmi czy musisz isc na zwolnienie? Moze lepiej wrocic do pracy chociaz na 2-3 miesiace?
    No i na l4 ciazowym jest inaczej jakos naliczane niz na chorobowym. Wiec ciaglosc jest tu raczej bez roznicy.

3. reklama
  4. ninkaa35as

ninkaa35as Początkująca w BB

Niestety ale musze isc na zwolnienie..swoja pierwsza ciaze bardzo dobrze przeszlam pracowalam robilam wszystko..ale ta ciaza to cos strasznego..bardzo zle sie czuje czasami to nawet nie mam sil wstac z lozka..wymiotuje..strasznie slaba jestem ogolnie niedobrze mi..itd takze do pracy nie wyobrazam sobie wrocic..wiec tak jak pisalam zeby zus naliczyl ciaze na nowy okres zasilkowy musze miec przerwe w zwolnieniach..miedzy jednym a drugim zwolnieniem?

5. karolyn1987

karolyn1987 Fanka BB :)

tak jak napisała poprzedniczka tu raczej ciągłość nie ma znaczenia bo l4 w ciąży jest płatne 100%, a chorobowe to 80% ale ekspertem nie jestem. Jeśli byś wracała do pracy to raczej musisz zrobić badania w związku z dopuszczeniem do pracy (w przypadku miesiąca nieobecności)

Poleć forum