reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza na macierzyńskim

Jagoda 87

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2020
Postów
106
Hej kochane doradźcie mi bo nie bardzo wiem co zrobić .. 4 października kończy mi się macierzyński a jestem zatrudniona na stałe w firmie ... czy moge 5 października ... po macierzyńskim dac szefowi kolejne l4 ? Czy może mnie zwolnić z pracy co rozważa aktualnie mój szef żebym mu kosztów nie robiła? Bo niby wtedy przejmuje mnie ZUS a on nie płaci ... tylko chyba po porodzie zostaje bez zasiłku ... i pracy ... miałyście podobnie może?
 
reklama
Rozwiązanie
F3BA1139-1EEE-4D6C-9943-DC1027F2DE3F.png
tylko prawo do zasiłku nabierasz dopiero po przepracowaniu 30 dni.
A nie jest tak, że jak jest na wychowawczym, przerwie go i pójdzie na L4 to ma podstawę z poprzedniego macierzyńskiego, a jeśli wychowawczy trwał co najmniej 12 miesięcy to biorą podstawę z umowy? Oczywiście mam tutaj na myśli umowę na czas przykładowo nieokreślony, gdzie jakby nie patrzeć cały czas jest zatrudniona.
Pytam z ciekawości, bo coś mi się kiedyś rzuciło w oczy.
 
reklama
tylko prawo do zasiłku nabierasz dopiero po przepracowaniu 30 dni.
Podobno po macierzyńskim gdy jest kolejna ciaza i przedstawię kolejne l4 normalnie mam dalej płatne ... tak koleżanka ma i mi mówiła pierwszego dnia pracy którego niby miała wrócić po macierzyńskim przedstawiła kolejne l4 z racji ciąży i pobiera dalej pieniążki jak przy pierwszej ciąży ...ze niby taka kontynuacja i nie trzeba wracać ani na jeden dzień czy miesiąc do pracy ... wiec teraz się trochę pogubiłam
 
Podobno po macierzyńskim gdy jest kolejna ciaza i przedstawię kolejne l4 normalnie mam dalej płatne ... tak koleżanka ma i mi mówiła pierwszego dnia pracy którego niby miała wrócić po macierzyńskim przedstawiła kolejne l4 z racji ciąży i pobiera dalej pieniążki jak przy pierwszej ciąży ...ze niby taka kontynuacja i nie trzeba wracać ani na jeden dzień czy miesiąc do pracy ... wiec teraz się trochę pogubiłam
Jeśli jesteś na macierzyńskim ginekolog wysyła L4 i przechodzisz na płatne L4 nie musisz wracać do pracy. Jeśli masz wychowawczym to dzieje się podobnie tylko wychowawcze przerywasz w dniu otrzymania przez pracodawcę L4 30 dni masz niepłatne później znów średnia z 12 miesięcy i macierzyński. Ja tak miałam w lipcu zeszłego roku więc piszę to z własnego doświadczenia
 
Jeśli jesteś na macierzyńskim ginekolog wysyła L4 i przechodzisz na płatne L4 nie musisz wracać do pracy. Jeśli masz wychowawczym to dzieje się podobnie tylko wychowawcze przerywasz w dniu otrzymania przez pracodawcę L4 30 dni masz niepłatne później znów średnia z 12 miesięcy i macierzyński. Ja tak miałam w lipcu zeszłego roku więc piszę to z własnego doświadczenia
O to mi chodziło, że dopiero prawo do zasiłku nabywa się po miesiącu, źle to ujelam 🙈
 
O to mi chodziło, że dopiero prawo do zasiłku nabywa się po miesiącu, źle to ujelam 🙈
A to teraz chyba tez zakumalam, ale na jeden dzień trzeba wrócić tak ? Tylko podobno można w ten sam dzień gdy się wraca pokazać l4 ale skąd wziąć l4 z tego samego dnia jeśli będzie się w tym czasie pracy ;D sorki za zamieszanie ale ta ciąża chyba wyjada mi mózg
 
Nie trzeba wracać mój szef tez niby mi tak mówił ale trafiłam na artykuł z reszta koleżanka miała taka sytuacje ... nigdzie nie wracała tylko pierwszego dnia po skończeniu macierzynskiego poszła po l4 i przesłała szefostwu i tyle w temacie
 
reklama
reklama
Do góry