reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża na Dukanie :)

Znam osoby, które schudły na tej diecie baaardzo dużo. Wyglądają rewelacyjnie moim zdaniem. Jedna co prawda ostatnio miala niedocukrzenie, ale druga wyniki badań ma idealne. Czują się obie dobrze. Niech mi ktoś powie, która dieta jest 100% zdrowa? ja takiej nie znam, bo zawsze coś jest nie tak. Z kolei czy twaróg jest niezdrowy? mieso chude ? warzywa? ryby?

Nie będę stosować tej diety w ciąży, bo za bardzo schizuje na punkcie zdrowia mojego malucha i nie chce ryzykować, bo biochemikiem nie jestem i nie czytałam żadnych wiarygodnych badań na ten temat ( o ile w ogóle takie są), a artykuły z Pani Domu czy innej Olivii mnie nie przekonują...

Ale też łatwo powiedzieć: "dieta jest be, utuczmy się dla dobra dziecka" osobom, które są jak AS baaardzo szczupłe(prawdopodobnie z natury) i wiadomo, że nie będą mieć problemów z powrotem do wagi. Mój facet tak ma - je dzień w dzień chipsy, objada się czekoladą, pełno sosów, makaronów i nie tyje w ogóle. Zazdroszczę wam naprawdę. Niestety mało, kto tak ma.
Basienia dzięki :-D:-D:-D:-D:-D
Wszystko jest dobre o ile nie w nadmiarze...
Czytałaś kiedyś artykuł
Pij mleko ,będziesz kaleką?
Jeśli nie to polecam...
Białko zwierzęce ma bardzo dużo skutków ubocznych niestety i wcale nie jest takie zdrowe jak się o tym trąbi na prawo i lewo ...
Osobiście unikam białka jak mogę.;-);-)
 
reklama
ja tą diete przed ciazą stosowałam (1 i 2 faze) i nie miałam żadnych skutków ubocznych a wyniki miałam idealne. A faza trzecia to połaczenie białka protein i węglowodanów ( tych zdrowych) a do tego 2 razy w tygodniu jemy co chcemy. Więc nie ma tam nie stworzonej ilości białka i tylko samego białka tylko wszystko w odpowiednich proporcjachZ tego co wiem to białko chude akurat w ciązy powinno się jeść.Ciężarne kobiety potrzebują białek „pełnowartościowych” – to znaczy takich, które zawierają ogromne ilości wszystkich niezbędnych aminokwasów. Większość białek zwierzęcych jest białkami pełnowartościowymi, podczas gdy większość białek roślinnych nie. Dlatego też eksperci zalecają ciężarnym mamom codzienne jedzenie białka zwierzęcego.Kazdy ma inne zdanie na ten temat ale to jego sprawa
 
ja tą diete przed ciazą stosowałam (1 i 2 faze) i nie miałam żadnych skutków ubocznych a wyniki miałam idealne. A faza trzecia to połaczenie białka protein i węglowodanów ( tych zdrowych) a do tego 2 razy w tygodniu jemy co chcemy. Więc nie ma tam nie stworzonej ilości białka i tylko samego białka tylko wszystko w odpowiednich proporcjachZ tego co wiem to białko chude akurat w ciązy powinno się jeść.Ciężarne kobiety potrzebują białek „pełnowartościowych” – to znaczy takich, które zawierają ogromne ilości wszystkich niezbędnych aminokwasów. Większość białek zwierzęcych jest białkami pełnowartościowymi, podczas gdy większość białek roślinnych nie. Dlatego też eksperci zalecają ciężarnym mamom codzienne jedzenie białka zwierzęcego.Kazdy ma inne zdanie na ten temat ale to jego sprawa
Eksperci zalecają również dzieciom picie mleka .
A dziecko to nie cielak mleka pić nie musi.
Białko zawarte w mleku wypłukuje wapń z kości ,dlatego osoby w podeszłym wieku a pijące dużo mleka mają tak zaawansowaną osteoporozę .
Cóż ,reklama dźwignią handlu .
Wystrczy powiedzieć przez znaną osobę Pij mleko będziesz wielki i zbyt mleka zwiększa się kilkukrotnie...
Szkoda ,że nikt nie zastanowi się jakie są konsekwencje za lat 20-30 i więcej....
Nie napisałam nigdzie ,że w ogóle nie jem białka ,bo jem ,ale bez przesady ...
Najczęściej w surowym mięsie ,które ubóstwiam ;-):-):-):-)
 
to tak samo jak ja nie mówię że będę jadła tylko białko i warzywa :-)))))) bo zamierzam jeść wszystko tylko w odpowiednich ilościach a problemy z tyciem mam spore od zawsze dlatego wolę się pilnować fakt przed ciązą było łatwiej bo można było wyeliminowac rożne rzeczy a teraz trzeba dbać o to co się je.
 
Moim zdaniem dieta Ducana jest dozwolona w ciąży, ale tylko dla ojców.
Osobiście stosowałem tą dietę w zeszłym roku. spadło mi 10 kg.
Niestety nie pozostała bez śladu na zdrowiu.
 
Ja byłam na Dukanie 2 lata przed ciążą i schudłam 17kg. Robiłam sobie wyniki przed dietą, w trakcie i po, zdecydowanie te po Dukanie były bardzo dobre. Dukan w ciąży jest przeznaczony dla dziewczyn z grupy ryzyka, z nadwagą przed ciążą, które nie powinny dużo już w ciąży przytyć, bo jest to jeszcze bardziej dla dziecka niezdrowe niż dieta. Dukan opracował tę część dla ciężarnych z myślą o tym żeby nie przytyły zbyt dużo a nie po to żeby schudły. Moim zdaniem jest to całkowicie bezpieczna dieta. Sama nadwaga bardziej obciąża nasz organizm i nie tylko nerki, ale i serce, stawy, powoduje miażdżycę i nadciśnienie. Najpierw radzę przeczytać całą książkę a nie skróty z internetu, a następnie wypowiadać się i straszyć :p.
 
reklama
Do góry