reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza na chorobowym

Dołączył(a)
10 Sierpień 2016
Postów
5
Witam..mam wielka prosbe..nie wiem co robic

.pracuje w firmie najpier umowa probna 3miesiace pozniej na umowe o prace na okres 2lata..przepracowalam tam jakies 14miesiecy zachorowalam wiec poszlam na chorobowe..najpierw 2miesiace chorobowe na mnie pozniej miesiac opieka na dziecko czyli razem 3miesiace chorobowego..w czasie ost.chorobowego opieki zaszlam w ciaze I teraz nie wiem jak to zus rozpatrzy..czy musze miec przerwe 2dniowa miedzy chorobowymi aby zus uznal ta 'chorobe' za nowe chorobowe I naliczyl 270dni (moge wziasc 2dni urlopu na zadanie I od ginekologa nowe zwolnienie chorobowe?) Prosze o pomoc I odpowiedz..
 
reklama
Pierwsze pytanie brzmi czy musisz isc na zwolnienie? Moze lepiej wrocic do pracy chociaz na 2-3 miesiace?
No i na l4 ciazowym jest inaczej jakos naliczane niz na chorobowym. Wiec ciaglosc jest tu raczej bez roznicy.
 
Pierwsze pytanie brzmi czy musisz isc na zwolnienie? Moze lepiej wrocic do pracy chociaz na 2-3 miesiace?
No i na l4 ciazowym jest inaczej jakos naliczane niz na chorobowym. Wiec ciaglosc jest tu raczej bez roznicy.
Niestety ale musze isc na zwolnienie..swoja pierwsza ciaze bardzo dobrze przeszlam pracowalam robilam wszystko..ale ta ciaza to cos strasznego..bardzo zle sie czuje czasami to nawet nie mam sil wstac z lozka..wymiotuje..strasznie slaba jestem ogolnie niedobrze mi..itd takze do pracy nie wyobrazam sobie wrocic..wiec tak jak pisalam zeby zus naliczyl ciaze na nowy okres zasilkowy musze miec przerwe w zwolnieniach..miedzy jednym a drugim zwolnieniem?
 
tak jak napisała poprzedniczka tu raczej ciągłość nie ma znaczenia bo l4 w ciąży jest płatne 100%, a chorobowe to 80% ale ekspertem nie jestem. Jeśli byś wracała do pracy to raczej musisz zrobić badania w związku z dopuszczeniem do pracy (w przypadku miesiąca nieobecności)
 
Do góry