reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża obumarła! Wierzyć?

Dołączył(a)
12 Wrzesień 2016
Postów
8
Miasto
Seevetal
Witam.
Kobitki, opiszę problem od początku.
03.02 byłam w PL u ginekologa, po pół roku starań, po 2 tyg. zażywania Inofolicu usłyszałam, że jestem w ciąży. Lekarka stwierdziła 2 tc. Byłam przeszczęśliwa. Brałam w razie W Duphaston, bo 7 lat temu poroniłam.
Przeprowadziliśmy się do DE i we wtorek byłam u polskiego ginekologa. Niby bardzo dobry.
Zrobił mi USG i stwierdził, że jest to 6 tc, ale niestety ciąża obumarła, bo nie ma ani serca ani przepływu krwi.
Kazał odstawić Duphaston i dał mi czas do 22.03 na samoistne poronienie.
Przekopałam cały internet na ten temat. Przypadków takich jak mój jest milion, wypowiedzi, że serduszka w 6 tc nie raz nie można zobaczyć.
Terminy lekarze mają tutaj bardzo odległe, dzisiaj chcę jechać do szpitala, aby sprawdzili czy faktycznie jest źle.
Do tego czasu oszaleje
Jak to było z Wami? Kiedy można zobaczyć serduszko na USG ?
 
reklama
Ja dopiero usłyszałam serduszko w 8tc. W 6 byłam i była tylko kropeczka :) Nawet mam zdjęcia usg z tych okresów. Więc na Twoim miejscu poczekałabym do 8 tygodnia i poszła do innego lekarza ;)
 
IMG_20170309_085543.JPG

Możesz sobie porównać wielkość dzidziolka :) W 6tc lekarz nawet nie wystawił mi karty ciąży ;) Także cierpliwości i nie martw się! :*


 

Załączniki

  • IMG_20170309_085543.JPG
    IMG_20170309_085543.JPG
    54,3 KB · Wyświetleń: 7 808
pewnie ,że idź jeszcze do innego ginekologa, a u nas serduszko zobaczyliśmy w 7 tyg. ciąży , więc i u Ciebie może być wszystko dobrze, powodzenia i bądź dobrej myśli.
 
pewnie ,że idź jeszcze do innego ginekologa, a u nas serduszko zobaczyliśmy w 7 tyg. ciąży , więc i u Ciebie może być wszystko dobrze, powodzenia i bądź dobrej myśli.
Najgorsze to czekanie. Tak mi naopowiadał ten lekarz, że z nerwów przestałam czuć jakiekolwiek objawy ciąży Dzisiaj po południu jadę z zaprzyjaźnioną tłumaczką do szpitala. Od wtorku chodzę do tyłu, nie mogę się skupić na niczym Dziękuję za ciepłe słowa. Dodają mi wiary
 
Ja nie wiem jakie w Niemczech są standardy. W Polsce taką diagnozę powinien potwierdzić drugi lekarz.
Jeśli chodzi o pierwszą wizytę - to lekarka najprawdopodobniej określiła wiek ciąży od zapłodnienia, czyli tak naprawdę byłaś w 4tc. Minął nieco ponad tydzień od tego badania - więc wiek ciąży określony przez lekarza w DE zgadza się z wiekiem określonym wcześniej (różnie lekarze to interpretują, ale powiedzmy 5t2d - to jest szósty tydzień, skończony piąty)
Ja bym nie panikowała i poczekała tydzień lub dwa i poszła do innego ginekologa. Spokojnie - serduszko jeszcze powinno się pojawić.
 
reklama
W 2 tygodniu nic by jeszcze nie zobaczyla nie ma szans.
To był 4 jak pisze witch
Ja serduszko zobaczyłam w 6 tygodniu.
Kurcze nawet prywatnie takie odległe terminy ??
A nie masz szansy zrobienie tam bety z krwi i powtórzyć po 48 h czy dobry przyrost??
Jedz do szpitala i daj znać.
Trzymam kciuki!!!!:)
 
Do góry