reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża na Dukanie :)

kingutek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Listopad 2011
Postów
427
Miasto
gdańsk
No to nowy temat jest muszę tylko powoli się zagłębić w temat z tego co pamiętam to napewno najważniejszą rzeczą jest 2 LITRY WODY DZIENNIE :-)
 
reklama
Oto link do strony z dozwolnymi produktami Dozwolone produkty fazy III diety Dukana | Dieta proteinowa dr Dukana ja od siebie dam przepis na super bułki i napewno bardzo zdrowe :-)Składniki:12 łyżek otrębów owsianych (nie mielonych)2 jajapół opakowania twarogu 0% (nawet takie mnniejsze pół - chodzi o opakowania 200 gramowe)łyżeczka proszku do pieczeniaszczypta soli (do smaku jak kto woli)szczypta czosnku w proszkuWszystko mieszamy na nieco większych obrotach, aby masę troszeczkę zmielić (dosłownie kilka sekund). Ceklowo nie mielę otrębów wcześniej, dzięki czemu bułeczki mają taką chropowatą konsystencję.Blacha grilowa, na to papier do pieczenia, wykładam masę łyżką w formie takich jakby okrągłych placków z "górką" (żeby bułki nie były zbyt płaskie). Z tych składników wychodzą 4, czasem 5 bułek.Piekę około 30 minut w temp. 200 st.są rewelacyjne mozna je jeść ze wszystkim :-)
 
Bardzo możliwe że zostaniemy same :-) Z tego co wiem to słodzika nie powinno się używać zwłaszcza tego na aspartanie i uważać na wszystkie produkty (najczęściej jogurty typu light i 0%cukru bo one właśnie maja aspartan) maizena wydaje mi się w 100% bezpieczna ja jako dziecko nie mogłam jeśc mąki i moja mama wszystko robiła na maizenie. Otręby tez mysle ze można jeść do woli bo podobno bardzo zdrowe :-). Uważałabym trochę na jaja bo starsznie dużo ich w diecie :-)A czeo używałaś do smażenia bo ja kiedyś oleju w sreju i chyba do niego wrócę.
 
Ja byłam na dukanie przed ciąża , dużo schudlam ale w momencie kiedy zaczęliśmy starać sie o dziecko wygląd i dieta poszły na plan 2 . Moim zdaniem ciąża nie jest momentem życia kobiety kiedyto powinna sie martwić wyglądem i kilogramami , najważniejsze jest dziecko. Po za tym wiem ile i jak szybko schudlam na dukanie wiec po skończonym ciąży i okresie karmienia przejde znowu na dietę i wszystko wróci do normy. Wybaczcie dziewczyny ale. Ja osobiście neguje wszelakie diety w ciąży ... Bo co wkoncu ważniejsze... Zgrabnemu białko czy malenstwo?

Mimo to powodzenia
 
Zobaczyłam temat wątku i aż mi się słabo zrobiło:no:

Masakra - żeby w ciąży o diecie myśleć:szok: Lepiej się zdrowo, racjonalnie odżywiać, jeść 5 posiłków dziennie i ćwiczyć. O zbędne kg zadbacie po porodzie, teraz dbajcie o Skarby, które mieszkają w brzuszkach!
 
Elvie i agusiakemisia tutaj nikt nie chce się odchudzac gdybyscie były w temacie to wiedziałybyście ze 3 faza diety dukana to nie dieta a powrót do racjonalnego zywienia bo nie je się tam już tylko białka i warzyw a dodaje się inne ine produkty jak chleb brązowy ryż i 2 porcje owoców dziennie. Co jest złego w tym ze dziennie nie zjem 5 bulek 2 batoników i wielkiego kotleta z ziemniakami a za to razem ze swoim maleństwem zjemy np. trochę zdrowego chlebka chude mięso warzywa 2 porcje owoców i jourt naturalny. Dieta dukana w ciązy ( 3 faza) nie każe ograniczać jedzenia a jeśc produkty zdrowe w dowolnej dawce. Nie wiem jak wam ale ja jestem osobą która nie trzymając się jakichś załozonych norm pochłania tony jedzenia bo jeśc lubie i cięzko mi się samej ograniczyć. Jestem w 23 tc a przytyłam 10 kg ja nie myślę tu o sobie bo już raz dużo schudłam ale duże przybranie na wadze nie jest też zdrowe dla mojego maleństwa. A pomyślcie jaka dieta zalecana jest dla kobiet karmiących (chude mięso ryż wszystko gotowane zero słodyczy zero tłuszczu itp.). Czy to zle że już teraz będę się odzywiać zdrowymi produktami, a nie zaśmiecać się czekoladą lodami i tłustym mięchem?Ale sie rozpisałam kilolek też się tego spodziewałam jestem za ukryciem się http://mxf02.bbstatic.pl/images/smilies/square/yes2.gif
 
elvie3 nie wszystkie też ćwiczyć mogą :-(( nie mówie tu oczywiście o sobie bo ja to raczej z drugie strony do leniuchów należę i dbać chcę o moją królewnę i wierz mi że nie chce sie tu odchudzać tylko chcę tyć tak jak jest zalecane 2 kg na miesiąć a nie np. 4 kg jak w ciągu miesiąca bo to nie zdrowe :-)))
 
Zaczynania tej diety w ciąży absolutnie sobie nie wyobrażam, nie czarujmy się, ona jest baaardzo niezdrowa na początku i obciążająca dla organizmu. III faza w ciąży, jak najbardziej może być, bo to już właśnie zdrowe odżywanie się, dlatego wydaje mi się że fajnie by było zaznaczyć na początku wątku że dukana NIE ZACZYNAMY w ciąży. Dieta może i fajna, ale pierwsze etapy są mordercze, mi nie pomogła i po 2 tygodniach zrezygnowałam bo czułam się już bardzo źle i osłabiona, a na wadze tylko -2kg.
 
reklama
Dziewczyny prawda jest taka ,że to najgorsza dieta jaka istnieje w każdej fazie jej stosowania.:-:)-(
W ciąży bardzo są obciążone nerki i niestety na tej diecie po dłuższym czasie nerki stają się niewydolne
Organizm zagrożony jest wówczas dializą bo zwapniałe nerki się nie regenerują :no::no::no:
Niszczą je duże ilości białka,które są podstawą tej diety .:crazy:
Zdrowo i racjonalnie to znaczy przede wszystkim owoce,warzywa i to wszystkie zwłaszcza te zielone ,bo mają dużo żelaza,chociaż szkoda ,że nie hemowego i po prostu logiczne myślenie.
Duża ilość orzechów wszelakich by mózgi naszych dzieciątek się prawidłowo rozwijały i cały układ nerwowy.
To co piszą w necie na temat tej diety jest dobre ,ale nie w ciąży ...
Każde dziecko potrzebuje czego innego i o tym nas informuje poprzez nasze ciążowe zachcianki.
To jedyny czas ,kiedy nie musimy sobie niczego odmawiać w granicach zdrowego rozsądku .:tak::tak:
Wbrew pozorom czekolada w ciąży jest wskazana wręcz ,bo zawiera dużo mikro i makroelementów prócz tych niedobrych rzeczy ,łagodzi też skurcze ...

Ech dużo by pisać na temat tej diety.
Napiszę jedno.
Moją znajomą ledwo uratowali ,dziecka niestety nie dało rady tak w 100 % .
Dziecko urodziło się z niewydolnością nerek i wkrótce zmarło.
Nie chcę nikogo straszyć ,ale to właśnie konsekwencje tej diety w tym konkretnym przypadku :baffled::baffled::baffled:
 
Do góry