reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza na macierzynskim

MONINI18

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2011
Postów
18
Miasto
Gliwice
Witam serdecznie. Moje pytanie, dotyczy zajścia w ciąże w okresie urlopu macierzyńskiego. Urodziłam 09.09.2011 i urlop macierzyński kończy mi się w dniu 26.02.2012r. i zostal mi jeszcze urlop wypoczynkowy zaległy z b.r 19 dni + 20 dni nowego za rok 2012. Mam umowę na czas nie określony w zakładzie pracy w którym pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób.
Z mężem planujemy 2gie i ostatnie dziecko żeby nie było miedzy nimi zbyt dużej różnicy wieku.
I tu zapytanie.
Co zrobić żeby można było znów przejść na zasiłek chorobowy (l-4) 100% tak jak przed pierwsza ciąża? Podkreślę że pracuje fizycznie i że ginekolog da mi l-4 bez problemu. I żeby znów był system urlopowy w porządku hronologicznym: macierzyńskie--> wypoczynkowe->wychowawcze??

A drugie pytanie dotyczy zajścia w ciąże w trakcie urlopu wychowawczego co zrobić żeby znów przejść na zasiłek chorobowy, później macierzyńskie wiem tyle że trzeba na jakiś czas wrócić do pracy, że skraca się o 2tyg.urlop macierzyński tylko nie wiem na jakiej zasadzie. Proszę o pomoc,

Pozdrawiam, Monika
 
reklama
Moje pytanie, dotyczy zajścia w ciąże w okresie urlopu macierzyńskiego. Urodziłam 09.09.2011 i urlop macierzyński kończy mi się w dniu 26.02.2012r. i zostal mi jeszcze urlop wypoczynkowy zaległy z b.r 19 dni + 20 dni nowego za rok 2012. Mam umowę na czas nie określony w zakładzie pracy w którym pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób.
Musże wiedzieć do kiedy ma Pani umowę.
 
dodam jeszcze ze chciałabym wykorzystac urlop za ten rok tzn.19dni żeby mi nie przepadł bo urlop za rok 2012 wykorzystam w 2013r.czy jest możliwość zakończenia macierzyńskiego i zajście na tym zaległym urlopie w ciąże żeby móc puzniej bez problemu przejść na l-4 100% płatne
 
Do góry