reklama

ciaza na macierzynskim

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez MONINI18, 15 Listopad 2011.

1. MONINI18

MONINI18 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam serdecznie. Moje pytanie, dotyczy zajścia w ciąże w okresie urlopu macierzyńskiego. Urodziłam 09.09.2011 i urlop macierzyński kończy mi się w dniu 26.02.2012r. i zostal mi jeszcze urlop wypoczynkowy zaległy z b.r 19 dni + 20 dni nowego za rok 2012. Mam umowę na czas nie określony w zakładzie pracy w którym pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób.
    Z mężem planujemy 2gie i ostatnie dziecko żeby nie było miedzy nimi zbyt dużej różnicy wieku.
    I tu zapytanie.
    Co zrobić żeby można było znów przejść na zasiłek chorobowy (l-4) 100% tak jak przed pierwsza ciąża? Podkreślę że pracuje fizycznie i że ginekolog da mi l-4 bez problemu. I żeby znów był system urlopowy w porządku hronologicznym: macierzyńskie--> wypoczynkowe->wychowawcze??

A drugie pytanie dotyczy zajścia w ciąże w trakcie urlopu wychowawczego co zrobić żeby znów przejść na zasiłek chorobowy, później macierzyńskie wiem tyle że trzeba na jakiś czas wrócić do pracy, że skraca się o 2tyg.urlop macierzyński tylko nie wiem na jakiej zasadzie. Proszę o pomoc,

Pozdrawiam, Monika

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Musże wiedzieć do kiedy ma Pani umowę.

3. reklama
  4. MONINI18

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Umowę mam na czas NIE OKREŚLONY (umowa na stale)

5. MONINI18

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dodam jeszcze ze chciałabym wykorzystac urlop za ten rok tzn.19dni żeby mi nie przepadł bo urlop za rok 2012 wykorzystam w 2013r.czy jest możliwość zakończenia macierzyńskiego i zajście na tym zaległym urlopie w ciąże żeby móc puzniej bez problemu przejść na l-4 100% płatne

6. MONINI18

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    prosze o pomoc

Poleć forum