reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża na okresie próbnym proszę o pomoc

reklama

ness.

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam. Mam umowę na okres próbny na 3 miesiące na pół etatu na najniższej krajowej. Okazało się że jestem w ciąży 9 tydz. W dniu zakończenia umowy będę jakos w 16 tygodniu licząc od daty ostatniej miesiączki. Gdy podpisywałam umowę byłam w 3 tygodniu i nie miałam pojęcia że jestem w ciąży. Wcześniejsze starania były bezowocne. Mój ginekolog chce od razu wysłać mnie na zwolnienie ponieważ w tamtym roku poroniłam w 10 TC. Chciałabym jednak dochodzić do końca okresu próbnego mimo iż do pracy dojeżdżam busem codziennie 40 km. Wzięłam te prace głównie po to by zdobyć doświadczenie w zawodzie. Praca jest z trudną młodzieżą. Teraz pytanie czy jeśli po okresie próbnym pójdę na zwolnienie i zostanie umowa przedłużona do porodu ZUS może ja podważyć? Dodam że mam badania lekarskie przeszłam szkolenie BHP i pracę wykonuje o czym świadczy chociażby moje imię i nazwisko w dzienniku każdego dnia przy odpisywaniu codziennych zajęć z dziećmi czy listy obecności. Przypomnę że to pół etatu i na rękę 1000 zł. Czy któraś była w takiej sytuacji? Bardzo proszę bez głupich i obraźliwych komentarzy. Po prostu szukam wyjścia z sytuacji. Pozdrawiam
ja poszłam na l4 po przepracowaniu 30 dni i normalnie dostaje pieniądze za l4.
Ja bym poszła na zwolnienie, jeżeli gin tak mówi. Zdrowie dziecka ważniejsze.

k.karolina

Rozwiązania
0
Ja też bym poszła na zwolnienie. Byłam w podebej sytuacji. Dziecko ważniejsze.
Myślę, że ZUS nie podważy, pójścia na L4. Ani umowy zawartej.
Zdrowia dla Was 🤗

jjjjjjjjjj1990

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Po prostu naczytałam się że ze ZUS może w takiej sytuacji podważyć umowę dlatego trochę się zestresowalam bo chodzę uczciwie do tej pracy

k.karolina

Rozwiązania
0
Po prostu naczytałam się że ze ZUS może w takiej sytuacji podważyć umowę dlatego trochę się zestresowalam bo chodzę uczciwie do tej pracy
Spokojnie, myślę że bardziej jakbyś była zatrudniona na stanowisku jakiś biurowe, czy takie gdzie faktycznie można zatrudnić wiedząc że kobieta jest w ciszy, aby dostała tylko zasiłek. Tutaj jako nauczyciel/ czy jakiś opiekun dzieci to wątpię żeby ktoś taka posadę dał dla wyłudzenia. Nawet jak ZUS się zainteresuje to tylko i wyłącznie sprawdzi ośrodek w którym pracujesz, a masz podkładkę w postaci, dziennika, obecności w pracy :)
Więc myślę, że korzystaj z maleństwa pod sercem dbajcie o siebie, bo stres teraz niewskazany 🤗

jjjjjjjjjj1990

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Spokojnie, myślę że bardziej jakbyś była zatrudniona na stanowisku jakiś biurowe, czy takie gdzie faktycznie można zatrudnić wiedząc że kobieta jest w ciszy, aby dostała tylko zasiłek. Tutaj jako nauczyciel/ czy jakiś opiekun dzieci to wątpię żeby ktoś taka posadę dał dla wyłudzenia. Nawet jak ZUS się zainteresuje to tylko i wyłącznie sprawdzi ośrodek w którym pracujesz, a masz podkładkę w postaci, dziennika, obecności w pracy :)
Więc myślę, że korzystaj z maleństwa pod sercem dbajcie o siebie, bo stres teraz niewskazany 🤗
Dziękuję :)

ness.

Rozwiązania
0
I nie miałaś kontroli z zusu?
Musiałam pisać wyjaśnienie, miałam opóźnioną przez to wypłatę z zusu, ale finalnie wyszło okej. Na pewno będzie ktoś musiał w tym wyjaśnieniu napisać i poświadczyć że pracowałaś, w dodatku musisz udowodnić ze faktycznie coś tam robiłaś, ja napisałam że są maile z moim nazwiskiem itp. ale nie sprawdzali czy faktycznie to jest.
Przysłali gotowy druk do wypełnienia.

reklama

angelika.zima5

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Witam. Mam umowę na okres próbny na 3 miesiące na pół etatu na najniższej krajowej. Okazało się że jestem w ciąży 9 tydz. W dniu zakończenia umowy będę jakos w 16 tygodniu licząc od daty ostatniej miesiączki. Gdy podpisywałam umowę byłam w 3 tygodniu i nie miałam pojęcia że jestem w ciąży. Wcześniejsze starania były bezowocne. Mój ginekolog chce od razu wysłać mnie na zwolnienie ponieważ w tamtym roku poroniłam w 10 TC. Chciałabym jednak dochodzić do końca okresu próbnego mimo iż do pracy dojeżdżam busem codziennie 40 km. Wzięłam te prace głównie po to by zdobyć doświadczenie w zawodzie. Praca jest z trudną młodzieżą. Teraz pytanie czy jeśli po okresie próbnym pójdę na zwolnienie i zostanie umowa przedłużona do porodu ZUS może ja podważyć? Dodam że mam badania lekarskie przeszłam szkolenie BHP i pracę wykonuje o czym świadczy chociażby moje imię i nazwisko w dzienniku każdego dnia przy odpisywaniu codziennych zajęć z dziećmi czy listy obecności. Przypomnę że to pół etatu i na rękę 1000 zł. Czy któraś była w takiej sytuacji? Bardzo proszę bez głupich i obraźliwych komentarzy. Po prostu szukam wyjścia z sytuacji. Pozdrawiam
Możesz spokojnie pójść na l4 a kiedy umowa będzie się kończyć pracodawca musi przedłużyć ci do dnia porodu :)

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
monia1998 Ciąża odrazu po okresie Staramy się 3
P Ciąża dzień po okresie Potrzebuję porady 4
C Nieregularna miesiaczka, podwyższona temp.po okresie. Ciąża??? Potrzebuję porady 9
M zajście w ciąże zaraz po okresie Potrzebuję porady 23
M Czy to może byc ciąża? Pytanie tygodnia 1
Ksenia975 Ciąża receptą na zdrowie? Ciąża, poród, połóg 0
ewelulka Czy powinnam wykonać ponownie test? Temat tygodnia 10
JJulia Kwas foliowy po ciąży pozamacicznej Staramy się 4
K Ciąża czy nie Ciąża Ciąża, poród, połóg 5
Pyska1315 Puste jajo płodowe Ciąża, poród, połóg 10
Marlena&Niko Ciąża po 30stce... Potrzebuję porady 9
S Alkohol a ciąża Staramy się 6
M Czy to może być ciąża? Staramy się 6
U Czy to ciąża? Ciąża, poród, połóg 28
E Czy to może być ciąża? Ciąża, poród, połóg 24
Jolanta123 Ciąża Zaśniadowa Potrzebuję porady 19
M Książka, poradnik ciąża, poród, pierwsze miesiące Potrzebuję porady 4
S Czy to może być ciąża? Staramy się 3
Kinga245 Ciąża Potrzebuję porady 10
A Ciąża po łyzeczkowaniu Potrzebuję porady 28
Natii91 Witam może ktoś powiedziec czy to jest ciąża wczoraj wykonałam test z krwi i było 0.5 czy to ciąża czy nie i kiedy powinnam powtorzy Ciąża, poród, połóg 9
N Koronawirus, ciąża i starsze dziecko Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 27
Paola5656 Ciąża Ciąża, poród, połóg 7
Y Ciąża, poronienie? Milion myśli naraz... Staramy się 3
M Czy to może być ciąża? Potrzebuję porady 6
M Opieka nad dzieckiem po rozwodzie Potrzebuję porady 4
K Antybiotyk a ciąża Staramy się 1
M Czy to ciąża pozamaciczna? Przyszłe mamy 8
K Prowadzenie auta a ciąża ? Potrzebuję porady 9
Puna28 Czy to ciąża niskie beta Ciąża, poród, połóg 27
L Listopadowe kropki - II kreski ❤️ Staramy się 302
Havana1995 Ciąża pozamaciczna czy poronienie Potrzebuję porady 21
angelika.zima5 Śluz na końcówce ciąży :) Potrzebuję porady 2
A Ciąża po poronieniu. Jak przestać się bać? Ciąża, poród, połóg 32
Oliwcia321 Ciąża Staramy się 3
D Pechrzyk/ bąbelek na sutku ciąża Potrzebuję porady 1
J Czy to może być ciąża Ciąża, poród, połóg 5
E Monitoring, stymulacja, ovitrelle - po jakim czasie ciąża ? Potrzebuję porady 14
M Zastrzyki przeciwzakrzepowe wczesna ciąża Ciąża, poród, połóg 36
M Wyniki b hcg. Ciąża, poród, połóg 19
Havana1995 Ciąża pozamaciczna?! Potrzebuję porady 44
babywiktoria1992 ciąża czy nie ciąża Potrzebuję porady 8
W Ciąża w wieku 19 lat Ciąża, poród, połóg 25
Mg94 Zmniejszenie sie mdlosci po przeziebieniu Ciąża, poród, połóg 0
amanda2903 Plamienie implantacyjne czy dziwny okres? Potrzebuję porady 4
Keflptrey Niepewne testy, czy to może być ciąża? Potrzebuję porady 9