reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążą na zredukowanym do 0.5 etacie

Dołączył(a)
13 Styczeń 2014
Postów
1
Witam.
Po urodzeniu pierwszego dziecka (11.03.2011 r.) poszłam na macierzyński i wychowawczy. Wychowawczy wykorzystałam w 2 transzach. Od 09.09.2013 przerwałam urlop wychowawczy i wróciłam do pracy na pół etatu (poprosiłam o redukcję etatu na czas określony do 31.09.2014, gdyż w wakacje 2014 r chciałam wziąć 3 miesiące wychowawczego na córkę i spokojnie pójścićja do przedszkola we wrześniu i wrócić już na pełen etat do pracy).
Okazało się że zaszłam w ciążę. Planowany termin porodu to 20 sierpnia 2014 roku. Mam następujące pytania:
1. Pracując na zredukowanym etacie przysługuje mi pewnie zasiłek macierzyński w wysokości 0,5 etatu?
2.Czy wraz z zakończeniem okresu redukcji etatu automatycznie mi wraca cały etat i co wówczas z wymiarem finansowym macierzyńskiego
3.Czy pracodawca może mi odmówić podwyższenia etatu do całego przed rozwiązaniem jeżeli będzie wiedział że jestem w ciąży

Plan mój był taki żeby do maja popracować na pół etatu bo na cały nie dam rady i od czerwca poprosić o powrót na cały etat i pójść na zwolnienie (będą to ostatnie 2 miesiące ciąży). I potem na macierzyński.Boję się jednak że mój pracodawca wiedząc że jestem w ciąży (do maja nawet jak nie powiem to będzie widać brzuszek) odmówi mi.Zależy mi przede wszystkim na zasiłku macierzyński z wymiaru całej pensji bo jest to duża różnica a u nas w domu też zrobi do dużą różnicę.Nie chcę iść do kadr bo jak zapytam u nas o to, to cała praca będzie wiedziała że już jestem w ciąży.
Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra Kowalska
 
reklama
Do góry